• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / kultura i wiedza

Gabon, Sao Tome – góry i goryle

Adres

05-077 Warszawa, ul. Jana Pawła II 25

Termin

Od 2018-10-14 17:00:00
Do 2018-10-14 17:00:00

Organizator

Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” - Filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

05-077 Warszawa, ul. Jana Pawła II 25

Telefon:
22 100 58 59

WWW:
www.domkulturywesola.net

Zobacz na mapie

„Gabon, Sao Tome – góry, goryle, szympansy, mandryle” to tytuł pokazu slajdów z podróży Roberta Gondka.

Podróżnik opowie o wyprawie, która została zorganizowana w ramach piątego etapu projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Jej celem było zdobycie najwyższych szczytów Gabonu i Wysp Św. Tomasza i Książęcej.

Gabon to tropikalne, równikowe lasy pełne goryli, szympansów, mandryli, leśnych bawołów i wielu innych gatunków zwierząt, które wspólnie z górami stały się motywem przewodnim pokazu.

Po spotkaniu, które odbędzie się 14 października o godz. 17.00 zapraszamy również na stoisko, na którym będzie można nabyć książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora pokazu.

 

 

 

 

Pozostałe imprezy na Pogodnej

Kulturalny październik na Pogodnej

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko kształtowało umiejętność komunikowania się z kolegami, koleżankami, rodzicami i nauczycielami, dowiedziało się, jak wyrażać swoje potrzeby, opinie, poglądy, nauczyło się rozwiązywać trudne i stresujące sytuacje bez używania agresji, porozmawiało o tym, z jakimi zachowaniami agresywnymi spotyka się w szkole, nauczyło się, jak sobie z nimi radzić, spędziło aktywnie i wesoło czas z rówieśnikami, mając jednocześnie okazję zdobycia przydatnych umiejętności .... to dobrze trafiłeś! Zapisz swoją pociechę 6 października w godz. 9.00-13.00 na warsztat dedykowany dzieciom w wieku 10-12 lat z zespołem Aspergera oraz dla dzieci bez diagnoz pt. „Dogadajmy się”, podczas którego będziemy uczyć się konstruktywnej komunikacji interpersonalnej. Bez wykładów
i notatek - poprzez zabawę i angażujące ćwiczenia. Prowadzenie: Fundacja SAVANT. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 22 427 37 74. Wydarzenie organizowane w ramach Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier.

Kobieta, żona, mama, Polka, katoliczka, nauczycielka, malarka - Izabela Włodek.
11 października  o godz. 19.00 odbędzie się  wernisaż wystawy akwarel, grafiki i ilustracji pt. „Włodek rysuje”. Na pierwszej wystawie artystki będzie można zobaczyć prace, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat, choć swoje twórcze poczynania rozpoczęła dużo wcześniej. Na co dzień jest nauczycielką plastyki, więc twórczość towarzyszy jej także zawodowo. Zaczynała od techniki olejnej, ale jej prawdziwą pasją, której oddaje się w każdej wolnej chwili, okazało się  malarstwo akwarelowe. Oprócz akwarel tworzy grafikę komputerową, a przy jej pomocy oryginalne ilustracje rodzinne, kartki okolicznościowe
i zaproszenia.
Wystawa potrwa do 3 listopada. 20 października odbędą się otwarte warsztaty plastyczne pt. „Portret dla…” nawiązujące do wystawy. Warsztaty będzie współprowadzić autorka wystawy Izabela Włodek.  Dzieci z klas 1-4 zapraszamy w godz. 9.00-10.30, natomiast młodzież z klas 5-8 w godz. 11.00-12.30. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 22 427 37 74 lub pod adresem mailowym: wystawy@domkulturywesola.net. 

„3mamy razem" to cykliczna, bezpłatna grupa wsparcia dla mam małych dzieci. Podczas spotkań będziemy poruszać się głównie w obrębie trzech zagadnień: ciąża, laktacja i szeroko pojęte macierzyństwo. Bycie mamą to nie tylko radosne chwile, to także wiele emocji, wiele wątpliwości, galopujące myśli: „Czy robię dobrze?", „Czy jestem dobrą matką?". W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Bliskości. I właśnie z tej okazji opowiadać będziemy o istocie bliskości, różnym karmieniu oraz sposobach na bliskość i budowanie więzi. Będzie też trochę o chustonoszeniu - jednym ze sposobów na budowanie więzi. Na grupę wsparcia zapraszamy te mamy, które chcą podzielić się swoją historią i swoim doświadczeniem oraz przyszłe mamy – to doskonała okazja do zawarcia nowych znajomości i otrzymania wsparcia, również na początku macierzyńskiej drogi. Zapewniamy bezpieczną i przyjazną przestrzeń wolną od oceny, a pełną empatii i szacunku. Spotkanie pt. „O karmieniu, bliskości i noszeniu” odbędzie się 12 października o godz. 11.00. Poprowadzi je promotorka karmienia piersią Centrum Nauki o Laktacji, doula oraz Prezes Fundacji Mlekiem Mamy - Marlena Świrk.

Świeci gorące słońce.  Pola nad rzeką Nil w starożytnym Egipcie tętnią życiem. Ludzie przez tysiące lat swojego istnienia nauczyli się czerpać z Matki Ziemi to co dla nich korzystne: uprawiać rośliny i hodować zwierzęta, by mieć, co jeść. Ktoś jednak rządzi całym tym cudownym światem. To Faraon, bóg na ziemi, łącznik między zwykłymi ludźmi a bogami z Panteonu opiekującymi się śmiertelnikami.  W pewnym momencie porządek ten zostaje zakłócony. Umiera Tutenchamon – Faraon,  którego strawiła choroba i rany, jakich doznał. Co więc teraz? – pytamy.  13 października o godz. 11.00 zapraszamy na warsztaty plastyczne z cyklu „Historia Sztuki dla dzieci" pt. Ku czci egipskiego Faraona”, podczas których wejdźmy do grobowca tego młodego króla i przekonajmy się, jak wyglądało życie po odejściu władcy. A zrobimy to oczywiście plastycznie! Spotkanie dedykowane jest dzieciom w wieku 4-7 lat wraz z opiekunami. Prowadzenie: Urszula Kowal-Gajewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 22 427 37  74.

„Gabon, Sao Tome – góry, goryle, szympansy, mandryle” to tytuł pokazu slajdów z podróży Roberta Gondka. Podróżnik opowie o wyprawie, która została zorganizowana w ramach piątego etapu projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Jej celem było zdobycie najwyższych szczytów Gabonu i Wysp Św. Tomasza i Książęcej. Gabon to tropikalne, równikowe lasy pełne goryli, szympansów, mandryli, leśnych bawołów i wielu innych gatunków zwierząt, które wspólnie z górami stały się motywem przewodnim pokazu. Po spotkaniu, które odbędzie się 14 października o godz. 17.00 zapraszamy również na stoisko, na którym będzie można nabyć książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora pokazu.

Najpiękniejsze utwory kina polskiego i światowego w wykonaniu ARSTON-KWARTETU usłyszymy 20 października o godz. 18.00. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane wielkie, często oscarowe przeboje filmowe, których można by słuchać bez końca. Muzykę filmową wykonywaną oryginalnie przez orkiestry symfoniczne będzie można usłyszeć tym razem w lekkiej wersji kameralnej na cztery klasyczne instrumenty: Andrzej Przybyciński – obój i słowo o muzyce, Paweł Szczepański – skrzypce, Izabela Wojtala – wiolonczela, Anna Hajduk-Rynkowicz – fortepian. Artyści opowiedzą o tej niezwykłej muzyce oraz o samych filmach, wprowadzając widownię w magiczny świat legendarnych hollywoodzkich i polskich superprodukcji kinowych oraz telewizyjnych. Wstąpcie na koncert pt. „Melodie srebrnego ekranu” i zostańcie z nami godzinę z „kawałkiem”. Może będzie to najlepiej spędzona godzina w Waszym życiu?  Podczas wydarzenia zapewniamy bezpłatną opiekę dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy 28 października o godz. 16.00 spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Katarynka pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”. Będzie to baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotkają, na pozór bezradną staruszkę, która okaże się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomoże w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz nauczy dzieci kultury osobistej. Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 22 października pod nr tel. 22 427 37 74.

Pogodna Grupa Teatralna to pierwsza taka grupa w Wesołej, która zajmuje się sztuką improwizacji zwaną Improv. Technika ta opiera się na spontaniczności, tworzeniu scenariusza na oczach widza. To właśnie widz jest niejako drugim aktorem, bierze czynny udział w sztuce, a nawet po części jest jej twórcą. To sztuka, w której „publiczność rządzi”, czyli decyduje o przebiegu spektaklu, a aktorzy mają za zadanie na oczach widza zagrać wszystko, o co poprosi publiczność. Wszyscy lubimy przecież podglądać, to silniejsze od nas, a Improv to nic innego jak podglądanie tu i teraz, jak aktor zmaga się z własnymi słabościami, z własnym umysłem, po to by w ciągu kilku sekund wymyślić dowcipną i inteligentną scenę, opierając się na sugestiach widzów. Na Otwartą Próbę Pogodnej Grupy Teatralnej zapraszamy 30 października o godz. 20.00. 

Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie na stronie internetowej oraz na fanpage'u w portalu Facebook:

www.domkulturywesola.net

www.facebook.com/okwesola

www.facebook.com/pogodnafilia

 

Ciekawostki

Jak mieszka się na Mokotowie?

Petsitters - domy tymczasowe dla zwierząt domowych

Przekąski na urodzinowe przyjęcie

To nie musi kosztować...

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Ekspresy do kawy - pomysł na dobry poranek

Medical App Development

Popularne festiwale - bilety na imprezy masowe

Deski gastronomiczne, na które warto zwrócić uwagę

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

Pomoc drogowa na terenie Warszawy

Niebo nad Polską pełne samolotów

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

Przełam rutynę i zorganizuj wyjątkową randkę. Jak? Podpowiadamy!

Kropelkowe nawadnianie ogrodów – co warto o nim wiedzieć?

Kiedy powinno się rozpocząć terapię DDA lub DDD?

Zabawki dla dzieci w każdym wieku

Zalety kursów online przygotowujących do matury z matematyki

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Berberyna - czy pomaga na trawienie?

Atrakcje w Jantarze

Spodenki rowerowe z wkładką, czyli słuszny wybór dla pasjonatów kolarstwa

Szkolenia i kursy pedagogiczne dla opiekunów żłobkowych i przedszkolnych

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Ta która przeżyła...

Gdzie sprawdzają się ogrodzenia grzebieniowe i dlaczego je wybrać?

Podolog dla seniora - czy jest konieczny?

Strategie zarządzania kapitałem w zakładach bukmacherskich

Odżywki białkowe - wsparcie diety nie tylko dla sportowców

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie

Event firmowy? Tylko z Agencją Argentum Event!

Euforia czy tragedia? Jakie oczekiwania przed Euro 2020?

Rozwiń swoje hobby - kurs rysunku w Warszawie

Luksusowe aranżacje: jak stylowo połączyć nowoczesne klamki drzwiowe z ekskluzywnym wystrojem wnętrza?

Czym jest burza? Jak powstaje i gdzie jest na żywo na mapie

Discovery Phase For Software Development: How Much Does It Cost?

Jakie suplementy przyjmować będąc wegetarianinem?

Na jaki kurs niemieckiego online warto się zapisać?

Dobry catering dietetyczny w Warszawie, czyli jaki? Podpowiadamy, jak wybrać dietę pudełkową

Jaką umowę podpisać z wykonawcą usługi?

Buty dziecięce marki bobux - zdrowie, wygoda i najwyższa jakość wykonania

Jaki sport warto uprawiać na wiosnę

Torebki Monnari - listonoszki i shopperki na jesień 2021

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Jeśli nie garaż murowany, to może blaszany?

Wynajem samochodu na tydzień w Warszawie

Klamki do drzwi - na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Agencja ochrony Warszawa: zadbaj o bezpieczeństwo na każdym poziomie

Kontenery na wynajem – idealne rozwiązanie do wywozu gruzu i odpadów

Specjalny wysłannik donosi...

Rolety - przewodnik po dostępnych rodzajach

Pergole tarasowe - idealne rozwiązanie dla twojego domu

Zamki i pałace na Morawach

Który sklep jest najtańszy: Lidl czy Biedronka?

Komplet dresowy - jak nosić i z czym łączyć?

Pokaz mody przerwany przez zabójstwo

Liceum dla dorosłych - sposób na uzupełnienie wykształcenia

Zwierzak w prezencie – i co dalej?

Rola gier w rozwoju dzieci

Co sprawia największe trudności w nauce języka angielskiego i jak można to zmienić?

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Problemy ze snem?

Przełom w biznesie franczyzowym – zabezpieczenie przed ryzykiem ekonomicznym

Kolory szat liturgicznych - jakie mają znaczenie?

Wdrażanie HACCP Warszawa

3 sukienki, które założysz do pracy i nie zaburzysz dress-code’u!

Ręczne pranie kanapy czy profesjonalne czyszczenie – co wybrać?

Umowa o pośrednictwo - do czego zobowiązuje i czy warto ją podpisać?

Czy dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują odzieży chroniącej przed deszczem?

Nie masz pomysłu co podarować siostrze pod choinkę ? Sprawdź te propozycje

Buty dla dzieci - jak wybrać właściwą parę?

Zamawianie online

Firma sprzątająca biura – czy sprawdzi się jako biznes?

Lokalne pozycjonowanie stron - dlaczego przedsiębiorcy powinni je stosować?

Co ile ćwiczyć brzuch?

Naprawa iphone

Jak zaplanować oświetlenie salonu?

Jak sobie radzić z chronicznym zmęczeniem?

Jak bezproblemowo przeprowadzić remont mieszkania w bloku?

Bez wychodzenia z domu – gdzie w stolicy najlepiej zamówić burgera

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

Godność i szacunek w trudnych chwilach

Wykorzystanie uprawnień budowlanych w małych i dużych przedsiębiorstwach

Muzyka, której szukasz

Copix najlepszy serwis kserokopiarek Konica Minolta

Sprzątanie biur w Warszawie - adres, który trzeba znać

Bezpieczne Sylwestrowe Szaleństwo

Zatańcz ze mną!

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Dlaczego należy chronić się przed stonkami ziemniaczanymi?

Ubezpieczenia w Warszawie dla posiadaczy samochodów osobowych – o czym warto pamiętać?

Dlaczego warto zamieszkać na Ochocie?

Sterowanie oświetleniem - urządzamy inteligentny dom

5 pomysłów na prezent ślubny

Oczyszczające zabiegi na twarz – co wybrać?

Żywopłot – praktyczne przemyślenia

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Jak wybrać ekipę do remontu mieszkania w Warszawie?

Dlaczego Firmy Przeprowadzkowe są Potrzebne?

Okulista Warszawa Wesoła - kompleksowa pomoc dla zdrowia oczu

Komu powierzyć sprzątanie mieszkania Warszawa

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

Jak zaplanować remont w mieszkania?

HPV a brodawki - co warto wiedzieć?

5 pomysłów na zabawę z psem

Zakupy z personal shopperem

Joga w terenie. Jak przygotować się do praktyki w terenie?

Luksusowe wille w Konstancinie

Nowa generacja klejów do zabawy - kleje pva

Kursy maturalne w Warszawie

Jak zachęcić dziecko do aktywności na zewnątrz nawet w deszczowe dni?

Festiwale muzyczne – jak wybrać najlepszy?

Druk 3D z nylonem

Alkoholowe inspiracje dla przyszłych par młodych

How to Build a Great Web & Mobile Marketplace

Impreza Halloween w Warszawie już w tę sobotę

Przedszkole Pruszków - wybierz Koziołki

Kiedy zdecydować się na meble na wymiar?

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

Jak sprawdzają się ekspresy marki Krups?

Zmiany w Przepisach Podatkowych na Rok 2024: Co Musisz Wiedzieć

Tak to miało być...

Najtańsze mieszkania w polskich miastach - ranking nieruchomości

Auto detailing – 3 sposoby na odzyskanie dawnego wyglądu samochodu

Jakie efekty może przynieść nauka poprzez zabawę

Prywatne przedszkole - wszystko co najlepsze dla twojego dziecka

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

Kamizelka wraca na salony

Czym się charakteryzują lampy UV do wody?

Kompleksowe sprzątanie mieszkania - Warszawa, Kraków, Wrocław

Paranoja

Automatyzacja procesów rozliczania czasu pracy dzięki biometrii

Dlaczego warto skorzystać z Bookero

Dlaczego warto uczyć dzieci rysunku?

Jak uczyć się podczas studiów, by osiągać dobre wyniki?

Jaki ekran wybrać do kina samochodowego lub plenerowego?

Opuchlizna nóg - jak z nią walczyć?

Podróż Polska-Szwajcaria Busem

Jakie buty na jesień? 5 propozycji na ciekawe stylistyki

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Jak przygotować teczkę rysunkową?

Historia zakładów bukmacherskich w Polsce

Czy warto zlecić remont firmie?

Jak najlepiej ubezpieczyć dziecko na rok szkolny 2022/23?

Jakie zaproszenia ślubne warto wybrać?

Domy Krępa - połączenie spokoju przedmieść z wygodą centrum miasta

Czy warto zatrudnić firmę do sprzątania?

Najlepsze imprezy techno w tym roku - na co zarezerwować bilety już dziś?

Jak zorganizować udany event na gokartach i jakie są koszty?

Sale zabaw dla dzieci. Zabawa na sto dwa!

Agencja eventowa w Warszawie? Wiemy, którą firmę wybrać

Biuro rachunkowe – pomoc ważniejsza niż może się to wydawać!

Zrezygnuj z tłuszczu, ale nie ze smaku – czym podkręcić smak niskotłuszczowych dań?

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Gabon, Sao Tome – góry i goryle

„Gabon, Sao Tome – góry, goryle, szympansy, mandryle” to tytuł pokazu slajdów z podróży Roberta Gondka.

Podróżnik opowie o wyprawie, która została zorganizowana w ramach piątego etapu projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Jej celem było zdobycie najwyższych szczytów Gabonu i Wysp Św. Tomasza i Książęcej.

Gabon to tropikalne, równikowe lasy pełne goryli, szympansów, mandryli, leśnych bawołów i wielu innych gatunków zwierząt, które wspólnie z górami stały się motywem przewodnim pokazu.

Po spotkaniu, które odbędzie się 14 października o godz. 17.00 zapraszamy również na stoisko, na którym będzie można nabyć książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora pokazu.

 

 

 

 

Pozostałe imprezy na Pogodnej

Kulturalny październik na Pogodnej

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko kształtowało umiejętność komunikowania się z kolegami, koleżankami, rodzicami i nauczycielami, dowiedziało się, jak wyrażać swoje potrzeby, opinie, poglądy, nauczyło się rozwiązywać trudne i stresujące sytuacje bez używania agresji, porozmawiało o tym, z jakimi zachowaniami agresywnymi spotyka się w szkole, nauczyło się, jak sobie z nimi radzić, spędziło aktywnie i wesoło czas z rówieśnikami, mając jednocześnie okazję zdobycia przydatnych umiejętności .... to dobrze trafiłeś! Zapisz swoją pociechę 6 października w godz. 9.00-13.00 na warsztat dedykowany dzieciom w wieku 10-12 lat z zespołem Aspergera oraz dla dzieci bez diagnoz pt. „Dogadajmy się”, podczas którego będziemy uczyć się konstruktywnej komunikacji interpersonalnej. Bez wykładów
i notatek - poprzez zabawę i angażujące ćwiczenia. Prowadzenie: Fundacja SAVANT. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 22 427 37 74. Wydarzenie organizowane w ramach Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier.

Kobieta, żona, mama, Polka, katoliczka, nauczycielka, malarka - Izabela Włodek.
11 października  o godz. 19.00 odbędzie się  wernisaż wystawy akwarel, grafiki i ilustracji pt. „Włodek rysuje”. Na pierwszej wystawie artystki będzie można zobaczyć prace, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat, choć swoje twórcze poczynania rozpoczęła dużo wcześniej. Na co dzień jest nauczycielką plastyki, więc twórczość towarzyszy jej także zawodowo. Zaczynała od techniki olejnej, ale jej prawdziwą pasją, której oddaje się w każdej wolnej chwili, okazało się  malarstwo akwarelowe. Oprócz akwarel tworzy grafikę komputerową, a przy jej pomocy oryginalne ilustracje rodzinne, kartki okolicznościowe
i zaproszenia.
Wystawa potrwa do 3 listopada. 20 października odbędą się otwarte warsztaty plastyczne pt. „Portret dla…” nawiązujące do wystawy. Warsztaty będzie współprowadzić autorka wystawy Izabela Włodek.  Dzieci z klas 1-4 zapraszamy w godz. 9.00-10.30, natomiast młodzież z klas 5-8 w godz. 11.00-12.30. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 22 427 37 74 lub pod adresem mailowym: wystawy@domkulturywesola.net. 

„3mamy razem" to cykliczna, bezpłatna grupa wsparcia dla mam małych dzieci. Podczas spotkań będziemy poruszać się głównie w obrębie trzech zagadnień: ciąża, laktacja i szeroko pojęte macierzyństwo. Bycie mamą to nie tylko radosne chwile, to także wiele emocji, wiele wątpliwości, galopujące myśli: „Czy robię dobrze?", „Czy jestem dobrą matką?". W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Bliskości. I właśnie z tej okazji opowiadać będziemy o istocie bliskości, różnym karmieniu oraz sposobach na bliskość i budowanie więzi. Będzie też trochę o chustonoszeniu - jednym ze sposobów na budowanie więzi. Na grupę wsparcia zapraszamy te mamy, które chcą podzielić się swoją historią i swoim doświadczeniem oraz przyszłe mamy – to doskonała okazja do zawarcia nowych znajomości i otrzymania wsparcia, również na początku macierzyńskiej drogi. Zapewniamy bezpieczną i przyjazną przestrzeń wolną od oceny, a pełną empatii i szacunku. Spotkanie pt. „O karmieniu, bliskości i noszeniu” odbędzie się 12 października o godz. 11.00. Poprowadzi je promotorka karmienia piersią Centrum Nauki o Laktacji, doula oraz Prezes Fundacji Mlekiem Mamy - Marlena Świrk.

Świeci gorące słońce.  Pola nad rzeką Nil w starożytnym Egipcie tętnią życiem. Ludzie przez tysiące lat swojego istnienia nauczyli się czerpać z Matki Ziemi to co dla nich korzystne: uprawiać rośliny i hodować zwierzęta, by mieć, co jeść. Ktoś jednak rządzi całym tym cudownym światem. To Faraon, bóg na ziemi, łącznik między zwykłymi ludźmi a bogami z Panteonu opiekującymi się śmiertelnikami.  W pewnym momencie porządek ten zostaje zakłócony. Umiera Tutenchamon – Faraon,  którego strawiła choroba i rany, jakich doznał. Co więc teraz? – pytamy.  13 października o godz. 11.00 zapraszamy na warsztaty plastyczne z cyklu „Historia Sztuki dla dzieci" pt. Ku czci egipskiego Faraona”, podczas których wejdźmy do grobowca tego młodego króla i przekonajmy się, jak wyglądało życie po odejściu władcy. A zrobimy to oczywiście plastycznie! Spotkanie dedykowane jest dzieciom w wieku 4-7 lat wraz z opiekunami. Prowadzenie: Urszula Kowal-Gajewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 22 427 37  74.

„Gabon, Sao Tome – góry, goryle, szympansy, mandryle” to tytuł pokazu slajdów z podróży Roberta Gondka. Podróżnik opowie o wyprawie, która została zorganizowana w ramach piątego etapu projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Jej celem było zdobycie najwyższych szczytów Gabonu i Wysp Św. Tomasza i Książęcej. Gabon to tropikalne, równikowe lasy pełne goryli, szympansów, mandryli, leśnych bawołów i wielu innych gatunków zwierząt, które wspólnie z górami stały się motywem przewodnim pokazu. Po spotkaniu, które odbędzie się 14 października o godz. 17.00 zapraszamy również na stoisko, na którym będzie można nabyć książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora pokazu.

Najpiękniejsze utwory kina polskiego i światowego w wykonaniu ARSTON-KWARTETU usłyszymy 20 października o godz. 18.00. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane wielkie, często oscarowe przeboje filmowe, których można by słuchać bez końca. Muzykę filmową wykonywaną oryginalnie przez orkiestry symfoniczne będzie można usłyszeć tym razem w lekkiej wersji kameralnej na cztery klasyczne instrumenty: Andrzej Przybyciński – obój i słowo o muzyce, Paweł Szczepański – skrzypce, Izabela Wojtala – wiolonczela, Anna Hajduk-Rynkowicz – fortepian. Artyści opowiedzą o tej niezwykłej muzyce oraz o samych filmach, wprowadzając widownię w magiczny świat legendarnych hollywoodzkich i polskich superprodukcji kinowych oraz telewizyjnych. Wstąpcie na koncert pt. „Melodie srebrnego ekranu” i zostańcie z nami godzinę z „kawałkiem”. Może będzie to najlepiej spędzona godzina w Waszym życiu?  Podczas wydarzenia zapewniamy bezpłatną opiekę dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy 28 października o godz. 16.00 spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Katarynka pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”. Będzie to baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotkają, na pozór bezradną staruszkę, która okaże się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomoże w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz nauczy dzieci kultury osobistej. Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 22 października pod nr tel. 22 427 37 74.

Pogodna Grupa Teatralna to pierwsza taka grupa w Wesołej, która zajmuje się sztuką improwizacji zwaną Improv. Technika ta opiera się na spontaniczności, tworzeniu scenariusza na oczach widza. To właśnie widz jest niejako drugim aktorem, bierze czynny udział w sztuce, a nawet po części jest jej twórcą. To sztuka, w której „publiczność rządzi”, czyli decyduje o przebiegu spektaklu, a aktorzy mają za zadanie na oczach widza zagrać wszystko, o co poprosi publiczność. Wszyscy lubimy przecież podglądać, to silniejsze od nas, a Improv to nic innego jak podglądanie tu i teraz, jak aktor zmaga się z własnymi słabościami, z własnym umysłem, po to by w ciągu kilku sekund wymyślić dowcipną i inteligentną scenę, opierając się na sugestiach widzów. Na Otwartą Próbę Pogodnej Grupy Teatralnej zapraszamy 30 października o godz. 20.00. 

Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie na stronie internetowej oraz na fanpage'u w portalu Facebook:

www.domkulturywesola.net

www.facebook.com/okwesola

www.facebook.com/pogodnafilia

 

Adres

05-077 Warszawa, ul. Jana Pawła II 25

Termin

Od 2018-10-14 17:00:00, Do 2018-10-14 17:00:00

Organizator

Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” - Filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

05-077 Warszawa, ul. Jana Pawła II 25

Telefon:
22 100 58 59

WWW:
www.domkulturywesola.net

Zobacz na mapie

Reklama

Ciekawostki