• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / dzieciaki
IMPREZY / kultura i wiedza

Koncert dla dzieci: Bajkowo i jazzowo

Adres

Warszawa, ul. Blokowa 1

Termin

Od 2018-04-21 18:00:00
Do 2018-04-21 18:00:00

Organizator

D K "Zacisze"

Warszawa, ul. Blokowa 1

Telefon:
0-22/679-84-69

WWW:
www.zacisze.waw.pl

Zobacz na mapie

21 kwietnia, sobota, godz. 18.00
Wstęp wolny. Obowiązuje odbiór wejściówek.

Zapraszamy na koncert „Bajkowo i jazzowo” dla dzieci w wieku 4-13 lat i rodziców. Usłyszycie standardy jazzowe z bajek amerykańskich oraz piosenki śpiewane przez Magdalenę Wasylik, która dubbinguje postacie w znanych filmach.
Koncert realizowany w ramach projektu „Dzieciaki nie płacą” – Budżet Partycypacyjny 2018.

Wystąpią:
Magdalena Wasylik – wokal
Marcin Zieliński – organy Hammonda
Grzegorz Grzyb – perkusja
Andrzej Kański – gitara

MAGDALENA WASYLIK
Polska wokalistka i aktorka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureatka wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała udział w muzycznych programach telewizyjnych takich jak „Must Be the Music” oraz „The Voice of Poland”. Śpiewa odnosząc sukcesy od wczesnego dzieciństwa. Zdobyła kilka nagród w dziecięcych i młodzieżowych konkursach oraz festiwalach piosenki. Jej pasją jest teatr. Zagrała rolę Księżniczki Rezedy w musicalu Akademia Pana Kleksa w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Brała udział w koncertach Stołecznej Estrady. Jest aktorką dubbingową. Jej głosem mówią postacie wielu bajek, filmów i seriali m.in. Świnka Peppa, Dora z bajki „Dora poznaje świat”, Poppy z filmu animowanego „Trolle”. Zaśpiewała partie wokalne księżniczki Anny z „Krainy Lodu”. Zagrała w serialu „Na wspólnej” oraz wcieliła się w jedną z postaci w filmie reżyserowanym przez Jana Holoubka „Pocztówki z Republiki Absurdu”.

MARCIN ZIELIŃSKI
Kompozytor, organista, aranżer. Urodził się w 1975 r. w Warszawie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie 
w klasie organów prof. Józefa Serafina (2000) i w klasie kompozycji prof. Stanisława Moryto 
(2002). Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Warszawie pogłębiał swoją wiedzę i umiejętności dotyczące muzyki barokowej w Accademia Internazionale della Musica 
w Mediolanie.
Brał udział w kursach interpretacji i improwizacji organowej prowadzonych m. in. przez Petera Baresa, Zsigmonda Szathmary, Juliana Gembalskiego i Pietera Dirksena. Uczestniczył też w kursach Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu w Warszawie.
Marcin Zieliński jako organista występował w Polsce, Mołdawii, Rumunii, Białorusi, Luksemburgu i we Włoszech, biorąc udział w wielu festiwalach i cyklach koncertowych
(m.in.: Legnickie Conversatorium Organowe - Legnica, Międzynarodowy Festiwal Jeunesses Musicales - Kielce, Mahutny Boża - Mohylew, Vespri d'Organo in Sant Alessandro - Mediolan).
Utwory Marcina Zielińskiego były wykonywane w Polsce i za granicą, m.in. w ramach festiwali takich, jak Warszawskie Spotkania Muzyczne, Musiksommer Leipzig, Legnickie Conversatorium Organowe.
Nagranie jego Concertino na klarnet i orkiestrę smyczkową zostało zamieszczone na płycie klarnecisty Artura Pachlewskiego Koncerty klarnetowe (DUX, 2003). W 2007 r. ukazała się płyta Zaśpiewam Jezuskowi (Edycja Św. Pawła), na której znajdują się opracowania kolęd na chór, solistów i orkiestrę kameralną autorstwa Weroniki Ratusińskiej i Marcina Zielińskiego.
Jako kompozytor i aranżer Marcin Zieliński współpracował m.in. z Krzysztofem Jakowiczem, Waldemarem Malickim, Tytusem Wojnowiczem, Leonardo Quadrinim oraz z zespołami:
Tangata (płyta Tangado), Maryna C., 4 Malina, Duo Granat, Xerxes Strings, Sonorus i in.
Jako organista współpracował z takimi zespołami, jak Polska Sinfonietta, orkiestra Międzywydziałowego Studium Muzyki Dawnej AMiFC w Warszawie, orkiestra barokowa Accademia Internazionale della Musica w Mediolanie, Cappella Musicale della Cattedrale di Lodi i in.

GRZEGORZ GRZYB
Polski perkusista, sideman, muzyk sesyjny. Jako syn i młodszy brat perkusisty gra od najmłodszych lat. Na początku muzycznej drogi najbardziej inspirowały go swing i be-bop. W późniejszym okresie zafascynowała go muzyka fusion. Jako swą wielką inspirację wymienia Jaco Pastoriusa. Znany jest ze współpracy z wieloma polskimi muzykami jazzowymi, m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim Tomaszem Szukalskim, Wojtkiem Staroniewiczem, Maciejem Sikałą, Sławomirem Kulpowiczem, Tymonem Tymańskim, Leszkiem Możdżerem, a także muzykami zagranicznymi. Od roku 2008 jest stałym członkiem krakowskiej grupy Laboratorium. Obecnie wraz z Krzysztofem Misiakiem i Filipem Sojką tworzy trio 3 Jazz Soldiers. Prowadzi również zajęcia warsztatowe, m.in. w ramach festiwalu Rockowe Ogródki w Płocku. Poza muzyką jego życiową pasją jest kolarstwo.
W 1995 roku otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka kategorii Album roku – muzyka tradycji i źródeł za album Luksus zespołu Szwagierkolaska

ANDRZEJ KAŃSKI
Swoją pierwszą gitarę kupił w wieku lat 20. Po kilku latach fascynacji muzyka rockowa (Joe Satriani, Gary Moore) pojechałem na warsztaty jazzowe w Puławach w 1995 roku. W 1999 zdobył 3 miejsce na Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City w Warszawie w latach 1999-2001. Podróżował do Korei Południowej gdzie grał w ramach Duetu Jazzperados z gitarzystą Piotrem Szarną, a na kolejne tournee pojechał ze saksofonistą Januszem Smykiem i grał z lokalnymi muzykami z Korei Południowej. W końcu lat 90-tych współpracował także ze skrzypkiem Maciejem Strzelczykiem. W latach 2003-2013 zajmował się innymi tematami niż muzyka – rozwijał swój własny biznes związany z tłumaczeniami.
W roku 2012 po wizycie na festiwalu Django Reinhardt'a we Francji, zafascynowany francuskim stylem gypsy jazz manouche i gitarzystą Bireli Lagrenem, powrócił do swojej dawnej pasji. W ubiegłym roku ukończył studia I stopnia na Wydziale Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie kontynuuj naukę na II stopniu pod kierunkiem profesora Karola Ferfeckiego.
Lubi brzmienie gitary jazzowej, czerpie inspirację od starych mistrzów jak Wes Montgomery i Django Reinhardt.
Obecnie pracuje nad materiałem na swoją autorską płytę, którą zamierza nagrać w klasycznej formule trio z organami Hammonda. Bardzo lubi grać w towarzystwie obecnych w tym projekcie muzyków.
Jazz to dla niego nie tylko nauka i praca, to styl życia. Prywatnie sąsiad z Zacisza.

https://zacisze.waw.pl/pl/aktualnosci/koncert-dla-dzieci-bajkowo-i-jazzowo

Ciekawostki

Jak obniżyć składkę OC o ponad 50%?

Gdzie kupić suchy lód Warszawa

Strzelectwo - to dyscyplina dla każdego

Przeczytaj - Zanim pojedziesz na urlop.

Tak to miało być...

Wybór wózka spacerowego dla niemowlaka

Nie ma to jak zabawa!

Poradnik rodzica kolonijnego Maluszka

Kogis zaprasza dzieci na obozy i kolonie

Czytać, czy nie czytać, oto jest pytanie?

Korzyści ze światłowodu w firmie

Jaki rower wybrać?

Gdzie wymienić stare wycofane banknoty?

Boliwia wycieczki do Ameryki Południowej

Nie dajmy się jesiennej chandrze

Najlepsze marki wędkarskie w niskich cenach

Bilet tramwajowy i autobusowy przez telefon – gdzie i jak go kupić?

Dlaczego warto organizować imprezy firmowe?

Jak właściciel rozlicza wyjazd służbowy

Nawłoć - wyjątkowa roślina miododajna

Jak być na bieżąco z muzycznymi trendami?

Jak zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski lub panieński?

Od czego zależy cena polisy na życie?

Nie wolno lekceważyć wieczoru panieńskiego

Kurs języka angielskiego dla seniorów – zalety

Ogłoszenia usługi

Jak pożyczyć pieniądze przez internet?

Graj legalnie!

Co kupić dziecku na urodziny?

Weekend na Malcie

Aqua aerobik – korzyści z ćwiczeń w wodzie!

Stoch nadal dominuje

Z jakich źródeł pozyskać pożyczki dla przedsiębiorców?

Jak zorganizować event w tanecznym stylu?

Łazienka na topie

Otwórz firmę, pozyskując pieniądze z dotacji

Wybór butów ślubnych – najczęściej zadawane pytania

Komfort termiczny na poddaszu

Jak skutecznie uczyć się słownictwa w języku angielskim?

Jak z głową zaplanować koszt wyjazdu

Nowoczesna rozrywka dla dzieci

Dom aukcyjny – idealne miejsce na zakupy dzieł sztuki

Profesjonalne pokazy fajerwerków na każdą uroczystość

Sezon grillowy czas zacząć!

Legalni bukmacherzy w Polsce

Sala prawdziwego kinomaniaka – jak ma wyglądać?

Wakacje w Warszawie. Poznaj atrakcje dla całej rodziny

Saona, czyli raj w raju

To nie musi kosztować...

Jak zostać konserwatorem dzieł sztuki?

Reforma edukacji

Hobby za kredyt, czyli skąd wziąć pieniądze na drogie pasje dziecka

Wesele jesienią? Czemu nie!

Najpiękniejsze kina świata

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Koncert dla dzieci: Bajkowo i jazzowo

21 kwietnia, sobota, godz. 18.00
Wstęp wolny. Obowiązuje odbiór wejściówek.

Zapraszamy na koncert „Bajkowo i jazzowo” dla dzieci w wieku 4-13 lat i rodziców. Usłyszycie standardy jazzowe z bajek amerykańskich oraz piosenki śpiewane przez Magdalenę Wasylik, która dubbinguje postacie w znanych filmach.
Koncert realizowany w ramach projektu „Dzieciaki nie płacą” – Budżet Partycypacyjny 2018.

Wystąpią:
Magdalena Wasylik – wokal
Marcin Zieliński – organy Hammonda
Grzegorz Grzyb – perkusja
Andrzej Kański – gitara

MAGDALENA WASYLIK
Polska wokalistka i aktorka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureatka wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała udział w muzycznych programach telewizyjnych takich jak „Must Be the Music” oraz „The Voice of Poland”. Śpiewa odnosząc sukcesy od wczesnego dzieciństwa. Zdobyła kilka nagród w dziecięcych i młodzieżowych konkursach oraz festiwalach piosenki. Jej pasją jest teatr. Zagrała rolę Księżniczki Rezedy w musicalu Akademia Pana Kleksa w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Brała udział w koncertach Stołecznej Estrady. Jest aktorką dubbingową. Jej głosem mówią postacie wielu bajek, filmów i seriali m.in. Świnka Peppa, Dora z bajki „Dora poznaje świat”, Poppy z filmu animowanego „Trolle”. Zaśpiewała partie wokalne księżniczki Anny z „Krainy Lodu”. Zagrała w serialu „Na wspólnej” oraz wcieliła się w jedną z postaci w filmie reżyserowanym przez Jana Holoubka „Pocztówki z Republiki Absurdu”.

MARCIN ZIELIŃSKI
Kompozytor, organista, aranżer. Urodził się w 1975 r. w Warszawie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie 
w klasie organów prof. Józefa Serafina (2000) i w klasie kompozycji prof. Stanisława Moryto 
(2002). Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Warszawie pogłębiał swoją wiedzę i umiejętności dotyczące muzyki barokowej w Accademia Internazionale della Musica 
w Mediolanie.
Brał udział w kursach interpretacji i improwizacji organowej prowadzonych m. in. przez Petera Baresa, Zsigmonda Szathmary, Juliana Gembalskiego i Pietera Dirksena. Uczestniczył też w kursach Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu w Warszawie.
Marcin Zieliński jako organista występował w Polsce, Mołdawii, Rumunii, Białorusi, Luksemburgu i we Włoszech, biorąc udział w wielu festiwalach i cyklach koncertowych
(m.in.: Legnickie Conversatorium Organowe - Legnica, Międzynarodowy Festiwal Jeunesses Musicales - Kielce, Mahutny Boża - Mohylew, Vespri d'Organo in Sant Alessandro - Mediolan).
Utwory Marcina Zielińskiego były wykonywane w Polsce i za granicą, m.in. w ramach festiwali takich, jak Warszawskie Spotkania Muzyczne, Musiksommer Leipzig, Legnickie Conversatorium Organowe.
Nagranie jego Concertino na klarnet i orkiestrę smyczkową zostało zamieszczone na płycie klarnecisty Artura Pachlewskiego Koncerty klarnetowe (DUX, 2003). W 2007 r. ukazała się płyta Zaśpiewam Jezuskowi (Edycja Św. Pawła), na której znajdują się opracowania kolęd na chór, solistów i orkiestrę kameralną autorstwa Weroniki Ratusińskiej i Marcina Zielińskiego.
Jako kompozytor i aranżer Marcin Zieliński współpracował m.in. z Krzysztofem Jakowiczem, Waldemarem Malickim, Tytusem Wojnowiczem, Leonardo Quadrinim oraz z zespołami:
Tangata (płyta Tangado), Maryna C., 4 Malina, Duo Granat, Xerxes Strings, Sonorus i in.
Jako organista współpracował z takimi zespołami, jak Polska Sinfonietta, orkiestra Międzywydziałowego Studium Muzyki Dawnej AMiFC w Warszawie, orkiestra barokowa Accademia Internazionale della Musica w Mediolanie, Cappella Musicale della Cattedrale di Lodi i in.

GRZEGORZ GRZYB
Polski perkusista, sideman, muzyk sesyjny. Jako syn i młodszy brat perkusisty gra od najmłodszych lat. Na początku muzycznej drogi najbardziej inspirowały go swing i be-bop. W późniejszym okresie zafascynowała go muzyka fusion. Jako swą wielką inspirację wymienia Jaco Pastoriusa. Znany jest ze współpracy z wieloma polskimi muzykami jazzowymi, m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim Tomaszem Szukalskim, Wojtkiem Staroniewiczem, Maciejem Sikałą, Sławomirem Kulpowiczem, Tymonem Tymańskim, Leszkiem Możdżerem, a także muzykami zagranicznymi. Od roku 2008 jest stałym członkiem krakowskiej grupy Laboratorium. Obecnie wraz z Krzysztofem Misiakiem i Filipem Sojką tworzy trio 3 Jazz Soldiers. Prowadzi również zajęcia warsztatowe, m.in. w ramach festiwalu Rockowe Ogródki w Płocku. Poza muzyką jego życiową pasją jest kolarstwo.
W 1995 roku otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka kategorii Album roku – muzyka tradycji i źródeł za album Luksus zespołu Szwagierkolaska

ANDRZEJ KAŃSKI
Swoją pierwszą gitarę kupił w wieku lat 20. Po kilku latach fascynacji muzyka rockowa (Joe Satriani, Gary Moore) pojechałem na warsztaty jazzowe w Puławach w 1995 roku. W 1999 zdobył 3 miejsce na Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City w Warszawie w latach 1999-2001. Podróżował do Korei Południowej gdzie grał w ramach Duetu Jazzperados z gitarzystą Piotrem Szarną, a na kolejne tournee pojechał ze saksofonistą Januszem Smykiem i grał z lokalnymi muzykami z Korei Południowej. W końcu lat 90-tych współpracował także ze skrzypkiem Maciejem Strzelczykiem. W latach 2003-2013 zajmował się innymi tematami niż muzyka – rozwijał swój własny biznes związany z tłumaczeniami.
W roku 2012 po wizycie na festiwalu Django Reinhardt'a we Francji, zafascynowany francuskim stylem gypsy jazz manouche i gitarzystą Bireli Lagrenem, powrócił do swojej dawnej pasji. W ubiegłym roku ukończył studia I stopnia na Wydziale Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie kontynuuj naukę na II stopniu pod kierunkiem profesora Karola Ferfeckiego.
Lubi brzmienie gitary jazzowej, czerpie inspirację od starych mistrzów jak Wes Montgomery i Django Reinhardt.
Obecnie pracuje nad materiałem na swoją autorską płytę, którą zamierza nagrać w klasycznej formule trio z organami Hammonda. Bardzo lubi grać w towarzystwie obecnych w tym projekcie muzyków.
Jazz to dla niego nie tylko nauka i praca, to styl życia. Prywatnie sąsiad z Zacisza.

https://zacisze.waw.pl/pl/aktualnosci/koncert-dla-dzieci-bajkowo-i-jazzowo

Adres

Warszawa, ul. Blokowa 1

Termin

Od 2018-04-21 18:00:00, Do 2018-04-21 18:00:00

Organizator

D K "Zacisze"

Warszawa, ul. Blokowa 1

Telefon:
0-22/679-84-69

WWW:
www.zacisze.waw.pl

Zobacz na mapie

Reklama

Ciekawostki