• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / sport i rekreacja

Piknik edukacyjny

Adres

Warszawa, Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK

Termin

Od 2017-05-20 12:00:00
Do 2017-05-20 19:00:00

Zobacz na mapie

V Dzień Cichociemnych

 

Już po raz piąty będziemy mogli oddać cześć Cichociemnym. Tego dnia wraz z Fundacją im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Ministerstwem Obrony Narodowej, Jednostką Wojskową GROM oraz Fundacją Edukacji dla Bezpieczeństwa i Fundacją Sprzymierzeni z GROM pragniemy uczcić pamięć Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej imprezą plenerową, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców Ursynowa i całej Warszawy. Podczas tegorocznego pikniku zostaną zaprezentowane m.in. ciężkie pojazdy wojskowe, wyposażenie oraz uzbrojenie używane przez Cichociemnych i współczesne jednostki specjalne. Przewidywane są także gry terenowe odwołujące się do historii Cichociemnych, rekonstrukcje historyczne i prezentacje współorganizatorów przedsięwzięcia. Na scenie wystąpią m.in. Orkiestra Wojskowa w Warszawie oraz Orkiestra Dęta Moderato oraz Orkiestra Dudziarska Pipes & Drums. Z ogromną satysfakcją informujemy również, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął honorowym patronatem „V Dzień Cichociemnych na Ursynowie”.

 

 

V Dzień Cichociemnych

 

występy

W sobotę, 20 maja w godz. 12.00 – 19.00 w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK (tereny zieleni na przedłużeniu ul. rtm. W. Pileckiego; przedpole Lasu Kabackiego i góry Trzech Szczytów), odbędzie się piknik edukacyjny o charakterze militarno-historycznym „V Dzień Cichociemnych na Ursynowie”.

Już po raz piąty będziemy mieli zaszczyt i honor gościć Cichociemnych i ich rodziny na Ursynowie. Tego dnia wraz z Fundacją im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Ministerstwem Obrony Narodowej, Jednostką Wojskową GROM oraz Fundacją Edukacji dla Bezpieczeństwa i Fundacją Sprzymierzeni z GROM pragniemy uczcić pamięć Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej imprezą plenerową, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców Ursynowa i całej Warszawy.

Podczas tegorocznego pikniku zostaną zaprezentowane m.in. ciężkie pojazdy wojskowe, wyposażenie oraz uzbrojenie używane przez Cichociemnych i współczesne jednostki specjalne. Przewidywane są także gry terenowe odwołujące się do historii Cichociemnych oraz rekonstrukcje historyczne i prezentacje współorganizatorów przedsięwzięcia. Na scenie wystąpią m.in. Orkiestra Wojskowa w Warszawie, Orkiestra Dęta Moderato oraz Orkiestra Dudziarska Pipes & Drums.

Z ogromną satysfakcją informujemy również, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął honorowym patronatem „V Dzień Cichociemnych na Ursynowie”.

W PROGRAMIE, od godz. 12.00

1. Plenerowe inscenizacje historycznych grup rekonstrukcyjnych, treningi i pokazy dynamiczne sztuk walki i samoobrony, rekonstrukcje działań bojowych

pokaz sprawności - Cichociemni 2017

Prezentacja elementów musztry bojowej z bronią, samoobrony z wykorzystanie łopatki piechoty, elementów obrony przed bronią białą długą i krótką. Dynamiczny pokaz taktyk i technik podejmowania interwencji typu: obezwładnianie agresywnych sprawców, obrona przed niebezpiecznym narzędziem, chwyty transportowe. Pokaz dynamiczny działań taktycznych współczesnych jednostek specjalnych z wykorzystaniem pojazdów wojskowych, replik uzbrojenia i środków pozoracji pola walki. Rekonstrukcja historyczna odbioru skoczka Cichociemnego przez oddział partyzantów AK i obrony przed atakującym oddziałem niemieckim. Pokaz dynamiczny zespołów szturmowych oraz pojazdów, którego scenariusz nawiązuje do uwolnienia porwanej osoby z rąk terrorystów przez polskie jednostki specjalne z użyciem środków pozoracji pola walki.

Szczegółowy opis plenerowych pokazów dynamicznych i rekonstrukcji TUTAJ.

2. Szkolenia survivalowe oraz aktywności sportowe i strzeleckie nawiązujące do ścieżki treningowej Cichociemnych z Largo House, strzelnice ASG, zawody strzeleckie i łucznicze z nagrodami, gry terenowe tematycznie związane z historią Cichociemnych, „poligon laserowy” dla najmłodszych, stoiska ze sprzętem survivalowym i wyposażeniem taktycznym

szkolenia_aktywnosci_survivalowe

Zapisy do gry terenowej „Freston” odbędą się podczas pikniku w godzinach od 12.00 do 15.30 w namiocie – bazie. Strzelnica ASG plus tor do strzelania dynamicznego z elektronicznym systemem celów.  Ścieżka treningowa Cichociemnych. Prezentacja technik walki w oparciu o techniki stosowane przez Cichociemnych w konfrontacji z nowoczesnymi sposobami walki.  Pokaz broni współczesnej i historycznej z możliwością bezpośredniego kontaktu z bronią pod kontrolą instruktorów. Fotobudka militarna – możliwość wykonania i natychmiastowego odbioru zdjęcia w stroju i wyposażeniu taktycznym.

Szczegółowy opis szkoleń oraz aktywności sportowo-strzeleckich TUTAJ.

3. Ekspozycja czołgów i ciężkiego sprzętu wojskowego (m.in. Sherman z 1943 r.), przejażdżki pojazdami militarnymi po wydzielonym terenie

czołgi

M4 Sherman – amerykański czołg średni nazwany na cześć Williama Shermana, unijnego generała w Wojnie Secesyjnej. Czołg M4 Sherman bardzo często pojawiał się w filmach wojennych i jest chyba najbardziej znanym amerykańskim czołgiem z okresu II Wojny Światowej.

T-72 – czołg konstrukcji radzieckiej wprowadzony na uzbrojenie wojsk radzieckich w początku lat 70. Produkowany w Niżnym Tagile w Uralskiej Fabryce Wagonów (UWZ). Na wyposażenie Wojska Polskiego wszedł w 1978 roku. Do dziś stanowi podstawowy komponent polskich wojsk pancernych – według danych MON z 1 października 2005 w użyciu jest obecnie 597 takich wozów.

Szczegółowy opis czołgów i pojazdów militarnych  TUTAJ.

4. Ekspozycja historycznego wyposażenia i uzbrojenia Cichociemnych z Muzeum Wojska Polskiego, ekspozycja uzbrojenia i wyposażenia Jednostki Wojskowej GROM „Cichociemni”, ekspozycja uzbrojenia i wyposażenia Żandarmerii Wojskowej, stanowiska prezentujące historyczne oraz współczesne uzbrojenie i wyposażenie wojskowe, stanowiska prezentacyjne Żandarmerii Wojskowej, Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej, stanowiska ekspozycyjne jednostek strzeleckich i grup rekonstrukcyjnych, grochówka z kuchni polowej

uzbrojenie

Stanowisko prezentujące wyposażenie skoczka spadochronowego wraz z pokazem i nauką składania spadochronów w warunkach polowych. Zaprezentowany zostanie m.in. zabytkowy i nowoczesny sprzęt spadochronowy. Dzieci będą mogły uczestniczyć w wybranych ćwiczeniach     spadochroniarzy, składać spadochrony i przymierzyć spadochrony, z którymi skakali żołnierze GROM. Dodatkowo zaprezentowane będzie uzbrojenie i wyposażenie.  Wyświetlane będą unikatowe filmy ze skoków spadochronowych nakręcone w powietrzu.

Szczegółowy opis ekspozycji  TUTAJ.

5. Koncerty i występy artystyczne; występy młodych wokalistów z klubów garnizonowych i koncert orkiestry marszowej

występy

Orkiestra Wojskowa w Warszawie jest jedną z najstarszych orkiestr Wojska Polskiego – powstała w 1943 roku w Sielcach nad Oką wraz z Pierwszą Dywizją Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. We wczesnych latach powojennych funkcjonowała jako orkiestra pułkowa, awansując z czasem na garnizonową, a następnie uzyskując rangę Orkiestry Reprezentacyjnej Warszawskiego Okręgu Wojskowego.

Orkiestra Moderato powstała w 1910 r. Gra wiele koncertów w kraju i za granicą. Występowała m.in. w Niemczech, Bułgarii, Słowacji, na Ukrainie i wielu międzynarodowych festiwalach, gdzie zdobywała liczne nagrody i wyróżnienia. Moderato ma w swoim repertuarze ponad 100 światowych standardów muzyki popowej i jazzowej. Wykonuje również niezwykle efektowną musztrę paradną.

Szczegółowy opis zespołów artystycznych TUTAJ.

Podczas „V Dnia Cichociemnych na Ursynowie” odbędą się jeszcze projekcje filmów dokumentujących historię Cichociemnych. Swoje punkty informacyjne będą miały również uczelnie: WAT i ASzW.

12.00 PRZEJAZDY POJAZDAMI MILITARNYMI (teren wydzielony pod lasem – w przerwach pomiędzy pokazami dynamicznymi i rekonstrukcjami)

12.30 START GRY TERENOWEJ „FRESTON” przygotowanej przez Harcerską Organizację Wychowawczo-Patriotyczną „Cichociemni” (zapisy od 12.00 w namiocie-bazie)

13.00 GROCHÓWKA Z WOJSKOWEJ KUCHNI POLOWEJ – o każdej pełnej godzinie

14.30 POKAZ DYNAMICZNY DZIAŁAŃ TAKTYCZNYCH POLSKIEJ JEDNOSTKI SPECJALNEJ z wykorzystaniem pojazdów wojskowych, replik uzbrojenia i środków pozoracji pola walki w wykonaniu Grupy Szybkiego Reagowania Obrona Narodowa.pl (teren wydzielony pod lasem)

15.00 ROZPOCZĘCIE TURNIEJU ŁUCZNICZEGO organizowanego przez ZHP (stanowiska łucznicze)

16.30 PLENEROWY POKAZ HISTORYCZNYCH GRUP REKONSTRUKCYJNYCH – „Zabezpieczenie skoku Cichociemnego przez oddział partyzantów”. Rekonstrukcja historyczna odbioru skoczka Cichociemnego przez oddział partyzantów AK przygotowany przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz Muzeum 2 Korpusu Polskiego z wykorzystaniem historycznych pojazdów, armaty i środków pozoracji pola walki (teren wydzielony pod lasem)

18.00 POKAZ DYNAMICZNY TAKTYK OBRONNYCH współczesnych jednostek specjalnych Pokaz dynamiczny zespołów szturmowych oraz pojazdów, którego scenariusz nawiązuje do uwolnienia porwanej osoby z rąk terrorystów przez polskie jednostki specjalne w warunkach bojowych z wykorzystaniem środków pozoracji pola walki przygotowany przez Special Operations Forces (GRO) oraz JS 5001 im. Dywizjonu Huzarów Śmierci (teren wydzielony pod lasem)

W programie imprezy (scena) m.in.:
12.00 KONCERT STUDIO PIOSENKI Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa
12.30 POKAZ MUSZTRY BOJOWEJ OS „UZI” z III LO Bezpieczeństwa Publicznego im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie (teren przed sceną)
12.45 PREZENTACJE SPRAWNOŚCI w wykonaniu członków ursynowskich klubów sportowych: treningi pokazowe z komentarzem (m.in. judo, karate)
13.15 KONCERT ORKIESTRY FLAŻOLETOWEJ Fundacji Edukacji dla Bezpieczeństwa
13.30 PREZENTACJA GRUPY POKAZOWEJ Straży Miejskiej m.st. Warszawa – pokaz dynamiczny taktyk i technik podejmowania interwencji (scena)
13.50 KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ MODERATO (scena)

CZĘŚĆ OFICJALNA
15.15 Koncert orkiestry dudziarskiej PIPES & DRUMS (cz.1)
15.30 Powitanie ALEKSANDRA TARNAWSKIEGO Cichociemnego i rodzin Cichociemnych
Wystąpienia oficjalne
Koncert orkiestry dudziarskiej PIPES & DRUMS (cz.2)
17.00 OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU łuczniczego i gry terenowej i wręczenie nagród
17.10 KONCERT „ORKIESTRY WOJSKOWEJ W WARSZAWIE” pod dowództwem kapelmistrza mjr Artura CZERESZEWSKIEGO

Ciekawostki

Wakacje na spływie kajakowym

Sandbox – rozrywka internetowa w otwartym świecie

Sala prawdziwego kinomaniaka – jak ma wyglądać?

Jak z głową zaplanować koszt wyjazdu

Gry i zabawy ludu… psiego

Ciekawe zabytki w Warszawie

Skandal ze śmieciami

Czego najczęściej wymagają od nas pracodawcy?

Nawłoć - wyjątkowa roślina miododajna

Najfajniejsze prezenty na Dzień Ojca

Hashimoto

Przeczytaj - Zanim pojedziesz na urlop.

Gdzie wybrać się w Gdańsku?

Randkowanie w grupie towarzyskiej

Nurkować każdy może!

Zimowy wypoczynek - jak dobrze wykorzystać ferie?

Dbajmy o jakość snu dzieci

Jak spędzić czas wolny?

Korepetycje – poradnik dla rodziców, kiedy je wybrać?

Wiosenny wypad za miasto – gdzie najlepiej?

Czym się bawić?

Szukamy przodków

Przyszła mamo, o tym musisz pamiętać!

Jak wydawać pieniądze tak, aby faktycznie zaoszczędzić?

Jak zostać konserwatorem dzieł sztuki?

Targi edukacyjne

Na co uważać przy zakupach w Internecie?

Hobby za kredyt, czyli skąd wziąć pieniądze na drogie pasje dziecka

Dom aukcyjny – idealne miejsce na zakupy dzieł sztuki

Męskie gadżety od Porsche

Gry zręcznościowe w Twojej przeglądarce

Monety, jak wino, czyli słów kilka o numizmatyce

Strzelectwo - to dyscyplina dla każdego

Pożyczka online

Preply zaprasza na korepetycje z historii w Warszawie

Dlaczego warto organizować imprezy firmowe?

Zadbaj o zdrowy sen dziecka

Jak nauczyć się robić rękodzieło?

Brak pomysłu na wolny czas? Jedź do Białki!

7 zalet znajomości języka

Komfort termiczny na poddaszu

Problemy z matmą?

Profesjonalne pokazy fajerwerków na każdą uroczystość

Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

To nie musi kosztować...

Czym jest longboard?

Najlepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu

Otwórz firmę, pozyskując pieniądze z dotacji

Reforma edukacji

Prezent dla miłośnika sportowych aut

Pomysł na prezent dla 20-latka

Doskonały prezent dla dziadka

Zasady strzelania z wiatrówki zimą

Aktywne wakacje.

Bohaterowie powracają!

Łazienka na topie

Wesele na miarę obecnych czasów

Jak być na bieżąco z muzycznymi trendami?

Elaboracja, czyli ręczne scalanie amunicji

Czy suplementy diety są zdrowe i bezpieczne?

Czy polubimy autonomiczne samochody?

Znaczenie przelewów zagranicznych online

Jak właściciel rozlicza wyjazd służbowy

Wycieczki na Cyprze – tylko samochodem

Komfort nurkowania - tylko z odpowiednim sprzętem

Pomocne opinie

Sezon grillowy czas zacząć!

Kawalerski w Krakowie

Jaki rower wybrać?

Z jakich źródeł pozyskać pożyczki dla przedsiębiorców?

Ciekawe aplikacje pomocne w nauce przedmiotów ścisłych

Harry Potter znowu na topie

Czapki, bluzy i kurtki - modnie i z wyrazem również zimą

Czy technologie mobilne mają zgubny wpływ na dzieci?

Gdzie Warto spać we Wrocławiu?

Tak to miało być...

Sale zabaw – idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną

Bilet tramwajowy i autobusowy przez telefon – gdzie i jak go kupić?

Czytać, czy nie czytać, oto jest pytanie?

Wybór butów ślubnych – najczęściej zadawane pytania

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Piknik edukacyjny

V Dzień Cichociemnych

 

Już po raz piąty będziemy mogli oddać cześć Cichociemnym. Tego dnia wraz z Fundacją im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Ministerstwem Obrony Narodowej, Jednostką Wojskową GROM oraz Fundacją Edukacji dla Bezpieczeństwa i Fundacją Sprzymierzeni z GROM pragniemy uczcić pamięć Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej imprezą plenerową, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców Ursynowa i całej Warszawy. Podczas tegorocznego pikniku zostaną zaprezentowane m.in. ciężkie pojazdy wojskowe, wyposażenie oraz uzbrojenie używane przez Cichociemnych i współczesne jednostki specjalne. Przewidywane są także gry terenowe odwołujące się do historii Cichociemnych, rekonstrukcje historyczne i prezentacje współorganizatorów przedsięwzięcia. Na scenie wystąpią m.in. Orkiestra Wojskowa w Warszawie oraz Orkiestra Dęta Moderato oraz Orkiestra Dudziarska Pipes & Drums. Z ogromną satysfakcją informujemy również, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął honorowym patronatem „V Dzień Cichociemnych na Ursynowie”.

 

 

V Dzień Cichociemnych

 

występy

W sobotę, 20 maja w godz. 12.00 – 19.00 w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK (tereny zieleni na przedłużeniu ul. rtm. W. Pileckiego; przedpole Lasu Kabackiego i góry Trzech Szczytów), odbędzie się piknik edukacyjny o charakterze militarno-historycznym „V Dzień Cichociemnych na Ursynowie”.

Już po raz piąty będziemy mieli zaszczyt i honor gościć Cichociemnych i ich rodziny na Ursynowie. Tego dnia wraz z Fundacją im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Ministerstwem Obrony Narodowej, Jednostką Wojskową GROM oraz Fundacją Edukacji dla Bezpieczeństwa i Fundacją Sprzymierzeni z GROM pragniemy uczcić pamięć Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej imprezą plenerową, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców Ursynowa i całej Warszawy.

Podczas tegorocznego pikniku zostaną zaprezentowane m.in. ciężkie pojazdy wojskowe, wyposażenie oraz uzbrojenie używane przez Cichociemnych i współczesne jednostki specjalne. Przewidywane są także gry terenowe odwołujące się do historii Cichociemnych oraz rekonstrukcje historyczne i prezentacje współorganizatorów przedsięwzięcia. Na scenie wystąpią m.in. Orkiestra Wojskowa w Warszawie, Orkiestra Dęta Moderato oraz Orkiestra Dudziarska Pipes & Drums.

Z ogromną satysfakcją informujemy również, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął honorowym patronatem „V Dzień Cichociemnych na Ursynowie”.

W PROGRAMIE, od godz. 12.00

1. Plenerowe inscenizacje historycznych grup rekonstrukcyjnych, treningi i pokazy dynamiczne sztuk walki i samoobrony, rekonstrukcje działań bojowych

pokaz sprawności - Cichociemni 2017

Prezentacja elementów musztry bojowej z bronią, samoobrony z wykorzystanie łopatki piechoty, elementów obrony przed bronią białą długą i krótką. Dynamiczny pokaz taktyk i technik podejmowania interwencji typu: obezwładnianie agresywnych sprawców, obrona przed niebezpiecznym narzędziem, chwyty transportowe. Pokaz dynamiczny działań taktycznych współczesnych jednostek specjalnych z wykorzystaniem pojazdów wojskowych, replik uzbrojenia i środków pozoracji pola walki. Rekonstrukcja historyczna odbioru skoczka Cichociemnego przez oddział partyzantów AK i obrony przed atakującym oddziałem niemieckim. Pokaz dynamiczny zespołów szturmowych oraz pojazdów, którego scenariusz nawiązuje do uwolnienia porwanej osoby z rąk terrorystów przez polskie jednostki specjalne z użyciem środków pozoracji pola walki.

Szczegółowy opis plenerowych pokazów dynamicznych i rekonstrukcji TUTAJ.

2. Szkolenia survivalowe oraz aktywności sportowe i strzeleckie nawiązujące do ścieżki treningowej Cichociemnych z Largo House, strzelnice ASG, zawody strzeleckie i łucznicze z nagrodami, gry terenowe tematycznie związane z historią Cichociemnych, „poligon laserowy” dla najmłodszych, stoiska ze sprzętem survivalowym i wyposażeniem taktycznym

szkolenia_aktywnosci_survivalowe

Zapisy do gry terenowej „Freston” odbędą się podczas pikniku w godzinach od 12.00 do 15.30 w namiocie – bazie. Strzelnica ASG plus tor do strzelania dynamicznego z elektronicznym systemem celów.  Ścieżka treningowa Cichociemnych. Prezentacja technik walki w oparciu o techniki stosowane przez Cichociemnych w konfrontacji z nowoczesnymi sposobami walki.  Pokaz broni współczesnej i historycznej z możliwością bezpośredniego kontaktu z bronią pod kontrolą instruktorów. Fotobudka militarna – możliwość wykonania i natychmiastowego odbioru zdjęcia w stroju i wyposażeniu taktycznym.

Szczegółowy opis szkoleń oraz aktywności sportowo-strzeleckich TUTAJ.

3. Ekspozycja czołgów i ciężkiego sprzętu wojskowego (m.in. Sherman z 1943 r.), przejażdżki pojazdami militarnymi po wydzielonym terenie

czołgi

M4 Sherman – amerykański czołg średni nazwany na cześć Williama Shermana, unijnego generała w Wojnie Secesyjnej. Czołg M4 Sherman bardzo często pojawiał się w filmach wojennych i jest chyba najbardziej znanym amerykańskim czołgiem z okresu II Wojny Światowej.

T-72 – czołg konstrukcji radzieckiej wprowadzony na uzbrojenie wojsk radzieckich w początku lat 70. Produkowany w Niżnym Tagile w Uralskiej Fabryce Wagonów (UWZ). Na wyposażenie Wojska Polskiego wszedł w 1978 roku. Do dziś stanowi podstawowy komponent polskich wojsk pancernych – według danych MON z 1 października 2005 w użyciu jest obecnie 597 takich wozów.

Szczegółowy opis czołgów i pojazdów militarnych  TUTAJ.

4. Ekspozycja historycznego wyposażenia i uzbrojenia Cichociemnych z Muzeum Wojska Polskiego, ekspozycja uzbrojenia i wyposażenia Jednostki Wojskowej GROM „Cichociemni”, ekspozycja uzbrojenia i wyposażenia Żandarmerii Wojskowej, stanowiska prezentujące historyczne oraz współczesne uzbrojenie i wyposażenie wojskowe, stanowiska prezentacyjne Żandarmerii Wojskowej, Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej, stanowiska ekspozycyjne jednostek strzeleckich i grup rekonstrukcyjnych, grochówka z kuchni polowej

uzbrojenie

Stanowisko prezentujące wyposażenie skoczka spadochronowego wraz z pokazem i nauką składania spadochronów w warunkach polowych. Zaprezentowany zostanie m.in. zabytkowy i nowoczesny sprzęt spadochronowy. Dzieci będą mogły uczestniczyć w wybranych ćwiczeniach     spadochroniarzy, składać spadochrony i przymierzyć spadochrony, z którymi skakali żołnierze GROM. Dodatkowo zaprezentowane będzie uzbrojenie i wyposażenie.  Wyświetlane będą unikatowe filmy ze skoków spadochronowych nakręcone w powietrzu.

Szczegółowy opis ekspozycji  TUTAJ.

5. Koncerty i występy artystyczne; występy młodych wokalistów z klubów garnizonowych i koncert orkiestry marszowej

występy

Orkiestra Wojskowa w Warszawie jest jedną z najstarszych orkiestr Wojska Polskiego – powstała w 1943 roku w Sielcach nad Oką wraz z Pierwszą Dywizją Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. We wczesnych latach powojennych funkcjonowała jako orkiestra pułkowa, awansując z czasem na garnizonową, a następnie uzyskując rangę Orkiestry Reprezentacyjnej Warszawskiego Okręgu Wojskowego.

Orkiestra Moderato powstała w 1910 r. Gra wiele koncertów w kraju i za granicą. Występowała m.in. w Niemczech, Bułgarii, Słowacji, na Ukrainie i wielu międzynarodowych festiwalach, gdzie zdobywała liczne nagrody i wyróżnienia. Moderato ma w swoim repertuarze ponad 100 światowych standardów muzyki popowej i jazzowej. Wykonuje również niezwykle efektowną musztrę paradną.

Szczegółowy opis zespołów artystycznych TUTAJ.

Podczas „V Dnia Cichociemnych na Ursynowie” odbędą się jeszcze projekcje filmów dokumentujących historię Cichociemnych. Swoje punkty informacyjne będą miały również uczelnie: WAT i ASzW.

12.00 PRZEJAZDY POJAZDAMI MILITARNYMI (teren wydzielony pod lasem – w przerwach pomiędzy pokazami dynamicznymi i rekonstrukcjami)

12.30 START GRY TERENOWEJ „FRESTON” przygotowanej przez Harcerską Organizację Wychowawczo-Patriotyczną „Cichociemni” (zapisy od 12.00 w namiocie-bazie)

13.00 GROCHÓWKA Z WOJSKOWEJ KUCHNI POLOWEJ – o każdej pełnej godzinie

14.30 POKAZ DYNAMICZNY DZIAŁAŃ TAKTYCZNYCH POLSKIEJ JEDNOSTKI SPECJALNEJ z wykorzystaniem pojazdów wojskowych, replik uzbrojenia i środków pozoracji pola walki w wykonaniu Grupy Szybkiego Reagowania Obrona Narodowa.pl (teren wydzielony pod lasem)

15.00 ROZPOCZĘCIE TURNIEJU ŁUCZNICZEGO organizowanego przez ZHP (stanowiska łucznicze)

16.30 PLENEROWY POKAZ HISTORYCZNYCH GRUP REKONSTRUKCYJNYCH – „Zabezpieczenie skoku Cichociemnego przez oddział partyzantów”. Rekonstrukcja historyczna odbioru skoczka Cichociemnego przez oddział partyzantów AK przygotowany przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz Muzeum 2 Korpusu Polskiego z wykorzystaniem historycznych pojazdów, armaty i środków pozoracji pola walki (teren wydzielony pod lasem)

18.00 POKAZ DYNAMICZNY TAKTYK OBRONNYCH współczesnych jednostek specjalnych Pokaz dynamiczny zespołów szturmowych oraz pojazdów, którego scenariusz nawiązuje do uwolnienia porwanej osoby z rąk terrorystów przez polskie jednostki specjalne w warunkach bojowych z wykorzystaniem środków pozoracji pola walki przygotowany przez Special Operations Forces (GRO) oraz JS 5001 im. Dywizjonu Huzarów Śmierci (teren wydzielony pod lasem)

W programie imprezy (scena) m.in.:
12.00 KONCERT STUDIO PIOSENKI Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa
12.30 POKAZ MUSZTRY BOJOWEJ OS „UZI” z III LO Bezpieczeństwa Publicznego im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie (teren przed sceną)
12.45 PREZENTACJE SPRAWNOŚCI w wykonaniu członków ursynowskich klubów sportowych: treningi pokazowe z komentarzem (m.in. judo, karate)
13.15 KONCERT ORKIESTRY FLAŻOLETOWEJ Fundacji Edukacji dla Bezpieczeństwa
13.30 PREZENTACJA GRUPY POKAZOWEJ Straży Miejskiej m.st. Warszawa – pokaz dynamiczny taktyk i technik podejmowania interwencji (scena)
13.50 KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ MODERATO (scena)

CZĘŚĆ OFICJALNA
15.15 Koncert orkiestry dudziarskiej PIPES & DRUMS (cz.1)
15.30 Powitanie ALEKSANDRA TARNAWSKIEGO Cichociemnego i rodzin Cichociemnych
Wystąpienia oficjalne
Koncert orkiestry dudziarskiej PIPES & DRUMS (cz.2)
17.00 OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU łuczniczego i gry terenowej i wręczenie nagród
17.10 KONCERT „ORKIESTRY WOJSKOWEJ W WARSZAWIE” pod dowództwem kapelmistrza mjr Artura CZERESZEWSKIEGO

Adres

Warszawa, Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK

Termin

Od 2017-05-20 12:00:00, Do 2017-05-20 19:00:00

Zobacz na mapie

W ten weekend

Reklama

Ciekawostki