• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / dzieciaki
IMPREZY / kultura i wiedza

Różności w Kadrze

Adres

ul. W. Rzymowskiego 32

Termin

Od 2019-10-05
Do 2019-10-11

Organizator

Dom Kultury Kadr w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

ul. W. Rzymowskiego 32

Telefon:
0-22/843-88-81

WWW:
www.dkkadr.waw.pl

Zobacz na mapie

 

5.10 (sobota), godz. 10.00-11.30

 

Tu? Sztuka! Street-art na ludowo. "Od wycinanki łowickiej do Banksy'ego"

sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY DLA DZIECI 7-10 lat pokazujące przecięcia/podobieństwa pomiędzy sztuką ludową, a street-artem. Każdy z uczestników wycina swoją a'la wycinankę łowicką i sprejem (na wodnej farbie non-toxic) odbija ją na papierze. 

 

 

5.10 (sobota), godz. 10.00-13.15

Było sobie miasto - dachy i sklepienia

sala: Człowiek z Marmuru, 219, II piętro

wstęp: 5 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

godz. 10.00-11.30 (dzieci 5-7 lat z opiekunami)

godz. 11.45-13.15 (dzieci 8-10 lat)

WARSZTATY DLA DZIECI. Porozmawiamy o dachach w różnych miejscach i czasach (jak kiedyś zabezpieczano domy?). Dowiemy się czym jest krokiew i kalenica, następnie stworzymy własne konstrukcje – dachy.

5.10 (sobota), godz. 18.00

Wszystkie nasze zbrodnie - Teatr Odwrócony

wstęp wolny

sala: Marzyciel, parter

Spektakl Teatru Odwróconego w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieżowego. Każdy, najbardziej nawet egzotyczny artystyczny wysiłek uczyniony nad Wisłą, wbrew oczywistym sugestiom, związanym z tematem, czasem i miejscem akcji jest niezachwianie refleksją o sprawach polskich. Tak też jest ze "Zbrodniami", które posługując się dramatem Hanocha Levina, izraelskiego pisarza, traktują o sposobie w jaki my, jako społeczność, zapamiętujemy przeszłość. 

6.10 (niedziela), godz. 10.00-12.15

SING AND SMILE: The Weather

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

sala: Powiększenie, 301, III piętro

godz. 10.00-11.00 - dzieci 3-6 lat z opiekunami

godz. 11.15-12.15 - dzieci 7-12 lat

WARSZTATY DLA DZIECI. Wyjątkowe połączenie warsztatów muzycznych z zajęciami języka angielskiego zapewniają szybką naukę języka i dobrą zabawę dla najmłodszych. Zajęcia inspirowane są metodą nauczania muzyki wg. Edwina E. Gordona oraz naukami lingwistycznymi Callana.


6.10 (niedziela), godz. 12.00

„Supa Modo”

sala: Broadway

wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Jo jest supermanką. Przy użyciu woli przesuwa przedmioty, zatrzymuje czas, a nawet zmienia wynik meczu piłkarskiego. Przed nią największe wyzwanie w życiu. Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Wystarczy, że się skupi i może przesuwać przedmioty, zatrzymywać czas i wytrącać z ręki rzeczy Nie robi tego nigdy dla własnego widzimisię, zawsze w słusznej sprawie, tak, jak to superbohaterowie mają w zwyczaju. Korzystanie z nadprzyrodzonych mocy jest dla małej Kenijki sensem życia i zarazem największą radością. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Jak pogodzić te dwa wyzwania? W jaki sposób jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce. Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018 rozważna i delikatna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem.

Czas trwania: 74 min

6.10 (niedziela), godz. 15.00 i 18.00

Moc/Moč/Power

wstęp wolny

rezerwacja wejściówek na spektakl wyłącznie drogą mailową : rezerwacje@lalkatezczlowiek.eu

Miniatura lalkowa

W tym spektaklu twórcy eksplorują pole kameralnego teatru lalek. Znaleźli materiały, które pozwalają spojrzeć na temat władzy z dwóch różnych stron, przedmioty, które powiększają lub zmniejszają, zbliżają się lub oddalają, ukrywają lub stają się widzialne.

Lubią marionetki, sznurki którymi je ożywiają lub które animują ich samych, a także obrazy które możemy zrozumieć bedąc w strefie komfortu i bezpieczeństwa jako kontynuację lub formę hegemonii nad kimś lub czymś. Autorzy skupili się także na różnych metodach animacjii lalkami, umieszczając publiczność między zwierciadłami, linkami, światłami i szkłem. Ta miniatura za pomocą teatralnych środków wyrazu zadaje pytanie o różne motywy władzy i bezsilności, tej publicznej i prywatnej.

Teatr Lalek z Ljubljany/Lutkovno gledališče Ljubljana

Reżyseria/Directed by Jiři Zeman and Martina Maurič Lazar

Projekty lalek/Puppet Design: Gregor Lorenci

Muzyka/Music: Milko Lazar

Czas trwania: 60 min.

 

8.10 (wtorek), godz. 18.00

Birma

sala: Broadway

wstęp wolny

Zapraszam do krainy tysiąca pagód – Birmy.  Podczas  podróży po tym kraju  zobaczymy  najsłynniejsze  i najpiękniejsze zabytki Myanmaru: stolicę Birmy Rangun z najważniejszą świątynią buddyzmu – Szwedagon, dawną stolicę Bagan z tysiącami świątyń, Mandalay i okolice ze swoimi zabytkowymi budowlami i  złotym Buddą, Złotą Skałę – Kyaiktiyo. Będziemy wędrować pośród birmańskich gór i gościć u lokalnych mieszkańców. Zobaczymy słynne jezioro Inle z wioskami na wodzie. Odwiedzimy także miejsca bardziej ustronne i nieturystyczne, np. położony na południu Hpa–An. Podróż zakończymy na turkusowych plażach Myanmaru.

Autor prezentacji: Tomasz Tułak 

12.10 (sobota), godz. 10.00-10.55

Piosenkowa jesień

sala: Marzyciel, parter

wstęp: 5 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY DLA DZIECI 5-6 lat z opiekunami. Pośpiewamy, pobawimy się jesiennymi dźwiękami i stworzymy pamiętnik muzyczny! Co będzie potrzebne na zajęciach: wygodne ubranie, zmienne buty, woda i ulubiony liść ze spaceru!

12.10 (sobota), godz. 10.00-12.15

Warsztaty dla dzieci (1,5-5 lat)/ sob 12.10/ 10.00-12.15

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

sala: Tupot małych stóp, 305, III piętro

godz. 10.00-11.00 - dzieci 1,5-3 lat z opiekunami

godz. 11.15-12.15 - dzieci 3-5 z opiekunami

Pośpiewamy, poskaczemy jak wiewiórki, potańczymy, poćwiczymy, zbudujemy tor przeszkód, ale inny niż zawsze! Do zabawy zaprosimy: bobry i zajączki, sarny i dziki, żółwie i jeżyki. Poskaczemy i pomasujemy stopy.

12.10 (sobota), godz. 11.00-12.30

Co się kryje pod liśćmi? Kolaże z niespodzianką!

instruktorka: Renata Kochan

sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY TWÓRCZEJ ZABAWY DLA DZIECI 4-6 lat z opiekunami.

Będziemy opowiadać historie, tworzyć kolorowe kolaże i wymyślać niespodzianki. Każdy team "dziecko i opiekun" będzie mógł stworzyć dzieło na większym formacie i zabrać je do domu.

13.10 (niedziela), godz. 11.00-13.00

Rodzinne Slow Life - naturalne łapacze snów

Warsztaty dla dzieci (4-8 lat)/ ndz 13.10/ 11.00-13.00 

instruktorka: Wiktoria Rutkowska

sala: MacGyver, 217a, II piętro

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY DLA DZIECI 4-8 lat z opiekunami.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z naturalnymi materiałami. Tym razem w ruch pójdą wiklinowe witki, patyki, sznurki, piórka i inne leśne skarby. 

Wspólne zapleciemy ozdobę na ścianę sypialni: inspirowany indiańskimi amuletami łapacz snów. Poszukamy Waszych własnych kształtów i kompozycji by Wasza ozdoba była zupełnie wyjątkowa.

13.10 (niedziela), godz. 12.00

„Gordon i Paddy”

sala: Broadway

wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę? Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

Czas trwania: 65 min 

14.10 (poniedziałek), godz. 18.00

„Powidoki”

sala: Broadway

wstęp: 12/15 zł, bilety dostępne online lub w DK Kadr

Jest to ostatnia produkcja w filmografii zmarłego w 2016 roku reżysera. Dzieło inspirowane jest biografią polskiego malarza Władysława Strzemińskiego (1893-1952), współzałożyciela i wykładowcy w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Film opowiada o okresie stalinizmu w Polsce, gdy Władysław Strzemiński sprzeciwił się doktrynie socrealizmu. Oprócz dbałości w przeniesieniu ówczesnych realiów na ekran, twórcy Powidoków poświęcili wiele miejsca samej sztuce i jej roli w życiu społecznym. W rolę główną wcielił się Bogusław Linda.

Autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a muzyki – Andrzej Panufnik. Za kostiumy odpowiadała Katarzyna Lewińska, za scenografię Marek Warszewski, a montaż jest dziełem Grażyny Gradoń. Producentem kręconego do 30 października 2015 filmu był Michał Kwieciński. We wrześniu 2016 film miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie pokazywany był w sekcji „Mistrzowie”. W tym samym miesiącu Powidoki zostały pokazane pozakonkursowo na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie otrzymały pozakonkursową Nagrodę Jury. 28 września 2016 polska Komisja Oscarowa postanowiła zgłosić Powidoki, jako polskiego kandydata do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Obraz nie zakwalifikował się do dziewiątki walczącej o nominację w tej kategorii

Wydarzenie realizowane we współpracy z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

 

Ciekawostki

Kogis zaprasza dzieci na obozy i kolonie

Nie dajmy się jesiennej chandrze

Łazienkowska galeria sław

Boliwia wycieczki do Ameryki Południowej

Od czego zależy cena polisy na życie?

Poradnik rodzica kolonijnego Maluszka

Przeczytaj - Zanim pojedziesz na urlop.

Profesjonalne pokazy fajerwerków na każdą uroczystość

Nie wolno lekceważyć wieczoru panieńskiego

Z jakich źródeł pozyskać pożyczki dla przedsiębiorców?

Joga sposobem na siebie

Reforma edukacji

Ogłoszenia usługi

Zabawy i łamigłówki. W jakim wieku dać dziecku krzyżówkę?

To nie musi kosztować...

Strzelectwo - to dyscyplina dla każdego

Graj legalnie!

Obstawianie zakładów na żywo

Wesele jesienią? Czemu nie!

Kurs języka angielskiego dla seniorów – zalety

Saona, czyli raj w raju

Sprzęt i akcesoria niezbędne do wędkowania

Wybór wózka spacerowego dla niemowlaka

Jaki rower wybrać?

Choroby dziąseł. Jak je diagnozować i leczyć?

Praca na Jobsora

Wakacje w Warszawie. Poznaj atrakcje dla całej rodziny

Dlaczego warto organizować imprezy firmowe?

Jak pożyczyć pieniądze przez internet?

Fame MMA 4. Co czeka nas w Częstochowie?

Wybór butów ślubnych – najczęściej zadawane pytania

Tak to miało być...

Dom aukcyjny – idealne miejsce na zakupy dzieł sztuki

Łazienka na topie

Kod promocyjny

Jak zorganizować event w tanecznym stylu?

Nowoczesna rozrywka dla dzieci

Co kupić dziecku na urodziny?

Gdzie wymienić stare wycofane banknoty?

Nawłoć - wyjątkowa roślina miododajna

Hobby za kredyt, czyli skąd wziąć pieniądze na drogie pasje dziecka

Gdzie kupić suchy lód Warszawa

Jak z głową zaplanować koszt wyjazdu

Legalni bukmacherzy w Polsce

Ceny mieszkań w Warszawie.

Profesjonalne spodnie do ćwiczeń

Najpiękniejsze kina świata

Najszybszy Internet – jaki wybrać?

Zasady picia alkoholu

Przestrzeń eventowa dla organizacji zajęć

Jak zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski lub panieński?

Jak skutecznie uczyć się słownictwa w języku angielskim?

Co, oprócz wynajmu samochodu, oferują wypożyczalnie aut w Warszawie?

Najbardziej przydatne akcesoria wędkarskie

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Jak właściciel rozlicza wyjazd służbowy

Nie ma to jak zabawa!

Szukasz telefonu - postaw na Samsung Galaxy!

Bilet tramwajowy i autobusowy przez telefon – gdzie i jak go kupić?

Zabawa w plenerze – jak przygotować letnie przyjecie

Dzieci w różnych szkołach to nie problem

Komfort termiczny na poddaszu

Czytać, czy nie czytać, oto jest pytanie?

Sezon grillowy czas zacząć!

Totolotek – renomowane zakłady bukmacherskie z tradycją

Jak zostać konserwatorem dzieł sztuki?

Korzyści ze światłowodu w firmie

Jak obniżyć składkę OC o ponad 50%?

Jak otworzyć drzwi bez kluczyka – metoda na zatrzaśnięte drzwi

Jak być na bieżąco z muzycznymi trendami?

Najlepsze marki wędkarskie w niskich cenach

Otwórz firmę, pozyskując pieniądze z dotacji

Sala prawdziwego kinomaniaka – jak ma wyglądać?

Aqua aerobik – korzyści z ćwiczeń w wodzie!

Weekend na Malcie

Stoch nadal dominuje

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Różności w Kadrze

 

5.10 (sobota), godz. 10.00-11.30

 

Tu? Sztuka! Street-art na ludowo. "Od wycinanki łowickiej do Banksy'ego"

sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY DLA DZIECI 7-10 lat pokazujące przecięcia/podobieństwa pomiędzy sztuką ludową, a street-artem. Każdy z uczestników wycina swoją a'la wycinankę łowicką i sprejem (na wodnej farbie non-toxic) odbija ją na papierze. 

 

 

5.10 (sobota), godz. 10.00-13.15

Było sobie miasto - dachy i sklepienia

sala: Człowiek z Marmuru, 219, II piętro

wstęp: 5 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

godz. 10.00-11.30 (dzieci 5-7 lat z opiekunami)

godz. 11.45-13.15 (dzieci 8-10 lat)

WARSZTATY DLA DZIECI. Porozmawiamy o dachach w różnych miejscach i czasach (jak kiedyś zabezpieczano domy?). Dowiemy się czym jest krokiew i kalenica, następnie stworzymy własne konstrukcje – dachy.

5.10 (sobota), godz. 18.00

Wszystkie nasze zbrodnie - Teatr Odwrócony

wstęp wolny

sala: Marzyciel, parter

Spektakl Teatru Odwróconego w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieżowego. Każdy, najbardziej nawet egzotyczny artystyczny wysiłek uczyniony nad Wisłą, wbrew oczywistym sugestiom, związanym z tematem, czasem i miejscem akcji jest niezachwianie refleksją o sprawach polskich. Tak też jest ze "Zbrodniami", które posługując się dramatem Hanocha Levina, izraelskiego pisarza, traktują o sposobie w jaki my, jako społeczność, zapamiętujemy przeszłość. 

6.10 (niedziela), godz. 10.00-12.15

SING AND SMILE: The Weather

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

sala: Powiększenie, 301, III piętro

godz. 10.00-11.00 - dzieci 3-6 lat z opiekunami

godz. 11.15-12.15 - dzieci 7-12 lat

WARSZTATY DLA DZIECI. Wyjątkowe połączenie warsztatów muzycznych z zajęciami języka angielskiego zapewniają szybką naukę języka i dobrą zabawę dla najmłodszych. Zajęcia inspirowane są metodą nauczania muzyki wg. Edwina E. Gordona oraz naukami lingwistycznymi Callana.


6.10 (niedziela), godz. 12.00

„Supa Modo”

sala: Broadway

wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Jo jest supermanką. Przy użyciu woli przesuwa przedmioty, zatrzymuje czas, a nawet zmienia wynik meczu piłkarskiego. Przed nią największe wyzwanie w życiu. Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Wystarczy, że się skupi i może przesuwać przedmioty, zatrzymywać czas i wytrącać z ręki rzeczy Nie robi tego nigdy dla własnego widzimisię, zawsze w słusznej sprawie, tak, jak to superbohaterowie mają w zwyczaju. Korzystanie z nadprzyrodzonych mocy jest dla małej Kenijki sensem życia i zarazem największą radością. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Jak pogodzić te dwa wyzwania? W jaki sposób jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce. Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018 rozważna i delikatna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem.

Czas trwania: 74 min

6.10 (niedziela), godz. 15.00 i 18.00

Moc/Moč/Power

wstęp wolny

rezerwacja wejściówek na spektakl wyłącznie drogą mailową : rezerwacje@lalkatezczlowiek.eu

Miniatura lalkowa

W tym spektaklu twórcy eksplorują pole kameralnego teatru lalek. Znaleźli materiały, które pozwalają spojrzeć na temat władzy z dwóch różnych stron, przedmioty, które powiększają lub zmniejszają, zbliżają się lub oddalają, ukrywają lub stają się widzialne.

Lubią marionetki, sznurki którymi je ożywiają lub które animują ich samych, a także obrazy które możemy zrozumieć bedąc w strefie komfortu i bezpieczeństwa jako kontynuację lub formę hegemonii nad kimś lub czymś. Autorzy skupili się także na różnych metodach animacjii lalkami, umieszczając publiczność między zwierciadłami, linkami, światłami i szkłem. Ta miniatura za pomocą teatralnych środków wyrazu zadaje pytanie o różne motywy władzy i bezsilności, tej publicznej i prywatnej.

Teatr Lalek z Ljubljany/Lutkovno gledališče Ljubljana

Reżyseria/Directed by Jiři Zeman and Martina Maurič Lazar

Projekty lalek/Puppet Design: Gregor Lorenci

Muzyka/Music: Milko Lazar

Czas trwania: 60 min.

 

8.10 (wtorek), godz. 18.00

Birma

sala: Broadway

wstęp wolny

Zapraszam do krainy tysiąca pagód – Birmy.  Podczas  podróży po tym kraju  zobaczymy  najsłynniejsze  i najpiękniejsze zabytki Myanmaru: stolicę Birmy Rangun z najważniejszą świątynią buddyzmu – Szwedagon, dawną stolicę Bagan z tysiącami świątyń, Mandalay i okolice ze swoimi zabytkowymi budowlami i  złotym Buddą, Złotą Skałę – Kyaiktiyo. Będziemy wędrować pośród birmańskich gór i gościć u lokalnych mieszkańców. Zobaczymy słynne jezioro Inle z wioskami na wodzie. Odwiedzimy także miejsca bardziej ustronne i nieturystyczne, np. położony na południu Hpa–An. Podróż zakończymy na turkusowych plażach Myanmaru.

Autor prezentacji: Tomasz Tułak 

12.10 (sobota), godz. 10.00-10.55

Piosenkowa jesień

sala: Marzyciel, parter

wstęp: 5 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY DLA DZIECI 5-6 lat z opiekunami. Pośpiewamy, pobawimy się jesiennymi dźwiękami i stworzymy pamiętnik muzyczny! Co będzie potrzebne na zajęciach: wygodne ubranie, zmienne buty, woda i ulubiony liść ze spaceru!

12.10 (sobota), godz. 10.00-12.15

Warsztaty dla dzieci (1,5-5 lat)/ sob 12.10/ 10.00-12.15

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

sala: Tupot małych stóp, 305, III piętro

godz. 10.00-11.00 - dzieci 1,5-3 lat z opiekunami

godz. 11.15-12.15 - dzieci 3-5 z opiekunami

Pośpiewamy, poskaczemy jak wiewiórki, potańczymy, poćwiczymy, zbudujemy tor przeszkód, ale inny niż zawsze! Do zabawy zaprosimy: bobry i zajączki, sarny i dziki, żółwie i jeżyki. Poskaczemy i pomasujemy stopy.

12.10 (sobota), godz. 11.00-12.30

Co się kryje pod liśćmi? Kolaże z niespodzianką!

instruktorka: Renata Kochan

sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY TWÓRCZEJ ZABAWY DLA DZIECI 4-6 lat z opiekunami.

Będziemy opowiadać historie, tworzyć kolorowe kolaże i wymyślać niespodzianki. Każdy team "dziecko i opiekun" będzie mógł stworzyć dzieło na większym formacie i zabrać je do domu.

13.10 (niedziela), godz. 11.00-13.00

Rodzinne Slow Life - naturalne łapacze snów

Warsztaty dla dzieci (4-8 lat)/ ndz 13.10/ 11.00-13.00 

instruktorka: Wiktoria Rutkowska

sala: MacGyver, 217a, II piętro

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY DLA DZIECI 4-8 lat z opiekunami.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z naturalnymi materiałami. Tym razem w ruch pójdą wiklinowe witki, patyki, sznurki, piórka i inne leśne skarby. 

Wspólne zapleciemy ozdobę na ścianę sypialni: inspirowany indiańskimi amuletami łapacz snów. Poszukamy Waszych własnych kształtów i kompozycji by Wasza ozdoba była zupełnie wyjątkowa.

13.10 (niedziela), godz. 12.00

„Gordon i Paddy”

sala: Broadway

wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę? Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

Czas trwania: 65 min 

14.10 (poniedziałek), godz. 18.00

„Powidoki”

sala: Broadway

wstęp: 12/15 zł, bilety dostępne online lub w DK Kadr

Jest to ostatnia produkcja w filmografii zmarłego w 2016 roku reżysera. Dzieło inspirowane jest biografią polskiego malarza Władysława Strzemińskiego (1893-1952), współzałożyciela i wykładowcy w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Film opowiada o okresie stalinizmu w Polsce, gdy Władysław Strzemiński sprzeciwił się doktrynie socrealizmu. Oprócz dbałości w przeniesieniu ówczesnych realiów na ekran, twórcy Powidoków poświęcili wiele miejsca samej sztuce i jej roli w życiu społecznym. W rolę główną wcielił się Bogusław Linda.

Autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a muzyki – Andrzej Panufnik. Za kostiumy odpowiadała Katarzyna Lewińska, za scenografię Marek Warszewski, a montaż jest dziełem Grażyny Gradoń. Producentem kręconego do 30 października 2015 filmu był Michał Kwieciński. We wrześniu 2016 film miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie pokazywany był w sekcji „Mistrzowie”. W tym samym miesiącu Powidoki zostały pokazane pozakonkursowo na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie otrzymały pozakonkursową Nagrodę Jury. 28 września 2016 polska Komisja Oscarowa postanowiła zgłosić Powidoki, jako polskiego kandydata do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Obraz nie zakwalifikował się do dziewiątki walczącej o nominację w tej kategorii

Wydarzenie realizowane we współpracy z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

 

Adres

ul. W. Rzymowskiego 32

Termin

Od 2019-10-05 , Do 2019-10-11

Organizator

Dom Kultury Kadr w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

ul. W. Rzymowskiego 32

Telefon:
0-22/843-88-81

WWW:
www.dkkadr.waw.pl

Zobacz na mapie

Reklama

Ciekawostki