• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / dzieciaki
IMPREZY / kultura i wiedza

Różności w Kadrze

Adres

ul. W. Rzymowskiego 32

Termin

Od 2019-10-05
Do 2019-10-11

Organizator

Dom Kultury Kadr w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

Warszawa, ul. W. Rzymowskiego 32

Telefon:
0-22/843-88-81

WWW:
www.dkkadr.waw.pl

Zobacz na mapie

 

5.10 (sobota), godz. 10.00-11.30

 

Tu? Sztuka! Street-art na ludowo. "Od wycinanki łowickiej do Banksy'ego"

sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY DLA DZIECI 7-10 lat pokazujące przecięcia/podobieństwa pomiędzy sztuką ludową, a street-artem. Każdy z uczestników wycina swoją a'la wycinankę łowicką i sprejem (na wodnej farbie non-toxic) odbija ją na papierze. 

 

 

5.10 (sobota), godz. 10.00-13.15

Było sobie miasto - dachy i sklepienia

sala: Człowiek z Marmuru, 219, II piętro

wstęp: 5 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

godz. 10.00-11.30 (dzieci 5-7 lat z opiekunami)

godz. 11.45-13.15 (dzieci 8-10 lat)

WARSZTATY DLA DZIECI. Porozmawiamy o dachach w różnych miejscach i czasach (jak kiedyś zabezpieczano domy?). Dowiemy się czym jest krokiew i kalenica, następnie stworzymy własne konstrukcje – dachy.

5.10 (sobota), godz. 18.00

Wszystkie nasze zbrodnie - Teatr Odwrócony

wstęp wolny

sala: Marzyciel, parter

Spektakl Teatru Odwróconego w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieżowego. Każdy, najbardziej nawet egzotyczny artystyczny wysiłek uczyniony nad Wisłą, wbrew oczywistym sugestiom, związanym z tematem, czasem i miejscem akcji jest niezachwianie refleksją o sprawach polskich. Tak też jest ze "Zbrodniami", które posługując się dramatem Hanocha Levina, izraelskiego pisarza, traktują o sposobie w jaki my, jako społeczność, zapamiętujemy przeszłość. 

6.10 (niedziela), godz. 10.00-12.15

SING AND SMILE: The Weather

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

sala: Powiększenie, 301, III piętro

godz. 10.00-11.00 - dzieci 3-6 lat z opiekunami

godz. 11.15-12.15 - dzieci 7-12 lat

WARSZTATY DLA DZIECI. Wyjątkowe połączenie warsztatów muzycznych z zajęciami języka angielskiego zapewniają szybką naukę języka i dobrą zabawę dla najmłodszych. Zajęcia inspirowane są metodą nauczania muzyki wg. Edwina E. Gordona oraz naukami lingwistycznymi Callana.


6.10 (niedziela), godz. 12.00

„Supa Modo”

sala: Broadway

wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Jo jest supermanką. Przy użyciu woli przesuwa przedmioty, zatrzymuje czas, a nawet zmienia wynik meczu piłkarskiego. Przed nią największe wyzwanie w życiu. Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Wystarczy, że się skupi i może przesuwać przedmioty, zatrzymywać czas i wytrącać z ręki rzeczy Nie robi tego nigdy dla własnego widzimisię, zawsze w słusznej sprawie, tak, jak to superbohaterowie mają w zwyczaju. Korzystanie z nadprzyrodzonych mocy jest dla małej Kenijki sensem życia i zarazem największą radością. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Jak pogodzić te dwa wyzwania? W jaki sposób jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce. Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018 rozważna i delikatna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem.

Czas trwania: 74 min

6.10 (niedziela), godz. 15.00 i 18.00

Moc/Moč/Power

wstęp wolny

rezerwacja wejściówek na spektakl wyłącznie drogą mailową : rezerwacje@lalkatezczlowiek.eu

Miniatura lalkowa

W tym spektaklu twórcy eksplorują pole kameralnego teatru lalek. Znaleźli materiały, które pozwalają spojrzeć na temat władzy z dwóch różnych stron, przedmioty, które powiększają lub zmniejszają, zbliżają się lub oddalają, ukrywają lub stają się widzialne.

Lubią marionetki, sznurki którymi je ożywiają lub które animują ich samych, a także obrazy które możemy zrozumieć bedąc w strefie komfortu i bezpieczeństwa jako kontynuację lub formę hegemonii nad kimś lub czymś. Autorzy skupili się także na różnych metodach animacjii lalkami, umieszczając publiczność między zwierciadłami, linkami, światłami i szkłem. Ta miniatura za pomocą teatralnych środków wyrazu zadaje pytanie o różne motywy władzy i bezsilności, tej publicznej i prywatnej.

Teatr Lalek z Ljubljany/Lutkovno gledališče Ljubljana

Reżyseria/Directed by Jiři Zeman and Martina Maurič Lazar

Projekty lalek/Puppet Design: Gregor Lorenci

Muzyka/Music: Milko Lazar

Czas trwania: 60 min.

 

8.10 (wtorek), godz. 18.00

Birma

sala: Broadway

wstęp wolny

Zapraszam do krainy tysiąca pagód – Birmy.  Podczas  podróży po tym kraju  zobaczymy  najsłynniejsze  i najpiękniejsze zabytki Myanmaru: stolicę Birmy Rangun z najważniejszą świątynią buddyzmu – Szwedagon, dawną stolicę Bagan z tysiącami świątyń, Mandalay i okolice ze swoimi zabytkowymi budowlami i  złotym Buddą, Złotą Skałę – Kyaiktiyo. Będziemy wędrować pośród birmańskich gór i gościć u lokalnych mieszkańców. Zobaczymy słynne jezioro Inle z wioskami na wodzie. Odwiedzimy także miejsca bardziej ustronne i nieturystyczne, np. położony na południu Hpa–An. Podróż zakończymy na turkusowych plażach Myanmaru.

Autor prezentacji: Tomasz Tułak 

12.10 (sobota), godz. 10.00-10.55

Piosenkowa jesień

sala: Marzyciel, parter

wstęp: 5 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY DLA DZIECI 5-6 lat z opiekunami. Pośpiewamy, pobawimy się jesiennymi dźwiękami i stworzymy pamiętnik muzyczny! Co będzie potrzebne na zajęciach: wygodne ubranie, zmienne buty, woda i ulubiony liść ze spaceru!

12.10 (sobota), godz. 10.00-12.15

Warsztaty dla dzieci (1,5-5 lat)/ sob 12.10/ 10.00-12.15

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

sala: Tupot małych stóp, 305, III piętro

godz. 10.00-11.00 - dzieci 1,5-3 lat z opiekunami

godz. 11.15-12.15 - dzieci 3-5 z opiekunami

Pośpiewamy, poskaczemy jak wiewiórki, potańczymy, poćwiczymy, zbudujemy tor przeszkód, ale inny niż zawsze! Do zabawy zaprosimy: bobry i zajączki, sarny i dziki, żółwie i jeżyki. Poskaczemy i pomasujemy stopy.

12.10 (sobota), godz. 11.00-12.30

Co się kryje pod liśćmi? Kolaże z niespodzianką!

instruktorka: Renata Kochan

sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY TWÓRCZEJ ZABAWY DLA DZIECI 4-6 lat z opiekunami.

Będziemy opowiadać historie, tworzyć kolorowe kolaże i wymyślać niespodzianki. Każdy team "dziecko i opiekun" będzie mógł stworzyć dzieło na większym formacie i zabrać je do domu.

13.10 (niedziela), godz. 11.00-13.00

Rodzinne Slow Life - naturalne łapacze snów

Warsztaty dla dzieci (4-8 lat)/ ndz 13.10/ 11.00-13.00 

instruktorka: Wiktoria Rutkowska

sala: MacGyver, 217a, II piętro

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY DLA DZIECI 4-8 lat z opiekunami.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z naturalnymi materiałami. Tym razem w ruch pójdą wiklinowe witki, patyki, sznurki, piórka i inne leśne skarby. 

Wspólne zapleciemy ozdobę na ścianę sypialni: inspirowany indiańskimi amuletami łapacz snów. Poszukamy Waszych własnych kształtów i kompozycji by Wasza ozdoba była zupełnie wyjątkowa.

13.10 (niedziela), godz. 12.00

„Gordon i Paddy”

sala: Broadway

wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę? Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

Czas trwania: 65 min 

14.10 (poniedziałek), godz. 18.00

„Powidoki”

sala: Broadway

wstęp: 12/15 zł, bilety dostępne online lub w DK Kadr

Jest to ostatnia produkcja w filmografii zmarłego w 2016 roku reżysera. Dzieło inspirowane jest biografią polskiego malarza Władysława Strzemińskiego (1893-1952), współzałożyciela i wykładowcy w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Film opowiada o okresie stalinizmu w Polsce, gdy Władysław Strzemiński sprzeciwił się doktrynie socrealizmu. Oprócz dbałości w przeniesieniu ówczesnych realiów na ekran, twórcy Powidoków poświęcili wiele miejsca samej sztuce i jej roli w życiu społecznym. W rolę główną wcielił się Bogusław Linda.

Autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a muzyki – Andrzej Panufnik. Za kostiumy odpowiadała Katarzyna Lewińska, za scenografię Marek Warszewski, a montaż jest dziełem Grażyny Gradoń. Producentem kręconego do 30 października 2015 filmu był Michał Kwieciński. We wrześniu 2016 film miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie pokazywany był w sekcji „Mistrzowie”. W tym samym miesiącu Powidoki zostały pokazane pozakonkursowo na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie otrzymały pozakonkursową Nagrodę Jury. 28 września 2016 polska Komisja Oscarowa postanowiła zgłosić Powidoki, jako polskiego kandydata do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Obraz nie zakwalifikował się do dziewiątki walczącej o nominację w tej kategorii

Wydarzenie realizowane we współpracy z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

 

Ciekawostki

Przestrzeń eventowa dla organizacji zajęć

Zabawy i łamigłówki. W jakim wieku dać dziecku krzyżówkę?

Wczasy w raju – najpiękniejsze plaże w Tajlandii

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Ogłoszenia usługi

Szukasz telefonu - postaw na Samsung Galaxy!

Illegal Noise – specjalny projekt dla miłośników hip-hopu

Własna bluza z nadrukiem?

Jak zostać konserwatorem dzieł sztuki?

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Co wędkarz powinien kupić pod koniec zimy?

Kosz okolicznościowy – udany prezent świąteczny dla firm

Totolotek – renomowane zakłady bukmacherskie z tradycją

Gdzie wymienić stare wycofane banknoty?

10 pomysłów na wyjazd weekendowy w 2020

Zabawa w plenerze – jak przygotować letnie przyjecie

Sprzęt i akcesoria niezbędne do wędkowania

Profesjonalne spodnie do ćwiczeń

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

To nie musi kosztować...

Jak zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski lub panieński?

Fame MMA 4. Co czeka nas w Częstochowie?

Obstawianie zakładów na żywo

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

Najszybszy Internet – jaki wybrać?

Wakacje w Warszawie. Poznaj atrakcje dla całej rodziny

Specjalny wysłannik donosi...

Repertuar Warszawskich teatrów w styczniu

Jak otworzyć drzwi bez kluczyka – metoda na zatrzaśnięte drzwi

Jak obniżyć składkę OC o ponad 50%?

Bukmacher to nie tylko piłka nożna

Kod promocyjny

Łazienkowska galeria sław

Ceny mieszkań w Warszawie.

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Najbardziej przydatne akcesoria wędkarskie

5 powodów dla których warto skorzystać z firmy przeprowadzkowej w Warszawie

Jak skutecznie uczyć się słownictwa w języku angielskim?

Wskazówki dla typujących skoki narciarskie u bukmachera

Niebo nad Polską pełne samolotów

Praca na Jobsora

Prezent dla niej - jaki wybrać, aby był zaskakujący i oryginalny?

Tak to miało być...

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Imprezy muzyczne, których nie można przegapić – sprawdź co będzie się działo we Wrocławiu w najbliższych miesiącach

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

Zakład o największy hit lata?

Jak wyczyścić żelazko z kamienia?

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

Zatańcz ze mną!

Najpiękniejsze kina świata

Bonusy bukmacherskie na początek 2020 roku

Nie wolno lekceważyć wieczoru panieńskiego

Wieczór kawalerski Warszawa

Metody usuwania zmarszczek

Jak pożyczyć pieniądze przez internet?

Joga sposobem na siebie

Emocje coraz bliżej

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Co, oprócz wynajmu samochodu, oferują wypożyczalnie aut w Warszawie?

Kurs języka angielskiego dla seniorów – zalety

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

Najlepsze marki wędkarskie w niskich cenach

Kurs języka polskiego: grupowy, indywidualny, a może specjalistyczny?

Boliwia wycieczki do Ameryki Południowej

Weekend na Malcie

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Różności w Kadrze

 

5.10 (sobota), godz. 10.00-11.30

 

Tu? Sztuka! Street-art na ludowo. "Od wycinanki łowickiej do Banksy'ego"

sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY DLA DZIECI 7-10 lat pokazujące przecięcia/podobieństwa pomiędzy sztuką ludową, a street-artem. Każdy z uczestników wycina swoją a'la wycinankę łowicką i sprejem (na wodnej farbie non-toxic) odbija ją na papierze. 

 

 

5.10 (sobota), godz. 10.00-13.15

Było sobie miasto - dachy i sklepienia

sala: Człowiek z Marmuru, 219, II piętro

wstęp: 5 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

godz. 10.00-11.30 (dzieci 5-7 lat z opiekunami)

godz. 11.45-13.15 (dzieci 8-10 lat)

WARSZTATY DLA DZIECI. Porozmawiamy o dachach w różnych miejscach i czasach (jak kiedyś zabezpieczano domy?). Dowiemy się czym jest krokiew i kalenica, następnie stworzymy własne konstrukcje – dachy.

5.10 (sobota), godz. 18.00

Wszystkie nasze zbrodnie - Teatr Odwrócony

wstęp wolny

sala: Marzyciel, parter

Spektakl Teatru Odwróconego w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieżowego. Każdy, najbardziej nawet egzotyczny artystyczny wysiłek uczyniony nad Wisłą, wbrew oczywistym sugestiom, związanym z tematem, czasem i miejscem akcji jest niezachwianie refleksją o sprawach polskich. Tak też jest ze "Zbrodniami", które posługując się dramatem Hanocha Levina, izraelskiego pisarza, traktują o sposobie w jaki my, jako społeczność, zapamiętujemy przeszłość. 

6.10 (niedziela), godz. 10.00-12.15

SING AND SMILE: The Weather

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

sala: Powiększenie, 301, III piętro

godz. 10.00-11.00 - dzieci 3-6 lat z opiekunami

godz. 11.15-12.15 - dzieci 7-12 lat

WARSZTATY DLA DZIECI. Wyjątkowe połączenie warsztatów muzycznych z zajęciami języka angielskiego zapewniają szybką naukę języka i dobrą zabawę dla najmłodszych. Zajęcia inspirowane są metodą nauczania muzyki wg. Edwina E. Gordona oraz naukami lingwistycznymi Callana.


6.10 (niedziela), godz. 12.00

„Supa Modo”

sala: Broadway

wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Jo jest supermanką. Przy użyciu woli przesuwa przedmioty, zatrzymuje czas, a nawet zmienia wynik meczu piłkarskiego. Przed nią największe wyzwanie w życiu. Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Wystarczy, że się skupi i może przesuwać przedmioty, zatrzymywać czas i wytrącać z ręki rzeczy Nie robi tego nigdy dla własnego widzimisię, zawsze w słusznej sprawie, tak, jak to superbohaterowie mają w zwyczaju. Korzystanie z nadprzyrodzonych mocy jest dla małej Kenijki sensem życia i zarazem największą radością. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Jak pogodzić te dwa wyzwania? W jaki sposób jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce. Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018 rozważna i delikatna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem.

Czas trwania: 74 min

6.10 (niedziela), godz. 15.00 i 18.00

Moc/Moč/Power

wstęp wolny

rezerwacja wejściówek na spektakl wyłącznie drogą mailową : rezerwacje@lalkatezczlowiek.eu

Miniatura lalkowa

W tym spektaklu twórcy eksplorują pole kameralnego teatru lalek. Znaleźli materiały, które pozwalają spojrzeć na temat władzy z dwóch różnych stron, przedmioty, które powiększają lub zmniejszają, zbliżają się lub oddalają, ukrywają lub stają się widzialne.

Lubią marionetki, sznurki którymi je ożywiają lub które animują ich samych, a także obrazy które możemy zrozumieć bedąc w strefie komfortu i bezpieczeństwa jako kontynuację lub formę hegemonii nad kimś lub czymś. Autorzy skupili się także na różnych metodach animacjii lalkami, umieszczając publiczność między zwierciadłami, linkami, światłami i szkłem. Ta miniatura za pomocą teatralnych środków wyrazu zadaje pytanie o różne motywy władzy i bezsilności, tej publicznej i prywatnej.

Teatr Lalek z Ljubljany/Lutkovno gledališče Ljubljana

Reżyseria/Directed by Jiři Zeman and Martina Maurič Lazar

Projekty lalek/Puppet Design: Gregor Lorenci

Muzyka/Music: Milko Lazar

Czas trwania: 60 min.

 

8.10 (wtorek), godz. 18.00

Birma

sala: Broadway

wstęp wolny

Zapraszam do krainy tysiąca pagód – Birmy.  Podczas  podróży po tym kraju  zobaczymy  najsłynniejsze  i najpiękniejsze zabytki Myanmaru: stolicę Birmy Rangun z najważniejszą świątynią buddyzmu – Szwedagon, dawną stolicę Bagan z tysiącami świątyń, Mandalay i okolice ze swoimi zabytkowymi budowlami i  złotym Buddą, Złotą Skałę – Kyaiktiyo. Będziemy wędrować pośród birmańskich gór i gościć u lokalnych mieszkańców. Zobaczymy słynne jezioro Inle z wioskami na wodzie. Odwiedzimy także miejsca bardziej ustronne i nieturystyczne, np. położony na południu Hpa–An. Podróż zakończymy na turkusowych plażach Myanmaru.

Autor prezentacji: Tomasz Tułak 

12.10 (sobota), godz. 10.00-10.55

Piosenkowa jesień

sala: Marzyciel, parter

wstęp: 5 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY DLA DZIECI 5-6 lat z opiekunami. Pośpiewamy, pobawimy się jesiennymi dźwiękami i stworzymy pamiętnik muzyczny! Co będzie potrzebne na zajęciach: wygodne ubranie, zmienne buty, woda i ulubiony liść ze spaceru!

12.10 (sobota), godz. 10.00-12.15

Warsztaty dla dzieci (1,5-5 lat)/ sob 12.10/ 10.00-12.15

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

sala: Tupot małych stóp, 305, III piętro

godz. 10.00-11.00 - dzieci 1,5-3 lat z opiekunami

godz. 11.15-12.15 - dzieci 3-5 z opiekunami

Pośpiewamy, poskaczemy jak wiewiórki, potańczymy, poćwiczymy, zbudujemy tor przeszkód, ale inny niż zawsze! Do zabawy zaprosimy: bobry i zajączki, sarny i dziki, żółwie i jeżyki. Poskaczemy i pomasujemy stopy.

12.10 (sobota), godz. 11.00-12.30

Co się kryje pod liśćmi? Kolaże z niespodzianką!

instruktorka: Renata Kochan

sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY TWÓRCZEJ ZABAWY DLA DZIECI 4-6 lat z opiekunami.

Będziemy opowiadać historie, tworzyć kolorowe kolaże i wymyślać niespodzianki. Każdy team "dziecko i opiekun" będzie mógł stworzyć dzieło na większym formacie i zabrać je do domu.

13.10 (niedziela), godz. 11.00-13.00

Rodzinne Slow Life - naturalne łapacze snów

Warsztaty dla dzieci (4-8 lat)/ ndz 13.10/ 11.00-13.00 

instruktorka: Wiktoria Rutkowska

sala: MacGyver, 217a, II piętro

wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

WARSZTATY DLA DZIECI 4-8 lat z opiekunami.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z naturalnymi materiałami. Tym razem w ruch pójdą wiklinowe witki, patyki, sznurki, piórka i inne leśne skarby. 

Wspólne zapleciemy ozdobę na ścianę sypialni: inspirowany indiańskimi amuletami łapacz snów. Poszukamy Waszych własnych kształtów i kompozycji by Wasza ozdoba była zupełnie wyjątkowa.

13.10 (niedziela), godz. 12.00

„Gordon i Paddy”

sala: Broadway

wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę? Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

Czas trwania: 65 min 

14.10 (poniedziałek), godz. 18.00

„Powidoki”

sala: Broadway

wstęp: 12/15 zł, bilety dostępne online lub w DK Kadr

Jest to ostatnia produkcja w filmografii zmarłego w 2016 roku reżysera. Dzieło inspirowane jest biografią polskiego malarza Władysława Strzemińskiego (1893-1952), współzałożyciela i wykładowcy w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Film opowiada o okresie stalinizmu w Polsce, gdy Władysław Strzemiński sprzeciwił się doktrynie socrealizmu. Oprócz dbałości w przeniesieniu ówczesnych realiów na ekran, twórcy Powidoków poświęcili wiele miejsca samej sztuce i jej roli w życiu społecznym. W rolę główną wcielił się Bogusław Linda.

Autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a muzyki – Andrzej Panufnik. Za kostiumy odpowiadała Katarzyna Lewińska, za scenografię Marek Warszewski, a montaż jest dziełem Grażyny Gradoń. Producentem kręconego do 30 października 2015 filmu był Michał Kwieciński. We wrześniu 2016 film miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie pokazywany był w sekcji „Mistrzowie”. W tym samym miesiącu Powidoki zostały pokazane pozakonkursowo na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie otrzymały pozakonkursową Nagrodę Jury. 28 września 2016 polska Komisja Oscarowa postanowiła zgłosić Powidoki, jako polskiego kandydata do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Obraz nie zakwalifikował się do dziewiątki walczącej o nominację w tej kategorii

Wydarzenie realizowane we współpracy z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

 

Adres

ul. W. Rzymowskiego 32

Termin

Od 2019-10-05 , Do 2019-10-11

Organizator

Dom Kultury Kadr w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

Warszawa, ul. W. Rzymowskiego 32

Telefon:
0-22/843-88-81

WWW:
www.dkkadr.waw.pl

Zobacz na mapie

Reklama

Ciekawostki