• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / dzieciaki
IMPREZY / sport i rekreacja

Strefa dziecka na Jarmarku św. Jacka

Adres

Warszawa, ul. Freta 20/24a

Termin

Od 2018-08-15
Do 2018-08-19

Zobacz na mapie

Strefa dziecka na Jarmarku św. Jacka na Nowym Mieście 

Jarmarkowi św. Jacka w Warszawie będzie towarzyszyła Strefa Dziecka. Będzie to specjalna przestrzeń  dla rodzin, które pragną ciekawie spędzić czas. Nie zabraknie licznych atrakcji dla dzieci, a rodzice także znajdą coś dla siebie. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat w odbywają się w ogrodzie i pomieszczeniach fundacji Sto Pociech przy ulicy Freta 20/24a w dniach 15-19 sierpnia.  

Z pierwszego dnia Strefy Dziecka wyjdziemy obdarowani pluszowym misiem, którego wraz z Pracownią Materialistyczną uszyjemy podczas warsztatów rozpoczynających się o godzinie 11.30. Na następnych warsztatach wzbogacimy się o tajne przepisy na glicerynowe mydełka i popularne glutki, czyli slime.

Kolejne jarmarkowe dni Strefy Dziecka  to okazja do uczestniczenia w ciekawych warsztatach – dzieci będą miały okazje nauczyć się rozpoznawania otaczających nas gatunków drzew i krzewów oraz samodzielnie wykonać wakacyjne pamiątki z tego, co znajdą podczas swoich wędrówek.  

W sobotę, 18 sierpnia do Fundacji Sto Pociech szczególnie zapraszamy rodziny zainteresowane edukacją alternatywną. Podczas warsztatów dzieci będą mogły przekonać się co oznacza zdobywanie wiedzy w sposób trochę inny niż w szkole, a rodzice spotkają się z praktykami edukacji domowej – rodzinami, które postanowiły nie posyłać dzieci do szkół i samodzielnie zadbać o ich edukację. 

Niedziela, 19 sierpnia to ostatni dzień Strefy Dziecka. Zakończymy nasze świętojackowe świętowanie z Dorotą Łoskot-Cichocką jedną z autorek książki pt. „Kredkami do nieba”. Autorka poprowadzi spotkanie „Kredkami do nieba”, podczas którego dzieci zmierzą się ze zrozumieniem niedzielnej Ewangelii i przełożą ją na język sztuki plastycznej.

Wstępem na warsztaty organizowane podczas Strefy Dziecka są bilety-cegiełki w cenie 10 zł. Będzie można je zakupić w recepcji bezpośrednio przed warsztatami. Jeden bilet to dwa ciepłe posiłki dla podopiecznych grupy Charytatywni Freta.

Na warsztatach obowiązuje ograniczona liczba miejsc, prosimy o wcześniejsze zapisy na maila strefadziecka.jarmark@gmail.com

Warsztaty 15, 18,19 sierpnia adresowane są do dzieci powyżej 6 roku życia. Na warsztaty 17 i 18 sierpnia zapraszamy powyżej 5 roku życia, a młodsze dzieci (3+) w towarzystwie rodziców. Organizator zastrzega sobie prawo do zamiany terminu bądź odwołania warsztatów.  

Szczegółowy program Strefy Dziecka

15.08.2018 

·         11.30 warsztaty szycia misiów pracowania materialistyczna

Do serca przytul…misia! Zwłaszcza tego zrobionego własnoręcznie. Na uczestników warsztatów będą czekały gotowe misiowe wydmuszki, które napełnimy przede wszystkim miłością i specjalnym misiowypełniaczem ;-). Liczba miejsc ograniczona, chociaż postaramy się, by nikt nie wyszedł bez misia. 

·         13.30 sto pociech w zakątku wodnym

Swobodne zabawy z wodą dla najmłodszych. Fundacja Sto Pociech zaprasza do przelewania, chlapania i tworzenia wodnych różności, niezbędne będzie ubranie na zmianę. 

·         14.00 warsztaty mydełka glicerynowe

Piękne, pachnące, a przede wszystkim samodzielnie wykonane mydełka to idealny pomysł na prezent i wzbudzenie łazienkowego zachwytu. Wykonamy praktyczną ozdobę każdej łazienki, a przy okazji odpowiemy na pytanie dlaczego mydło się pieni? Liczba miejsc warsztatowych – 15.

·         16.00 warsztaty robienia slimów

Slime czyli popularny glutek to zabawka bijąca rekordy popularności w ostatnim czasie. Można ją łatwo przygotować z artykułów domowej chemii. Czego użyć i jak to połączyć, co sprawia, że slime jest slimem? O tym dowiemy się podczas warsztatów. Liczba  miejsc warsztatowych – 15. 

16.08.2018

·         11.00 sto pociech w zakątku wodnym

Swobodne zabawy z wodą dla najmłodszych. Fundacja Sto Pociech zaprasza do przelewania, chlapania i tworzenia wodnych różności, niezbędne będzie ubranie na zmianę.

11.30 niektóre gatunki drzew

Podczas tego warsztatu poznamy otaczający nas świat drzew i krzewów. Dowiemy się jak jedzą drzewa, o czym rozmawiają, czego potrzebują by być szczęśliwe. Zrobimy lapbooki by lepiej zapamiętać to, czego doświadczyliśmy. Liczba miejsc – 15 osób. Bez zapisów. 

17.08.2018

·         11.00 sto pociech w zakątku wodnym

Swobodne zabawy z wodą dla najmłodszych. Fundacja Sto Pociech zaprasza do przelewania, chlapania i tworzenia wodnych różności, niezbędne będzie ubranie na zmianę. 

·         11.30 zrób sobie pamiątkę z wakacji

Podczas wakacji kuszą nas kolorowe stragany z pamiątkami, które zazwyczaj nie przetrwają do końca wakacji ;-) A gdyby tak samemu wykonać pamiątkę z wakacji z materiałów, które przywieziemy ze swojego niesamowitego miejsca na ziemi? Zwykły patyk, kamień czy muszelka może być dla nas najcenniejszy, jak dać im nowe życie przekonamy się podczas tego warsztatu. Liczba  miejsc warsztatowych – 15. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

18.08.2018 dzień edukacji alternatywnej 

·         11.30-13.00 warsztaty Tajemnica zjedzonej kanapki - układ pokarmowy

Co się dzieje z jedzeniem w naszej buzi? Po co nam ślina? Jak wygląda jedzenie w żołądku? Do czego nam potrzebne jelito cienkie? Jak powstaje kupa? Poznamy, krok po kroku, co się dzieje z kanapką w naszym ciele, od chwili włożenia kanapki do buzi aż po wizytę w toalecie. Każdy będzie mógł wykonać własny żołądek i pogmerać własnoręcznie w układzie pokarmowym. Oczywiście nie w swoim. Będzie mega brudno, a ręce upaprane aż po łokcie:) Awaryjnie przydadzą się dodatkowe ubrania, gdyby komuś nagle przedziurawił się żołądek. Liczba  miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy. 

·         14.30 -15.30 warsztaty teatr gramatyczny

Części mowy zmówiły się i grają teraz w teatrze. W niesamowitej sztuce wystąpią: Pan czasownik, Pan Rzeczownik, Pani Przymiotnik, Mały Przysłówek…. Kto jeszcze? I co się wydarzy? Zobaczymy gdzie poprowadzi nas dziecięca wyobraźnia. Podczas tego teatru wykonamy lalki – części mowy, które zagrają w naszej wyjątkowej sztuce.

·         16.00 spotkanie z rodzicami-praktykami edukacji domowej

W przyjaznej atmosferze kawiarni Stu Pociech będą czekać rodzice – praktycy edukacji domowej. Chętni odpowiedzą na wiele kontrowersyjnych pytań i opowiedzą jak to jest być homeschoolersem.

19.08.2018 kredkami do nieba

·         12.00-13.00 spotkanie kredkami do nieba

Spotkanie z najmłodszymi poprowadzi autorka książki „Kredkami do nieba” Dorota Łoskot-Cichocka. W ciszy i przy świecach spotkamy się najpierw ze Słowem Bożym. Potem to spotkanie przełożymy na język kredek, kolorowego papieru. Pokażemy światu to, o czym w ciszy mówił do nas Pan Bóg. Po spotkaniu autorka będzie podpisywać książki.

·         14.30-15.30 warsztaty kredkami do nieba

Drugie spotkanie z Kredkami do nieba, dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w pierwszym. Poprowadzi je trenerka Grupy Charytatywni Freta. 

***

Głównym organizatorem Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego Grupa Charytatywni Freta, która działa przy klasztorze oo. Dominikanów w Warszawie od 2011 roku. Jej zadaniem jest pomoc ubogim i potrzebującym dzieciom oraz ich rodzinom. Prowadzi program dożywiania w szkołach, którym objętych jest ok. 250 dzieci w całej Polsce oraz współpracuje z fundacjami, grupami i świetlicami działającymi przy klasztorach dominikańskich. Oprócz tego do potrzebujących rodzin trafia pomoc w postaci paczek świątecznych czy wyprawek szkolnych. Podopieczni grupy korzystają z programu korepetycji, stypendiów naukowych i sportowych, opieki medycznej i psychologicznej, warsztatów teatralnych, artystycznych i kulinarnych, ferii w mieście oraz wyjazdów wakacyjnych.  

Więcej informacji na temat działania grupy Charytatywni Freta można znaleźć na stronie http://charytatywnifreta.dominikanie.pl/ oraz profilu na Facebooku www.facebook.com/CharytatywniFreta

Program Jarmarku św. Jacka dostępny na stronie:

www.jarmarkjacka.blogspot.com

Zapraszamy także do odwiedzania profili na Facebooku:

www.facebook.com/jarmarknafreta

www.facebook.com/CharytatywniFreta

Ciekawostki

Dom aukcyjny – idealne miejsce na zakupy dzieł sztuki

Kogis zaprasza dzieci na obozy i kolonie

Kurs języka angielskiego dla seniorów – zalety

Jak pożyczyć pieniądze przez internet?

Graj legalnie!

Przestrzeń eventowa dla organizacji zajęć

Stoch nadal dominuje

Przeczytaj - Zanim pojedziesz na urlop.

Strzelectwo - to dyscyplina dla każdego

Gdzie kupić suchy lód Warszawa

Zasady picia alkoholu

Z jakich źródeł pozyskać pożyczki dla przedsiębiorców?

Ceny mieszkań w Warszawie.

Szukasz telefonu - postaw na Samsung Galaxy!

Choroby dziąseł. Jak je diagnozować i leczyć?

Nie dajmy się jesiennej chandrze

Korzyści ze światłowodu w firmie

Sala prawdziwego kinomaniaka – jak ma wyglądać?

Jak zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski lub panieński?

Jak zostać konserwatorem dzieł sztuki?

Aqua aerobik – korzyści z ćwiczeń w wodzie!

Co kupić dziecku na urodziny?

Łazienkowska galeria sław

Dlaczego warto organizować imprezy firmowe?

Kod promocyjny

Saona, czyli raj w raju

To nie musi kosztować...

Ogłoszenia usługi

Jak obniżyć składkę OC o ponad 50%?

Wybór wózka spacerowego dla niemowlaka

Jak skutecznie uczyć się słownictwa w języku angielskim?

Profesjonalne pokazy fajerwerków na każdą uroczystość

Weekend na Malcie

Łazienka na topie

Nowoczesna rozrywka dla dzieci

Totolotek – renomowane zakłady bukmacherskie z tradycją

Profesjonalne spodnie do ćwiczeń

Reforma edukacji

Jak zorganizować event w tanecznym stylu?

Legalni bukmacherzy w Polsce

Najszybszy Internet – jaki wybrać?

Nawłoć - wyjątkowa roślina miododajna

Zabawy i łamigłówki. W jakim wieku dać dziecku krzyżówkę?

Bilet tramwajowy i autobusowy przez telefon – gdzie i jak go kupić?

Najpiękniejsze kina świata

Fame MMA 4. Co czeka nas w Częstochowie?

Poradnik rodzica kolonijnego Maluszka

Wybór butów ślubnych – najczęściej zadawane pytania

Nie wolno lekceważyć wieczoru panieńskiego

Boliwia wycieczki do Ameryki Południowej

Komfort termiczny na poddaszu

Wakacje w Warszawie. Poznaj atrakcje dla całej rodziny

Wesele jesienią? Czemu nie!

Sezon grillowy czas zacząć!

Joga sposobem na siebie

Jak właściciel rozlicza wyjazd służbowy

Najlepsze marki wędkarskie w niskich cenach

Otwórz firmę, pozyskując pieniądze z dotacji

Tak to miało być...

Gdzie wymienić stare wycofane banknoty?

Co, oprócz wynajmu samochodu, oferują wypożyczalnie aut w Warszawie?

Jak być na bieżąco z muzycznymi trendami?

Od czego zależy cena polisy na życie?

Jaki rower wybrać?

Hobby za kredyt, czyli skąd wziąć pieniądze na drogie pasje dziecka

Nie ma to jak zabawa!

Jak z głową zaplanować koszt wyjazdu

Czytać, czy nie czytać, oto jest pytanie?

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Strefa dziecka na Jarmarku św. Jacka

Strefa dziecka na Jarmarku św. Jacka na Nowym Mieście 

Jarmarkowi św. Jacka w Warszawie będzie towarzyszyła Strefa Dziecka. Będzie to specjalna przestrzeń  dla rodzin, które pragną ciekawie spędzić czas. Nie zabraknie licznych atrakcji dla dzieci, a rodzice także znajdą coś dla siebie. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat w odbywają się w ogrodzie i pomieszczeniach fundacji Sto Pociech przy ulicy Freta 20/24a w dniach 15-19 sierpnia.  

Z pierwszego dnia Strefy Dziecka wyjdziemy obdarowani pluszowym misiem, którego wraz z Pracownią Materialistyczną uszyjemy podczas warsztatów rozpoczynających się o godzinie 11.30. Na następnych warsztatach wzbogacimy się o tajne przepisy na glicerynowe mydełka i popularne glutki, czyli slime.

Kolejne jarmarkowe dni Strefy Dziecka  to okazja do uczestniczenia w ciekawych warsztatach – dzieci będą miały okazje nauczyć się rozpoznawania otaczających nas gatunków drzew i krzewów oraz samodzielnie wykonać wakacyjne pamiątki z tego, co znajdą podczas swoich wędrówek.  

W sobotę, 18 sierpnia do Fundacji Sto Pociech szczególnie zapraszamy rodziny zainteresowane edukacją alternatywną. Podczas warsztatów dzieci będą mogły przekonać się co oznacza zdobywanie wiedzy w sposób trochę inny niż w szkole, a rodzice spotkają się z praktykami edukacji domowej – rodzinami, które postanowiły nie posyłać dzieci do szkół i samodzielnie zadbać o ich edukację. 

Niedziela, 19 sierpnia to ostatni dzień Strefy Dziecka. Zakończymy nasze świętojackowe świętowanie z Dorotą Łoskot-Cichocką jedną z autorek książki pt. „Kredkami do nieba”. Autorka poprowadzi spotkanie „Kredkami do nieba”, podczas którego dzieci zmierzą się ze zrozumieniem niedzielnej Ewangelii i przełożą ją na język sztuki plastycznej.

Wstępem na warsztaty organizowane podczas Strefy Dziecka są bilety-cegiełki w cenie 10 zł. Będzie można je zakupić w recepcji bezpośrednio przed warsztatami. Jeden bilet to dwa ciepłe posiłki dla podopiecznych grupy Charytatywni Freta.

Na warsztatach obowiązuje ograniczona liczba miejsc, prosimy o wcześniejsze zapisy na maila strefadziecka.jarmark@gmail.com

Warsztaty 15, 18,19 sierpnia adresowane są do dzieci powyżej 6 roku życia. Na warsztaty 17 i 18 sierpnia zapraszamy powyżej 5 roku życia, a młodsze dzieci (3+) w towarzystwie rodziców. Organizator zastrzega sobie prawo do zamiany terminu bądź odwołania warsztatów.  

Szczegółowy program Strefy Dziecka

15.08.2018 

·         11.30 warsztaty szycia misiów pracowania materialistyczna

Do serca przytul…misia! Zwłaszcza tego zrobionego własnoręcznie. Na uczestników warsztatów będą czekały gotowe misiowe wydmuszki, które napełnimy przede wszystkim miłością i specjalnym misiowypełniaczem ;-). Liczba miejsc ograniczona, chociaż postaramy się, by nikt nie wyszedł bez misia. 

·         13.30 sto pociech w zakątku wodnym

Swobodne zabawy z wodą dla najmłodszych. Fundacja Sto Pociech zaprasza do przelewania, chlapania i tworzenia wodnych różności, niezbędne będzie ubranie na zmianę. 

·         14.00 warsztaty mydełka glicerynowe

Piękne, pachnące, a przede wszystkim samodzielnie wykonane mydełka to idealny pomysł na prezent i wzbudzenie łazienkowego zachwytu. Wykonamy praktyczną ozdobę każdej łazienki, a przy okazji odpowiemy na pytanie dlaczego mydło się pieni? Liczba miejsc warsztatowych – 15.

·         16.00 warsztaty robienia slimów

Slime czyli popularny glutek to zabawka bijąca rekordy popularności w ostatnim czasie. Można ją łatwo przygotować z artykułów domowej chemii. Czego użyć i jak to połączyć, co sprawia, że slime jest slimem? O tym dowiemy się podczas warsztatów. Liczba  miejsc warsztatowych – 15. 

16.08.2018

·         11.00 sto pociech w zakątku wodnym

Swobodne zabawy z wodą dla najmłodszych. Fundacja Sto Pociech zaprasza do przelewania, chlapania i tworzenia wodnych różności, niezbędne będzie ubranie na zmianę.

11.30 niektóre gatunki drzew

Podczas tego warsztatu poznamy otaczający nas świat drzew i krzewów. Dowiemy się jak jedzą drzewa, o czym rozmawiają, czego potrzebują by być szczęśliwe. Zrobimy lapbooki by lepiej zapamiętać to, czego doświadczyliśmy. Liczba miejsc – 15 osób. Bez zapisów. 

17.08.2018

·         11.00 sto pociech w zakątku wodnym

Swobodne zabawy z wodą dla najmłodszych. Fundacja Sto Pociech zaprasza do przelewania, chlapania i tworzenia wodnych różności, niezbędne będzie ubranie na zmianę. 

·         11.30 zrób sobie pamiątkę z wakacji

Podczas wakacji kuszą nas kolorowe stragany z pamiątkami, które zazwyczaj nie przetrwają do końca wakacji ;-) A gdyby tak samemu wykonać pamiątkę z wakacji z materiałów, które przywieziemy ze swojego niesamowitego miejsca na ziemi? Zwykły patyk, kamień czy muszelka może być dla nas najcenniejszy, jak dać im nowe życie przekonamy się podczas tego warsztatu. Liczba  miejsc warsztatowych – 15. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

18.08.2018 dzień edukacji alternatywnej 

·         11.30-13.00 warsztaty Tajemnica zjedzonej kanapki - układ pokarmowy

Co się dzieje z jedzeniem w naszej buzi? Po co nam ślina? Jak wygląda jedzenie w żołądku? Do czego nam potrzebne jelito cienkie? Jak powstaje kupa? Poznamy, krok po kroku, co się dzieje z kanapką w naszym ciele, od chwili włożenia kanapki do buzi aż po wizytę w toalecie. Każdy będzie mógł wykonać własny żołądek i pogmerać własnoręcznie w układzie pokarmowym. Oczywiście nie w swoim. Będzie mega brudno, a ręce upaprane aż po łokcie:) Awaryjnie przydadzą się dodatkowe ubrania, gdyby komuś nagle przedziurawił się żołądek. Liczba  miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy. 

·         14.30 -15.30 warsztaty teatr gramatyczny

Części mowy zmówiły się i grają teraz w teatrze. W niesamowitej sztuce wystąpią: Pan czasownik, Pan Rzeczownik, Pani Przymiotnik, Mały Przysłówek…. Kto jeszcze? I co się wydarzy? Zobaczymy gdzie poprowadzi nas dziecięca wyobraźnia. Podczas tego teatru wykonamy lalki – części mowy, które zagrają w naszej wyjątkowej sztuce.

·         16.00 spotkanie z rodzicami-praktykami edukacji domowej

W przyjaznej atmosferze kawiarni Stu Pociech będą czekać rodzice – praktycy edukacji domowej. Chętni odpowiedzą na wiele kontrowersyjnych pytań i opowiedzą jak to jest być homeschoolersem.

19.08.2018 kredkami do nieba

·         12.00-13.00 spotkanie kredkami do nieba

Spotkanie z najmłodszymi poprowadzi autorka książki „Kredkami do nieba” Dorota Łoskot-Cichocka. W ciszy i przy świecach spotkamy się najpierw ze Słowem Bożym. Potem to spotkanie przełożymy na język kredek, kolorowego papieru. Pokażemy światu to, o czym w ciszy mówił do nas Pan Bóg. Po spotkaniu autorka będzie podpisywać książki.

·         14.30-15.30 warsztaty kredkami do nieba

Drugie spotkanie z Kredkami do nieba, dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w pierwszym. Poprowadzi je trenerka Grupy Charytatywni Freta. 

***

Głównym organizatorem Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego Grupa Charytatywni Freta, która działa przy klasztorze oo. Dominikanów w Warszawie od 2011 roku. Jej zadaniem jest pomoc ubogim i potrzebującym dzieciom oraz ich rodzinom. Prowadzi program dożywiania w szkołach, którym objętych jest ok. 250 dzieci w całej Polsce oraz współpracuje z fundacjami, grupami i świetlicami działającymi przy klasztorach dominikańskich. Oprócz tego do potrzebujących rodzin trafia pomoc w postaci paczek świątecznych czy wyprawek szkolnych. Podopieczni grupy korzystają z programu korepetycji, stypendiów naukowych i sportowych, opieki medycznej i psychologicznej, warsztatów teatralnych, artystycznych i kulinarnych, ferii w mieście oraz wyjazdów wakacyjnych.  

Więcej informacji na temat działania grupy Charytatywni Freta można znaleźć na stronie http://charytatywnifreta.dominikanie.pl/ oraz profilu na Facebooku www.facebook.com/CharytatywniFreta

Program Jarmarku św. Jacka dostępny na stronie:

www.jarmarkjacka.blogspot.com

Zapraszamy także do odwiedzania profili na Facebooku:

www.facebook.com/jarmarknafreta

www.facebook.com/CharytatywniFreta

Adres

Warszawa, ul. Freta 20/24a

Termin

Od 2018-08-15 , Do 2018-08-19

Zobacz na mapie

Reklama

Ciekawostki