• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / wystawy i targi

Zieleń to życie

Adres

Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Termin

Od 2022-09-01
Do 2022-09-03

Zobacz na mapie

Tam, gdzie bije puls zielonej branży

29. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA

1-3 września 2022 r., EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Od niemal 30 lat goszczą w Warszawie najbardziej zielone w naszej części Europy targi ogrodnicze, które w 1993 r. zapoczątkowały misję popularyzowania szkółkarstwa – drzew, krzewów, bylin, pnączy – i  nieprzerwanie ją realizują. Organizatorzy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni – dostosowują przy tym formułę wydarzenia do dynamicznie zmieniającej się sytuacji branży oraz jej siostrzanych sektorów, poszerzając krąg uczestników i odbiorców. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA 2022 odbędzie się w dniach 1-3 września, w tradycyjnej lokalizacji, czyli w EXPO XXI Warszawa, pod hasłem „Naturalnie!”. W targach weźmie udział ponad 150 wystawców z 9 krajów, którzy zaprezentują przede wszystkim rośliny, ale także wiele innych produktów typowych dla branży ogrodniczej. Zwiedzający mogą też liczyć na ciekawy program towarzyszący wystawie.    

Naturalnie!

Hasło nadchodzącej edycji targów jest krótkie, ale wymowne. Można je interpretować na różne sposoby, mając na uwadze naturę, którą zapewniają rośliny, ogrody, tereny zieleni, czy też naturalną konieczność otaczania się przyrodą, a wreszcie – oczywistą potrzebę odwiedzenia wystawy, będącej obowiązkowym punktem w kalendarzu imprez ogrodniczych. – Spotykamy się na początku września w Warszawie? – Naturalnie! 

Cenne kontakty na żywo

Po pandemicznych ograniczeniach, wzrosła rola spotkań twarzą w twarz – z biznesowymi partnerami, klientami czy finalnymi odbiorcami.

Dwa ostatnie lata zredefiniowały profil klientów w zielonej branży – zarówno hurtowych, jak i detalicznych. Wymaga to poznawania się „na nowo” w przypadku relacji B2B oraz B2C, do czego znakomicie nadaje się Zieleń to Życie – podkreśla dyrektor wystawy Joanna Filipczak.      

 

Różnorodna oferta, z przewagą roślin

156 wystawców z 9 krajów (poza Polską są to: Belgia, Dania, Francja, Holandia, Litwa, Niemcy, Włochy, USA) zaprezentuje różnorodny asortyment produktów i usług. Aż 64,3% wystawców pokaże materiał roślinny – głównie szkółkarski, ozdobny i owocowy. Inne eksponaty, jakich i tym razem należy się spodziewać podczas Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA, to: nasiona, cebule kwiatowe, rośliny balkonowo-rabatowe, choinki świąteczne, kwiaty cięte, rośliny doniczkowe, akcesoria florystyczne, podłoża, nawozy, środki do ochrony i pielęgnacji roślin, narzędzia, maszyny, technologie dla szkółkarstwa i terenów zieleni, doniczki, opakowania, etykiety, transport
i logistyka, artykuły dekoracyjne, ceramikę, elementy małej architektury, meble, nawierzchnie, wsparcie sprzedaży, programy komputerowe, książki, czasopisma. 

Mocna marka „Zieleń to Życie”

– „Zieleń to Życie” jest wyjątkową wystawą – mówi z przekonaniem Joanna Filipczak. – W tej części Europy tylko u nas można zobaczyć tak bogaty asortyment roślin do ogrodów i na tereny zieleni. Wszystko – w pełnej krasie, w okresie wegetacji.

Dyrektor targów zwraca również uwagę na utrwaloną pozycję wydarzenia, budowanego od podstaw przez szkółkarzy jako ich oddolna inicjatywa, które zyskało powszechne uznanie, nie tylko w zielonej branży. – Dzięki strategii i randze ZSzP „Zieleń to Życie” niezmiennie trwa od prawie trzydziestu lat, pomimo globalnych i lokalnych zawirowań, dynamicznych
i niespodziewanych zmian oraz wbrew nieprzewidywalności, która stała się znakiem obecnych czasów – dodaje
Joanna Filipczak.   

Nowości – siła napędowa branży

Nowe odmiany roślin i nowe produkty zawsze przykuwają szczególną uwagę zwiedzających, stanowią motyw przewodni relacji podsumowujących wydarzenie.

W zgodzie z tą prawidłowością Konkurs Roślin Nowości stał się nieodłącznym elementem wystawy „Zieleń to Życie”, nabrał prestiżu, dodatkowo wyróżniając ją spośród innych branżowych wydarzeń i wzmacniając jej marketingowy przekaz. W 2022 roku do konkursowej oceny zgłoszono ponad 30 roślin – nowych na naszym rynku. Które z nich zasłużą na złoto, srebro, brąz? Przekonamy się 1 września. Jak zwykle, prezentacja medalistek będzie zlokalizowana w centralnym punkcie targów i nie umknie niczyjej uwadze. 

Studio Targowe „Zieleń to Życie”

W ubiegłym roku zadebiutowało Studio Targowe „Zieleń to Życie”, które nadawało relacje live z wystawy, dostępne również w Internecie po jej zakończeniu. Prowadzili je fachowo
i z wdziękiem red. Marek Jezierski oraz Oktawia Wasielewska. W 2022 r. Studio powróci!    

Profesjonalna wiedza – wartość dodana

Ważną częścią wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA jest program dla profesjonalistów. Seminarium WIEDZA DLA HANDLU I PRODUCENTÓW, które odbędzie się 1 września, podejmie m.in. tematykę modeli biznesowych. Erwin Meier-Honegger, znakomity szwajcarski ekspert w dziedzinie handlu detalicznego odpowie na pytanie, w jakim kierunku w dobie cyfrowej może pójść zarządzanie centrami ogrodniczymi i ich rozwój. Właścicieli firm – zajmujących się czy to produkcją, czy sprzedażą – z pewnością zainteresuje temat przekazywania przedsiębiorstwa następcom. Na jakie aspekty zwrócić uwagę, czego się wystrzegać, jak się do tego procesu przygotować? Na te i inne pytania odpowie Paweł Nowak z Krajowej Izby Doradców Sukcesyjnych.

Konferencja MOCNO ZIELONE MIASTO, zaplanowana na 2 września, a przeznaczona dla architektów krajobrazu, wykonawców projektów zieleni i urzędników miejskich, zajmie się w tym roku przede wszystkim kwestiami, jakie niesie hasło wystawy „Naturalnie!”. Czy jesteśmy w stanie zminimalizować ingerencję w zastane ekosystemy? W jaki sposób kształtować zieleń miejską, by wykorzystać potencjał terenu? Jak pogodzić nasze poczucie estetyki z naturalnością np. chwastów? Temat „Naturalne nasadzenia bazujące na dynamicznych ekosystemach i potencjale miejsca” omówi przedstawicielka Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu Katarzyna Kobierska. Interesująco zapowiada się również debata ekspertów pt. „Przygotowanie procesu inwestycyjnego – inwestor, projektant, wykonawca”, w której przedstawiciele trzech segmentów realizacji projektów zieleni postarają się wspólnie zdiagnozować problemy i wyzwania odnoszące się do tego procesu.

Gościem specjalnym konferencji, który wystąpi w ramach programu Green Cities Europe (Zielone Miasto Europy), będzie Martha Schwartz – światowej sławy amerykańska architektka krajobrazu, gorąca orędowniczka stosowania zieleni jako czynnika ograniczającego zmiany klimatu i ich skutki oraz wprowadzania zrównoważonego rozwoju do zieleni publicznej. Tytuł jej prelekcji to „Miasta przyszłości i krajobraz miejski”. 

Dla hobbystów

Szeroka publiczność, która przybędzie na wystawę 3 września, również może liczyć na atrakcyjny program wydarzeń towarzyszących, pt. ,,Ogrodowe spotkania”. Będą to wykłady i prezentacje, które dają praktyczną wiedzę, a także porady fachowców przeznaczone dla właścicieli ogrodów i miłośników roślin.

Wszyscy zwiedzający będą mogli w ciągu trzech dni skorzystać z oferty handlowej kiermaszu roślin (na terenie zewnętrznym targów) z rarytasami i ciekawostkami prosto od producentów.

Więcej szczegółów na www.zielentozycie.pl

 

Godziny otwarcia wystawy:  1 września (czwartek) 9.00-17.00 – dzień dla profesjonalistów

                                              2 września (piątek)     9.00-17.00 – dzień dla profesjonalistów

                                              3 września (sobota)    9.00-16.00 – dzień dla publiczności

Ciekawostki

Lokalne pozycjonowanie stron - dlaczego przedsiębiorcy powinni je stosować?

Dlaczego warto uczyć dzieci rysunku?

5 pomysłów na prezent ślubny

Jak uczyć się podczas studiów, by osiągać dobre wyniki?

Pergole tarasowe - idealne rozwiązanie dla twojego domu

Dlaczego warto zamieszkać na Ochocie?

Oczyszczające zabiegi na twarz – co wybrać?

Prywatne przedszkole - wszystko co najlepsze dla twojego dziecka

Historia zakładów bukmacherskich w Polsce

Jakie efekty może przynieść nauka poprzez zabawę

Liceum dla dorosłych - sposób na uzupełnienie wykształcenia

Jak przygotować teczkę rysunkową?

Jak mieszka się na Mokotowie?

Buty dziecięce marki bobux - zdrowie, wygoda i najwyższa jakość wykonania

Muzyka, której szukasz

Kompleksowe sprzątanie mieszkania - Warszawa, Kraków, Wrocław

Agencja eventowa w Warszawie? Wiemy, którą firmę wybrać

Torebki Monnari - listonoszki i shopperki na jesień 2021

Odżywki białkowe - wsparcie diety nie tylko dla sportowców

Przedszkole Pruszków - wybierz Koziołki

Specjalny wysłannik donosi...

Dlaczego należy chronić się przed stonkami ziemniaczanymi?

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Jaki sport warto uprawiać na wiosnę

Dobry catering dietetyczny w Warszawie, czyli jaki? Podpowiadamy, jak wybrać dietę pudełkową

Euforia czy tragedia? Jakie oczekiwania przed Euro 2020?

Zrezygnuj z tłuszczu, ale nie ze smaku – czym podkręcić smak niskotłuszczowych dań?

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

Najtańsze mieszkania w polskich miastach - ranking nieruchomości

Domy Krępa - połączenie spokoju przedmieść z wygodą centrum miasta

Kiedy powinno się rozpocząć terapię DDA lub DDD?

Biuro rachunkowe – pomoc ważniejsza niż może się to wydawać!

Przekąski na urodzinowe przyjęcie

Żywopłot – praktyczne przemyślenia

Jak sprawdzają się ekspresy marki Krups?

Umowa o pośrednictwo - do czego zobowiązuje i czy warto ją podpisać?

Rolety - przewodnik po dostępnych rodzajach

Opuchlizna nóg - jak z nią walczyć?

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Ekspresy do kawy - pomysł na dobry poranek

Deski gastronomiczne, na które warto zwrócić uwagę

Sterowanie oświetleniem - urządzamy inteligentny dom

To nie musi kosztować...

Jak najlepiej ubezpieczyć dziecko na rok szkolny 2022/23?

Zabawki dla dzieci w każdym wieku

Jakie suplementy przyjmować będąc wegetarianinem?

Bez wychodzenia z domu – gdzie w stolicy najlepiej zamówić burgera

Zakupy z personal shopperem

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

Na jaki kurs niemieckiego online warto się zapisać?

Naprawa iphone

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

Kolory szat liturgicznych - jakie mają znaczenie?

5 pomysłów na zabawę z psem

Firma sprzątająca biura – czy sprawdzi się jako biznes?

Jak wybrać ekipę do remontu mieszkania w Warszawie?

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Jakie buty na jesień? 5 propozycji na ciekawe stylistyki

Komplet dresowy - jak nosić i z czym łączyć?

Podolog dla seniora - czy jest konieczny?

Pomoc drogowa na terenie Warszawy

How to Build a Great Web & Mobile Marketplace

Discovery Phase For Software Development: How Much Does It Cost?

Festiwale muzyczne – jak wybrać najlepszy?

Najlepsze imprezy techno w tym roku - na co zarezerwować bilety już dziś?

Problemy ze snem?

Auto detailing – 3 sposoby na odzyskanie dawnego wyglądu samochodu

Copix najlepszy serwis kserokopiarek Konica Minolta

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Jak sobie radzić z chronicznym zmęczeniem?

Czym się charakteryzują lampy UV do wody?

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

Buty dla dzieci - jak wybrać właściwą parę?

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Rozwiń swoje hobby - kurs rysunku w Warszawie

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

Zatańcz ze mną!

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Rola gier w rozwoju dzieci

3 sukienki, które założysz do pracy i nie zaburzysz dress-code’u!

Kiedy zdecydować się na meble na wymiar?

Jeśli nie garaż murowany, to może blaszany?

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

Kamizelka wraca na salony

Jak bezproblemowo przeprowadzić remont mieszkania w bloku?

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Jaką umowę podpisać z wykonawcą usługi?

Jak zaplanować remont w mieszkania?

Jaki ekran wybrać do kina samochodowego lub plenerowego?

Tak to miało być...

Jak zachęcić dziecko do aktywności na zewnątrz nawet w deszczowe dni?

Jak zaplanować oświetlenie salonu?

Zwierzak w prezencie – i co dalej?

Medical App Development

Kropelkowe nawadnianie ogrodów – co warto o nim wiedzieć?

Event firmowy? Tylko z Agencją Argentum Event!

Czym jest burza? Jak powstaje i gdzie jest na żywo na mapie

Niebo nad Polską pełne samolotów

Przełom w biznesie franczyzowym – zabezpieczenie przed ryzykiem ekonomicznym

Sale zabaw dla dzieci. Zabawa na sto dwa!

Szkolenia i kursy pedagogiczne dla opiekunów żłobkowych i przedszkolnych

Ubezpieczenia w Warszawie dla posiadaczy samochodów osobowych – o czym warto pamiętać?

Popularne festiwale - bilety na imprezy masowe

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Zieleń to życie

Tam, gdzie bije puls zielonej branży

29. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA

1-3 września 2022 r., EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Od niemal 30 lat goszczą w Warszawie najbardziej zielone w naszej części Europy targi ogrodnicze, które w 1993 r. zapoczątkowały misję popularyzowania szkółkarstwa – drzew, krzewów, bylin, pnączy – i  nieprzerwanie ją realizują. Organizatorzy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni – dostosowują przy tym formułę wydarzenia do dynamicznie zmieniającej się sytuacji branży oraz jej siostrzanych sektorów, poszerzając krąg uczestników i odbiorców. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA 2022 odbędzie się w dniach 1-3 września, w tradycyjnej lokalizacji, czyli w EXPO XXI Warszawa, pod hasłem „Naturalnie!”. W targach weźmie udział ponad 150 wystawców z 9 krajów, którzy zaprezentują przede wszystkim rośliny, ale także wiele innych produktów typowych dla branży ogrodniczej. Zwiedzający mogą też liczyć na ciekawy program towarzyszący wystawie.    

Naturalnie!

Hasło nadchodzącej edycji targów jest krótkie, ale wymowne. Można je interpretować na różne sposoby, mając na uwadze naturę, którą zapewniają rośliny, ogrody, tereny zieleni, czy też naturalną konieczność otaczania się przyrodą, a wreszcie – oczywistą potrzebę odwiedzenia wystawy, będącej obowiązkowym punktem w kalendarzu imprez ogrodniczych. – Spotykamy się na początku września w Warszawie? – Naturalnie! 

Cenne kontakty na żywo

Po pandemicznych ograniczeniach, wzrosła rola spotkań twarzą w twarz – z biznesowymi partnerami, klientami czy finalnymi odbiorcami.

Dwa ostatnie lata zredefiniowały profil klientów w zielonej branży – zarówno hurtowych, jak i detalicznych. Wymaga to poznawania się „na nowo” w przypadku relacji B2B oraz B2C, do czego znakomicie nadaje się Zieleń to Życie – podkreśla dyrektor wystawy Joanna Filipczak.      

 

Różnorodna oferta, z przewagą roślin

156 wystawców z 9 krajów (poza Polską są to: Belgia, Dania, Francja, Holandia, Litwa, Niemcy, Włochy, USA) zaprezentuje różnorodny asortyment produktów i usług. Aż 64,3% wystawców pokaże materiał roślinny – głównie szkółkarski, ozdobny i owocowy. Inne eksponaty, jakich i tym razem należy się spodziewać podczas Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA, to: nasiona, cebule kwiatowe, rośliny balkonowo-rabatowe, choinki świąteczne, kwiaty cięte, rośliny doniczkowe, akcesoria florystyczne, podłoża, nawozy, środki do ochrony i pielęgnacji roślin, narzędzia, maszyny, technologie dla szkółkarstwa i terenów zieleni, doniczki, opakowania, etykiety, transport
i logistyka, artykuły dekoracyjne, ceramikę, elementy małej architektury, meble, nawierzchnie, wsparcie sprzedaży, programy komputerowe, książki, czasopisma. 

Mocna marka „Zieleń to Życie”

– „Zieleń to Życie” jest wyjątkową wystawą – mówi z przekonaniem Joanna Filipczak. – W tej części Europy tylko u nas można zobaczyć tak bogaty asortyment roślin do ogrodów i na tereny zieleni. Wszystko – w pełnej krasie, w okresie wegetacji.

Dyrektor targów zwraca również uwagę na utrwaloną pozycję wydarzenia, budowanego od podstaw przez szkółkarzy jako ich oddolna inicjatywa, które zyskało powszechne uznanie, nie tylko w zielonej branży. – Dzięki strategii i randze ZSzP „Zieleń to Życie” niezmiennie trwa od prawie trzydziestu lat, pomimo globalnych i lokalnych zawirowań, dynamicznych
i niespodziewanych zmian oraz wbrew nieprzewidywalności, która stała się znakiem obecnych czasów – dodaje
Joanna Filipczak.   

Nowości – siła napędowa branży

Nowe odmiany roślin i nowe produkty zawsze przykuwają szczególną uwagę zwiedzających, stanowią motyw przewodni relacji podsumowujących wydarzenie.

W zgodzie z tą prawidłowością Konkurs Roślin Nowości stał się nieodłącznym elementem wystawy „Zieleń to Życie”, nabrał prestiżu, dodatkowo wyróżniając ją spośród innych branżowych wydarzeń i wzmacniając jej marketingowy przekaz. W 2022 roku do konkursowej oceny zgłoszono ponad 30 roślin – nowych na naszym rynku. Które z nich zasłużą na złoto, srebro, brąz? Przekonamy się 1 września. Jak zwykle, prezentacja medalistek będzie zlokalizowana w centralnym punkcie targów i nie umknie niczyjej uwadze. 

Studio Targowe „Zieleń to Życie”

W ubiegłym roku zadebiutowało Studio Targowe „Zieleń to Życie”, które nadawało relacje live z wystawy, dostępne również w Internecie po jej zakończeniu. Prowadzili je fachowo
i z wdziękiem red. Marek Jezierski oraz Oktawia Wasielewska. W 2022 r. Studio powróci!    

Profesjonalna wiedza – wartość dodana

Ważną częścią wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA jest program dla profesjonalistów. Seminarium WIEDZA DLA HANDLU I PRODUCENTÓW, które odbędzie się 1 września, podejmie m.in. tematykę modeli biznesowych. Erwin Meier-Honegger, znakomity szwajcarski ekspert w dziedzinie handlu detalicznego odpowie na pytanie, w jakim kierunku w dobie cyfrowej może pójść zarządzanie centrami ogrodniczymi i ich rozwój. Właścicieli firm – zajmujących się czy to produkcją, czy sprzedażą – z pewnością zainteresuje temat przekazywania przedsiębiorstwa następcom. Na jakie aspekty zwrócić uwagę, czego się wystrzegać, jak się do tego procesu przygotować? Na te i inne pytania odpowie Paweł Nowak z Krajowej Izby Doradców Sukcesyjnych.

Konferencja MOCNO ZIELONE MIASTO, zaplanowana na 2 września, a przeznaczona dla architektów krajobrazu, wykonawców projektów zieleni i urzędników miejskich, zajmie się w tym roku przede wszystkim kwestiami, jakie niesie hasło wystawy „Naturalnie!”. Czy jesteśmy w stanie zminimalizować ingerencję w zastane ekosystemy? W jaki sposób kształtować zieleń miejską, by wykorzystać potencjał terenu? Jak pogodzić nasze poczucie estetyki z naturalnością np. chwastów? Temat „Naturalne nasadzenia bazujące na dynamicznych ekosystemach i potencjale miejsca” omówi przedstawicielka Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu Katarzyna Kobierska. Interesująco zapowiada się również debata ekspertów pt. „Przygotowanie procesu inwestycyjnego – inwestor, projektant, wykonawca”, w której przedstawiciele trzech segmentów realizacji projektów zieleni postarają się wspólnie zdiagnozować problemy i wyzwania odnoszące się do tego procesu.

Gościem specjalnym konferencji, który wystąpi w ramach programu Green Cities Europe (Zielone Miasto Europy), będzie Martha Schwartz – światowej sławy amerykańska architektka krajobrazu, gorąca orędowniczka stosowania zieleni jako czynnika ograniczającego zmiany klimatu i ich skutki oraz wprowadzania zrównoważonego rozwoju do zieleni publicznej. Tytuł jej prelekcji to „Miasta przyszłości i krajobraz miejski”. 

Dla hobbystów

Szeroka publiczność, która przybędzie na wystawę 3 września, również może liczyć na atrakcyjny program wydarzeń towarzyszących, pt. ,,Ogrodowe spotkania”. Będą to wykłady i prezentacje, które dają praktyczną wiedzę, a także porady fachowców przeznaczone dla właścicieli ogrodów i miłośników roślin.

Wszyscy zwiedzający będą mogli w ciągu trzech dni skorzystać z oferty handlowej kiermaszu roślin (na terenie zewnętrznym targów) z rarytasami i ciekawostkami prosto od producentów.

Więcej szczegółów na www.zielentozycie.pl

 

Godziny otwarcia wystawy:  1 września (czwartek) 9.00-17.00 – dzień dla profesjonalistów

                                              2 września (piątek)     9.00-17.00 – dzień dla profesjonalistów

                                              3 września (sobota)    9.00-16.00 – dzień dla publiczności

Adres

Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Termin

Od 2022-09-01 , Do 2022-09-03

Zobacz na mapie

Reklama

Ciekawostki