• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

SELECT * FROM `kategoria` WHERE `rodzic` = ;
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near '' at line 1
IMPREZY / kultura i wiedza
IMPREZY / sport i rekreacja

Międzynarodowy Festiwal Poloneza

Adres

ul. Warszawska 289, 05-082 Zielonki-Parcela

Termin

Od 2020-06-27
Do 2020-06-28

Zobacz na mapie

PATRONAT WOLNASOBOTA.PL

Jak co roku wolnasobota.pl zaprasza na ten jedyny w swoim rodzaju Festiwal. I jakkolwiek Organizatorzy, szanując istniejące ograniczenia przygotowali się na imprezę z mniejszym udziałem pt. Publiczności to wolnasobota.pl ma nadzieję, że postępujące rozluźnianie ograniczeń pozwoli na większy udział widzów. O zmianach będziemy informować.

VI Międzynarodowy FESTIWAL POLONEZA w Polsce  27-28.06.2020

Z upadłą wirusa koroną w tle … 

Już po raz VI organizujemy Międzynarodowy FESTIWAL POLONEZA w Polsce. W cieniu pandemii koronowirusa tegoroczny Festiwal odbędzie się bez udziału publiczności i ze znacznie ograniczoną ilością występujących artystów.  Odbędzie się on w niecodziennej scenerii Pałacu Lasotów pod Warszawą, dzięki uprzejmości jego niezwykłych właścicieli, którzy cenią sobie, niczym dawni mecenasi, polską kulturę.

Organizowany przez Fundację CZE-NE-KA i działający w jej ramach Zespół Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA,  Międzynarodowy FESTIWAL POLONEZA w Polsce to jedyny taki Festiwal w Europie, a może i nawet na świecie. Tradycyjnie na jednej scenie spotkają się zarówno amatorzy jak i zawodowcy. W ubiegłych latach obok  znanych laureatów konkursów Chopinowskich jak np. Piotr Latoszyński, grały zafascynowane muzyką dzieci, a nawet osoby niepełnosprawne. Obok artystów profesjonalnych jak niezwykle utalentowana śpiewaczka operowa i operetkowa Anna Maria Adamiak, występowały amatorskie chóry polonijne, chóry seniorów i soliści amatorzy.  Tanecznym krokiem poloneza prezentowali się zarówno młodzi uczniowie, dorośli, zawodowcy po szkole baletowej jak i seniorzy, którzy pamiętają jeszcze czasy okupacji. Najmłodszy uczestnik Festiwalu miał 9  lat, a najstarszy występujący muzyk ma 90 wiosen. Wszystko to tworzyło niepowtarzalny klimat i ogromną różnorodność interpretacji szerokiej gamy polonezów.

Dwudniowa formuła Festiwalu pozwalała też na prezentację zespołów oprócz tradycyjnej sceny, w nietypowych miejscach jak np. ogrody nad wodą, dworzec kolejowy, nowoczesny pociąg czy galeria handlowa. Wszędzie spotykaliśmy się z niezwykle ciepłymi reakcjami widzów. To pokazało, że taniec, muzyka i śpiew mogą zaistnieć w  każdej niemalże przestrzeni. W tamtym "zabieganym" świecie istniała bowiem potrzeba wytchnienia, relaksu i zadumy, którą dawała muzyka wzbogacona pięknym śpiewem i ozdobiona tańcem.

   Polskie tańce narodowe – polonez, mazur, kujawiak, krakowiak, oberek – stanowią dziedzictwo polskiej kultury narodowej, z której jesteśmy bardzo dumni.  Odkrywanie, przypominanie i popularyzowanie dzieł taneczno-muzycznych jest naszym przejawem artystycznego patriotyzmu. Przez 32 lata działalności  naszego Zespołu staraliśmy się prezentować publiczności mało znane tańce dworskie – od tańców renesansowych z dworu Jagiellonów, przez obce tańce, popularne na dworach polskich królów, polonezy Telemanna i Bacha, aż do tanecznych stylizacji Żywnego, Chopina, Kurpińskiego czy Moniuszki, kończąc na XX-wiecznych choreografiach do utworów Feliksa Dzierżanowskiego czy współczesnego, awangardowego poloneza Dagny Baczyńskiej - Kissas.

Tegoroczny Festiwal będzie zupełnie inny. Z uwagi na obostrzenia związane z koronowirusem nie mamy możliwości zaproszenia wielu zespołów, muzyków czy tancerzy i zaprezentowania się przed publicznością „na żywo”. Postanowiliśmy więc w gronie najbliższych przyjaciół zaprezentować tworzone polonezy na przestrzeni wieków, które są w repertuarze naszego Zespołu. Zaczynając od XVII wieku, a kończąc na czasach współczesnych. Nowością będą postacie historyczne jak Kardynał Radziejowski czy poeta Franciszek Karpiński , którzy opowiedzą o czasach i prezentowanych utworach. Posłuchamy więc kilku polonezów w wykonaniu znakomitej klawesynistki Agnieszki Roguskiej. Zobaczymy Zespół Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA i przepiękne polonezy Macieja Radziwiłła, Wojciecha Żywnego, Franciszka, Elsnera,  Karola Kurpińskiego, Fryderyka  Chopina,  Stanisława Moniuszki czy napisane współcześnie  Feliksa Dzierżanowskiego. Nie zabraknie też pięknego głosu Anny Marii Adamiak i wirtuozowskiej gry Piotra Latoszyńskiego.

Całość wydarzenia zostanie nagrana i będzie stanowiła pamiątkę naszego małego zwycięstwa, które strąci wirusowi koronę, bo my Polacy, artyści się nie poddaliśmy pomimo panującej epidemii strachu. Hasło tegorocznego Festiwalu to „Z upadłą wirusa koroną w tle …”  I tak jak przed wiekami gdy zabrakło Polsce  korony, a krajem zawładnęły obce mocarstwa,  muzyka i polonezy pozwoliły nam przetrwać. Tak i teraz nasza kultura i patriotyzm oraz polonez strąci wirusowi koronę ….  

 

Ciekawostki

Specjalny wysłannik donosi...

Metody usuwania zmarszczek

Zatańcz ze mną!

Sprzęt i akcesoria niezbędne do wędkowania

Własna bluza z nadrukiem?

Najszybszy Internet – jaki wybrać?

Dlaczego należy chronić się przed stonkami ziemniaczanymi?

Totolotek – renomowane zakłady bukmacherskie z tradycją

Zwierzak w prezencie – i co dalej?

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Joga sposobem na siebie

Zakład o największy hit lata?

Sterowanie oświetleniem - urządzamy inteligentny dom

Wieczór kawalerski Warszawa

Profesjonalne spodnie do ćwiczeń

Emocje coraz bliżej

Repertuar Warszawskich teatrów w styczniu

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Jak przygotować teczkę rysunkową?

5 powodów dla których warto skorzystać z firmy przeprowadzkowej w Warszawie

Prezent dla niej - jaki wybrać, aby był zaskakujący i oryginalny?

Jaki ekran wybrać do kina samochodowego lub plenerowego?

Imprezy muzyczne, których nie można przegapić – sprawdź co będzie się działo we Wrocławiu w najbliższych miesiącach

Wczasy w raju – najpiękniejsze plaże w Tajlandii

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

Co wędkarz powinien kupić pod koniec zimy?

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Prywatne przedszkole - wszystko co najlepsze dla twojego dziecka

Niebo nad Polską pełne samolotów

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Przestrzeń eventowa dla organizacji zajęć

Zabawa w plenerze – jak przygotować letnie przyjecie

Dlaczego warto uczyć dzieci rysunku?

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

Obstawianie zakładów na żywo

Jaką umowę podpisać z wykonawcą usługi?

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

To nie musi kosztować...

Historia zakładów bukmacherskich w Polsce

Najlepsze marki wędkarskie w niskich cenach

Praca na Jobsora

Bonusy bukmacherskie na początek 2020 roku

Nie wolno lekceważyć wieczoru panieńskiego

Bukmacher to nie tylko piłka nożna

Podolog dla seniora - czy jest konieczny?

Sale zabaw dla dzieci. Zabawa na sto dwa!

Rozwiń swoje hobby - kurs rysunku w Warszawie

Kosz okolicznościowy – udany prezent świąteczny dla firm

Medical App Development

Rodzaje bonusów bukmacherskich i ich zalety dla typerów

How to Build a Great Web & Mobile Marketplace

Tu o bezpieczeństwo dba Pikuś - ubezpieczenie nie tylko dla Uczniów

Kurs języka polskiego: grupowy, indywidualny, a może specjalistyczny?

Zabawy i łamigłówki. W jakim wieku dać dziecku krzyżówkę?

Gdzie wymienić stare wycofane banknoty?

Pomoc drogowa na terenie Warszawy

Auto detailing – 3 sposoby na odzyskanie dawnego wyglądu samochodu

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

Ogłoszenia usługi

Szukasz telefonu - postaw na Samsung Galaxy!

Tak to miało być...

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Wakacje w Warszawie. Poznaj atrakcje dla całej rodziny

10 pomysłów na wyjazd weekendowy w 2020

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Międzynarodowy Festiwal Poloneza

PATRONAT WOLNASOBOTA.PL

Jak co roku wolnasobota.pl zaprasza na ten jedyny w swoim rodzaju Festiwal. I jakkolwiek Organizatorzy, szanując istniejące ograniczenia przygotowali się na imprezę z mniejszym udziałem pt. Publiczności to wolnasobota.pl ma nadzieję, że postępujące rozluźnianie ograniczeń pozwoli na większy udział widzów. O zmianach będziemy informować.

VI Międzynarodowy FESTIWAL POLONEZA w Polsce  27-28.06.2020

Z upadłą wirusa koroną w tle … 

Już po raz VI organizujemy Międzynarodowy FESTIWAL POLONEZA w Polsce. W cieniu pandemii koronowirusa tegoroczny Festiwal odbędzie się bez udziału publiczności i ze znacznie ograniczoną ilością występujących artystów.  Odbędzie się on w niecodziennej scenerii Pałacu Lasotów pod Warszawą, dzięki uprzejmości jego niezwykłych właścicieli, którzy cenią sobie, niczym dawni mecenasi, polską kulturę.

Organizowany przez Fundację CZE-NE-KA i działający w jej ramach Zespół Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA,  Międzynarodowy FESTIWAL POLONEZA w Polsce to jedyny taki Festiwal w Europie, a może i nawet na świecie. Tradycyjnie na jednej scenie spotkają się zarówno amatorzy jak i zawodowcy. W ubiegłych latach obok  znanych laureatów konkursów Chopinowskich jak np. Piotr Latoszyński, grały zafascynowane muzyką dzieci, a nawet osoby niepełnosprawne. Obok artystów profesjonalnych jak niezwykle utalentowana śpiewaczka operowa i operetkowa Anna Maria Adamiak, występowały amatorskie chóry polonijne, chóry seniorów i soliści amatorzy.  Tanecznym krokiem poloneza prezentowali się zarówno młodzi uczniowie, dorośli, zawodowcy po szkole baletowej jak i seniorzy, którzy pamiętają jeszcze czasy okupacji. Najmłodszy uczestnik Festiwalu miał 9  lat, a najstarszy występujący muzyk ma 90 wiosen. Wszystko to tworzyło niepowtarzalny klimat i ogromną różnorodność interpretacji szerokiej gamy polonezów.

Dwudniowa formuła Festiwalu pozwalała też na prezentację zespołów oprócz tradycyjnej sceny, w nietypowych miejscach jak np. ogrody nad wodą, dworzec kolejowy, nowoczesny pociąg czy galeria handlowa. Wszędzie spotykaliśmy się z niezwykle ciepłymi reakcjami widzów. To pokazało, że taniec, muzyka i śpiew mogą zaistnieć w  każdej niemalże przestrzeni. W tamtym "zabieganym" świecie istniała bowiem potrzeba wytchnienia, relaksu i zadumy, którą dawała muzyka wzbogacona pięknym śpiewem i ozdobiona tańcem.

   Polskie tańce narodowe – polonez, mazur, kujawiak, krakowiak, oberek – stanowią dziedzictwo polskiej kultury narodowej, z której jesteśmy bardzo dumni.  Odkrywanie, przypominanie i popularyzowanie dzieł taneczno-muzycznych jest naszym przejawem artystycznego patriotyzmu. Przez 32 lata działalności  naszego Zespołu staraliśmy się prezentować publiczności mało znane tańce dworskie – od tańców renesansowych z dworu Jagiellonów, przez obce tańce, popularne na dworach polskich królów, polonezy Telemanna i Bacha, aż do tanecznych stylizacji Żywnego, Chopina, Kurpińskiego czy Moniuszki, kończąc na XX-wiecznych choreografiach do utworów Feliksa Dzierżanowskiego czy współczesnego, awangardowego poloneza Dagny Baczyńskiej - Kissas.

Tegoroczny Festiwal będzie zupełnie inny. Z uwagi na obostrzenia związane z koronowirusem nie mamy możliwości zaproszenia wielu zespołów, muzyków czy tancerzy i zaprezentowania się przed publicznością „na żywo”. Postanowiliśmy więc w gronie najbliższych przyjaciół zaprezentować tworzone polonezy na przestrzeni wieków, które są w repertuarze naszego Zespołu. Zaczynając od XVII wieku, a kończąc na czasach współczesnych. Nowością będą postacie historyczne jak Kardynał Radziejowski czy poeta Franciszek Karpiński , którzy opowiedzą o czasach i prezentowanych utworach. Posłuchamy więc kilku polonezów w wykonaniu znakomitej klawesynistki Agnieszki Roguskiej. Zobaczymy Zespół Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA i przepiękne polonezy Macieja Radziwiłła, Wojciecha Żywnego, Franciszka, Elsnera,  Karola Kurpińskiego, Fryderyka  Chopina,  Stanisława Moniuszki czy napisane współcześnie  Feliksa Dzierżanowskiego. Nie zabraknie też pięknego głosu Anny Marii Adamiak i wirtuozowskiej gry Piotra Latoszyńskiego.

Całość wydarzenia zostanie nagrana i będzie stanowiła pamiątkę naszego małego zwycięstwa, które strąci wirusowi koronę, bo my Polacy, artyści się nie poddaliśmy pomimo panującej epidemii strachu. Hasło tegorocznego Festiwalu to „Z upadłą wirusa koroną w tle …”  I tak jak przed wiekami gdy zabrakło Polsce  korony, a krajem zawładnęły obce mocarstwa,  muzyka i polonezy pozwoliły nam przetrwać. Tak i teraz nasza kultura i patriotyzm oraz polonez strąci wirusowi koronę ….  

 

Adres

ul. Warszawska 289, 05-082 Zielonki-Parcela

Termin

Od 2020-06-27 , Do 2020-06-28

Zobacz na mapie

Reklama

Ciekawostki