• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

Zamki i pałace na Morawach

Zamki i pałace na Morawach

Bajkowy krajobraz roztacza się nad przepięknymi pałacami na Morawach.Majestatyczne zamki otoczone są ogromnymi ogrodami. Zadbane ogrody pokryte są dywanem z kwiatów, a pofalowane złote pola zamieniające się w zielone bujne lasy. Romantyczny krajobraz zdobią stawy, których lśniąca powierzchnia jest usiana liliami wodnymi. A na tym idyllicznym pięknie tu i ówdzie rozproszone są perełki architektoniczne. Wycieczka na Morawy to uczta dla zmysłów. 

Lednice-Valtice

Zespół Lednice-Valtytsky to arcydzieło architektury parkowej w stylu angielskich parków krajobrazowych, zajmujące powierzchnię prawie 283 km². To największy park w Europie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Park powstał pomiędzy dwiema rezydencjami panów z rodu Liechtensteinów – zamkiem Lednice i zamkiem Valtice. Aleja Lipowa, która łączy w linii prostej oba zamki, ma długość 7 km. Oprócz dwóch zamków park kompleksu Lednicko-Valtickiego ozdobiony jest zabytkami architektury - pawilonami, świątyniami, sztucznymi jaskiniami. 10 hektarów zajmuje ogród francuski w stylu barokowym, resztę zaś zajmuje park angielski, płynnie przechodzący w swobodne krajobrazy. Wszystkie atrakcje połączone są ścieżkami, których długość wynosi około 90 km. Po parku najlepiej poruszać się rowerem.  Zwłaszcza po dotarciu do Valtic i degustacji lokalnego wina w końcu to jedno z centrum czeskiego winiarstwa.

Zamek Lednice

Pierwsza wzmianka o Lednicach pochodzi z 1222 roku. Oczywiście właśnie wtedy pojawiła się tu gotycka twierdza z dworem, którą w 1249 roku król czeski Wacław I pożyczył austriackiemu szlachcicowi Zygfrydowi Sierocie. Pod koniec XIII wieku książęta Liechtensteinu, którzy stopniowo zdobywali posiadłości ziemskie po obu stronach granicy morawsko-austriackiej, stali się właścicielami zamku Lednice, a także pobliskiego Mikulova. Członkowie tej dynastii z reguły pełnili służbę wojskową, aw epoce renesansu zaczęli zajmować się rolnictwem. Od drugiej połowy XV w. członkowie dynastii zajmowali wysokie stanowiska w administracji ziemstwa. Ostateczne ugruntowanie statusu tego rodu na Morawach nastąpiło pod koniec XVI wieku za sprawą dochodowych małżeństw z przedstawicielami bajecznie bogatego starego morawskiego rodu Czarnogórskich z Boskovic. Przedstawiciele Liechtensteinu nie zajmowali się zbytnio kwestiami religijnymi. Gdy tylko pojawiła się konieczność polityczna, przeszli z protestanckich luteranów na wiarę katolicką, przygotowując w ten sposób dobry grunt pod dalszą działalność polityczną.

Po klęsce powstania państwowego w 1620 r. Liechtensteinowie zaczęli aktywnie wykupywać majątek skonfiskowany niektórym członkom ruchu oporu. Wkrótce Liechtensteinowie stali się najbogatszą rodziną na Morawach, zastępując w tym statusie rodzinę Żerotyńskich. Ogromne zasoby ziemi przyniosły im niezły zysk i pozwoliły na rozpoczęcie doskonałej budowy w Lednicach. W XVI wieku średniowieczna twierdza została zburzona i zastąpiona zamkiem w stylu renesansowym. Pod koniec XVII wieku budowla ta również uległa zniszczeniu. Na jego miejscu zbudowano rezydencję w stylu barokowym z rozległym ogrodem i monumentalną areną. W drugiej połowie XVIII wieku zamek ponownie przebudowano, a w 1815 roku rozebrano jego skrzydła przednie, wchodzące w skład zamku barokowego. Obecny wygląd zamek uzyskał w latach 1846-1858, kiedy to książę Liechtensteinu Alois II uznał, że Pałac Wiedeński nie nadaje się do organizowania letnich uroczystości i nakazał przekształcenie Lednic w reprezentacyjną rezydencję w stylu gotyku angielskiego.

Uroczyste sale pierwszego piętra, ozdobione rzeźbionymi sufitami, drewnianymi dekoracjami ściennymi i eleganckimi meblami, służyły do wielkich spotkań europejskiej szlachty. Na drugim piętrze zamku znajdowały się prywatne rezydencje Liechtensteinów. Na trzecim piętrze znajdowały się pokoje dzieci i ich guwernantek, a obecnie znajduje się tu także muzeum lalek Milana Knižaka. 

Zamek Valtice

Pierwsza wzmianka o czeskim średniowiecznym zamku Valtice na Morawach pochodzi z 1193 roku, kiedy biskup Pasawy wymienił zamki z Wichardem z Seefeld. A już w roku 1200, jak podają kroniki, na średniowiecznym zamku Valtice odbył się reprezentacyjny turniej rycerski. W ciągu następnych niepełnych dwóch stuleci Valtice kilkakrotnie zmieniały właścicieli, aż w 1387 roku kupił je Jan I Liechtenstein, który później przeniósł tu swoją główną rezydencję. Dalsza historia średniowiecznego miasta Valtice jest nierozerwalnie związana z tą książęcą rodziną. Liechtensteinowie wielokrotnie przebudowywali zamek Valtice, a od końca XVII wieku przeprowadzali na szeroką skalę przebudowę tego średniowiecznego zamku w stylu barokowym, którą kierował włoski architekt Domenico Martinelli. Od tego czasu wyrafinowany barokowy wygląd i bujne wnętrza czeskiego zamku Valtice dotarły do nas niemal w niezmienionej formie.

Wśród licznych dekoracji architektonicznych kompleksu Lednicko-Wałtyckiego do najciekawszych należą:

Minaret lub wieża turecka, Dom Myśliwski Janów Grad, Zamek graniczny, Świątynia Apolla;, Kolumnada z trzema łaskami, Kaplica św. Huberta, Kolumnada Rendezvous, czyli Świątynia Diany, Kolumnada lub Łuk Triumfalny.

Minaret, czyli wieża turecka, został zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku i jest jedyną tego typu budowlą w Europie i pretenduje do miana najwyższego minaretu na kontynencie. Wieżę wzniesiono z bloków kamiennych o masie ponad 100 kg. Ze względu na podmokłe gleby, fundamenty minaretu musiały zostać wzmocnione za pomocą 500 drewnianych pali, każdy o długości ponad 17 metrów. W dolnej części Minaretu znajduje się 8 pomieszczeń ozdobionych wspaniałymi orientalnymi ornamentami. Minaret służył przede wszystkim jako wieża widokowa, z której można było zobaczyć cały obszar Lednicko-Valticki. Na drugim piętrze Lichtensteinowie umieścili swoje egzotyczne zbiory. Na szczyt wieży zwiedzający wspinają się po spiralnych schodach składających się z 302 stopni, które opierają się na własnym ciężarze.Dom Myśliwski Janów Grad został zbudowany z myślą o walnym zgromadzeniu panowania przed polowaniem i powszechnym pijaństwie panowania po polowaniu. Zamek w Janowie powstał na początku XIX wieku w stylu romantycznym zniszczonego zamku gotyckiego.

Niegdyś wybudowano zamek graniczny jako letni pensjonat dla panów, którzy latem przyjeżdżali do Lichtensteinów. Nazywa się ją granicznym, ponieważ granica między Morawami a Dolną Austrią przebiegała niegdyś przez środek budynku. Na fasadzie budynku nadal widnieje napis w języku niemieckim „Między Austrią a Morawami”. Kiedy w 1918 roku miejsce to stało się częścią Czechosłowacji, taka zabawa przestała mieć znaczenie. Dziś w murach pałacu mieści się luksusowy hotel i restauracja. Warto wykorzystać chwilę wolnego czasu i wybrać się w podróż do tych urokliwych miejsc, Wycieczka na Morawy to doskonała okazja aby w zaciszu przyrody podziwiać piękno architektury i jej harmonię z naturą. 

Ciekawostki

Auto detailing – 3 sposoby na odzyskanie dawnego wyglądu samochodu

Zwierzak w prezencie – i co dalej?

Czy dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują odzieży chroniącej przed deszczem?

Bezpieczne Sylwestrowe Szaleństwo

Dlaczego należy chronić się przed stonkami ziemniaczanymi?

Lokalne pozycjonowanie stron - dlaczego przedsiębiorcy powinni je stosować?

Jaki sport warto uprawiać na wiosnę

Dlaczego Firmy Przeprowadzkowe są Potrzebne?

Nie masz pomysłu co podarować siostrze pod choinkę ? Sprawdź te propozycje

Event firmowy? Tylko z Agencją Argentum Event!

Paranoja

Jakie efekty może przynieść nauka poprzez zabawę

Tak to miało być...

Wykorzystanie uprawnień budowlanych w małych i dużych przedsiębiorstwach

Jaką umowę podpisać z wykonawcą usługi?

Niebo nad Polską pełne samolotów

Wesele i Kawalerski w Górach

Kiedy powinno się rozpocząć terapię DDA lub DDD?

To nie musi kosztować...

Czy warto zlecić remont firmie?

Bez wychodzenia z domu – gdzie w stolicy najlepiej zamówić burgera

Odżywki białkowe - wsparcie diety nie tylko dla sportowców

Jakie zaproszenia ślubne warto wybrać?

3 sukienki, które założysz do pracy i nie zaburzysz dress-code’u!

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Muzyka, której szukasz

Nowa generacja klejów do zabawy - kleje pva

Przekąski na urodzinowe przyjęcie

Jak pozyskać nowych klientów w branży fitness?

Domy Krępa - połączenie spokoju przedmieść z wygodą centrum miasta

Jak najlepiej ubezpieczyć dziecko na rok szkolny 2022/23?

Co sprawia największe trudności w nauce języka angielskiego i jak można to zmienić?

Opuchlizna nóg - jak z nią walczyć?

Gdzie sprawdzają się ogrodzenia grzebieniowe i dlaczego je wybrać?

Copix najlepszy serwis kserokopiarek Konica Minolta

Atrakcje w Jantarze

Twoje dziecko ma ataki histerii? Sprawdź jak mu pomóc radzić sobie z emocjami

Czym jest burza? Jak powstaje i gdzie jest na żywo na mapie

Discovery Phase For Software Development: How Much Does It Cost?

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Przełam rutynę i zorganizuj wyjątkową randkę. Jak? Podpowiadamy!

Zrezygnuj z tłuszczu, ale nie ze smaku – czym podkręcić smak niskotłuszczowych dań?

Usługi Tworzenia Stron Internetowych

Euforia czy tragedia? Jakie oczekiwania przed Euro 2020?

Prywatne przedszkole - wszystko co najlepsze dla twojego dziecka

Jak zachęcić dziecko do aktywności na zewnątrz nawet w deszczowe dni?

5 pomysłów na zabawę z psem

Sterowanie oświetleniem - urządzamy inteligentny dom

Jaki ekran wybrać do kina samochodowego lub plenerowego?

Jak zorganizować udany event na gokartach i jakie są koszty?

Festiwale muzyczne – jak wybrać najlepszy?

Czy warto zatrudnić firmę do sprzątania?

Zatańcz ze mną!

Jak sobie radzić z chronicznym zmęczeniem?

Medical App Development

Specjalny wysłannik donosi...

Jak uczyć się podczas studiów, by osiągać dobre wyniki?

Jak sprawdzają się ekspresy marki Krups?

Jakie suplementy przyjmować będąc wegetarianinem?

Kamizelka wraca na salony

Biuro rachunkowe czy księgowość przez internet?

Przełom w biznesie franczyzowym – zabezpieczenie przed ryzykiem ekonomicznym

Jak zaplanować oświetlenie salonu?

Książki szkolne dla najmłodszych

Co ile ćwiczyć brzuch?

5 pomysłów na prezent ślubny

Zalety i wady pisuarów bezwodnych

Spodenki rowerowe z wkładką, czyli słuszny wybór dla pasjonatów kolarstwa

Jak wybrać ekipę do remontu mieszkania w Warszawie?

Szkolenia i kursy pedagogiczne dla opiekunów żłobkowych i przedszkolnych

Agencja eventowa w Warszawie? Wiemy, którą firmę wybrać

Pokaz mody przerwany przez zabójstwo

Deski gastronomiczne, na które warto zwrócić uwagę

Oczyszczające zabiegi na twarz – co wybrać?

Druk 3D z nylonem

Zamawianie online

Zabawki dla dzieci w każdym wieku

Na jaki kurs niemieckiego online warto się zapisać?

Najlepsze centra ogrodnicze w Krakowie

Imprezy integracyjne i pikniki firmowe

Kompleksowe sprzątanie mieszkania - Warszawa, Kraków, Wrocław

Firma sprzątająca biura – czy sprawdzi się jako biznes?

Jak przygotować teczkę rysunkową?

Kolory szat liturgicznych - jakie mają znaczenie?

Ręczne pranie kanapy czy profesjonalne czyszczenie – co wybrać?

Ta która przeżyła...

Pomoc drogowa na terenie Warszawy

Dobry catering dietetyczny w Warszawie, czyli jaki? Podpowiadamy, jak wybrać dietę pudełkową

Naprawa iphone

Okulista Warszawa Wesoła - kompleksowa pomoc dla zdrowia oczu

Dlaczego warto zamieszkać na Ochocie?

Czym się charakteryzują lampy UV do wody?

Podróż Polska-Szwajcaria Busem

Jak mieszka się na Mokotowie?

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

How to Build a Great Web & Mobile Marketplace

Modny dodatek nie tylko na Halloween

Problemy ze snem?

Podolog dla seniora - czy jest konieczny?

Jak bezproblemowo przeprowadzić remont mieszkania w bloku?

Najtańsze mieszkania w polskich miastach - ranking nieruchomości

Jakie buty na jesień? 5 propozycji na ciekawe stylistyki

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Kontenery na wynajem – idealne rozwiązanie do wywozu gruzu i odpadów

Automatyzacja procesów rozliczania czasu pracy dzięki biometrii

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Dlaczego warto uczyć dzieci rysunku?

Rozwiń swoje hobby - kurs rysunku w Warszawie

Zalety kursów online przygotowujących do matury z matematyki

Najlepsze imprezy techno w tym roku - na co zarezerwować bilety już dziś?

Historia zakładów bukmacherskich w Polsce

Jeśli nie garaż murowany, to może blaszany?

Umowa o pośrednictwo - do czego zobowiązuje i czy warto ją podpisać?

Strategie zarządzania kapitałem w zakładach bukmacherskich

Komplet dresowy - jak nosić i z czym łączyć?

Joga w terenie. Jak przygotować się do praktyki w terenie?

Żywopłot – praktyczne przemyślenia

Agencja ochrony Warszawa: zadbaj o bezpieczeństwo na każdym poziomie

Liceum dla dorosłych - sposób na uzupełnienie wykształcenia

Biuro rachunkowe – pomoc ważniejsza niż może się to wydawać!

Jakie są korzyści treningu karate dla dzieci?

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Berberyna - czy pomaga na trawienie?

Pergole tarasowe - idealne rozwiązanie dla twojego domu

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

Klamki do drzwi - na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Popularne festiwale - bilety na imprezy masowe

Buty dla dzieci - jak wybrać właściwą parę?

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

Rolety - przewodnik po dostępnych rodzajach

Komu powierzyć sprzątanie mieszkania Warszawa

Jak zaplanować remont w mieszkania?

Zakupy z personal shopperem

Dlaczego warto skorzystać z Bookero

Godność i szacunek w trudnych chwilach

Który sklep jest najtańszy: Lidl czy Biedronka?

Buty dziecięce marki bobux - zdrowie, wygoda i najwyższa jakość wykonania

Kropelkowe nawadnianie ogrodów – co warto o nim wiedzieć?

Sprzątanie biur w Warszawie - adres, który trzeba znać

Kiedy zdecydować się na meble na wymiar?

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie

Zmiany w Przepisach Podatkowych na Rok 2024: Co Musisz Wiedzieć

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

Petsitters - domy tymczasowe dla zwierząt domowych

Wdrażanie HACCP Warszawa

Zamki i pałace na Morawach

Torebki Monnari - listonoszki i shopperki na jesień 2021

Przedszkole Pruszków - wybierz Koziołki

Rola gier w rozwoju dzieci

Ubezpieczenia w Warszawie dla posiadaczy samochodów osobowych – o czym warto pamiętać?

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Impreza Halloween w Warszawie już w tę sobotę

Alkoholowe inspiracje dla przyszłych par młodych

Sale zabaw dla dzieci. Zabawa na sto dwa!

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Wynajem samochodu na tydzień w Warszawie

Luksusowe aranżacje: jak stylowo połączyć nowoczesne klamki drzwiowe z ekskluzywnym wystrojem wnętrza?

Luksusowe wille w Konstancinie

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Ekspresy do kawy - pomysł na dobry poranek

Kursy maturalne w Warszawie

Idealne kosze prezentowe na Święta

HPV a brodawki - co warto wiedzieć?

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Zamki i pałace na Morawach

Zamki i pałace na Morawach

Bajkowy krajobraz roztacza się nad przepięknymi pałacami na Morawach.Majestatyczne zamki otoczone są ogromnymi ogrodami. Zadbane ogrody pokryte są dywanem z kwiatów, a pofalowane złote pola zamieniające się w zielone bujne lasy. Romantyczny krajobraz zdobią stawy, których lśniąca powierzchnia jest usiana liliami wodnymi. A na tym idyllicznym pięknie tu i ówdzie rozproszone są perełki architektoniczne. Wycieczka na Morawy to uczta dla zmysłów. 

Lednice-Valtice

Zespół Lednice-Valtytsky to arcydzieło architektury parkowej w stylu angielskich parków krajobrazowych, zajmujące powierzchnię prawie 283 km². To największy park w Europie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Park powstał pomiędzy dwiema rezydencjami panów z rodu Liechtensteinów – zamkiem Lednice i zamkiem Valtice. Aleja Lipowa, która łączy w linii prostej oba zamki, ma długość 7 km. Oprócz dwóch zamków park kompleksu Lednicko-Valtickiego ozdobiony jest zabytkami architektury - pawilonami, świątyniami, sztucznymi jaskiniami. 10 hektarów zajmuje ogród francuski w stylu barokowym, resztę zaś zajmuje park angielski, płynnie przechodzący w swobodne krajobrazy. Wszystkie atrakcje połączone są ścieżkami, których długość wynosi około 90 km. Po parku najlepiej poruszać się rowerem.  Zwłaszcza po dotarciu do Valtic i degustacji lokalnego wina w końcu to jedno z centrum czeskiego winiarstwa.

Zamek Lednice

Pierwsza wzmianka o Lednicach pochodzi z 1222 roku. Oczywiście właśnie wtedy pojawiła się tu gotycka twierdza z dworem, którą w 1249 roku król czeski Wacław I pożyczył austriackiemu szlachcicowi Zygfrydowi Sierocie. Pod koniec XIII wieku książęta Liechtensteinu, którzy stopniowo zdobywali posiadłości ziemskie po obu stronach granicy morawsko-austriackiej, stali się właścicielami zamku Lednice, a także pobliskiego Mikulova. Członkowie tej dynastii z reguły pełnili służbę wojskową, aw epoce renesansu zaczęli zajmować się rolnictwem. Od drugiej połowy XV w. członkowie dynastii zajmowali wysokie stanowiska w administracji ziemstwa. Ostateczne ugruntowanie statusu tego rodu na Morawach nastąpiło pod koniec XVI wieku za sprawą dochodowych małżeństw z przedstawicielami bajecznie bogatego starego morawskiego rodu Czarnogórskich z Boskovic. Przedstawiciele Liechtensteinu nie zajmowali się zbytnio kwestiami religijnymi. Gdy tylko pojawiła się konieczność polityczna, przeszli z protestanckich luteranów na wiarę katolicką, przygotowując w ten sposób dobry grunt pod dalszą działalność polityczną.

Po klęsce powstania państwowego w 1620 r. Liechtensteinowie zaczęli aktywnie wykupywać majątek skonfiskowany niektórym członkom ruchu oporu. Wkrótce Liechtensteinowie stali się najbogatszą rodziną na Morawach, zastępując w tym statusie rodzinę Żerotyńskich. Ogromne zasoby ziemi przyniosły im niezły zysk i pozwoliły na rozpoczęcie doskonałej budowy w Lednicach. W XVI wieku średniowieczna twierdza została zburzona i zastąpiona zamkiem w stylu renesansowym. Pod koniec XVII wieku budowla ta również uległa zniszczeniu. Na jego miejscu zbudowano rezydencję w stylu barokowym z rozległym ogrodem i monumentalną areną. W drugiej połowie XVIII wieku zamek ponownie przebudowano, a w 1815 roku rozebrano jego skrzydła przednie, wchodzące w skład zamku barokowego. Obecny wygląd zamek uzyskał w latach 1846-1858, kiedy to książę Liechtensteinu Alois II uznał, że Pałac Wiedeński nie nadaje się do organizowania letnich uroczystości i nakazał przekształcenie Lednic w reprezentacyjną rezydencję w stylu gotyku angielskiego.

Uroczyste sale pierwszego piętra, ozdobione rzeźbionymi sufitami, drewnianymi dekoracjami ściennymi i eleganckimi meblami, służyły do wielkich spotkań europejskiej szlachty. Na drugim piętrze zamku znajdowały się prywatne rezydencje Liechtensteinów. Na trzecim piętrze znajdowały się pokoje dzieci i ich guwernantek, a obecnie znajduje się tu także muzeum lalek Milana Knižaka. 

Zamek Valtice

Pierwsza wzmianka o czeskim średniowiecznym zamku Valtice na Morawach pochodzi z 1193 roku, kiedy biskup Pasawy wymienił zamki z Wichardem z Seefeld. A już w roku 1200, jak podają kroniki, na średniowiecznym zamku Valtice odbył się reprezentacyjny turniej rycerski. W ciągu następnych niepełnych dwóch stuleci Valtice kilkakrotnie zmieniały właścicieli, aż w 1387 roku kupił je Jan I Liechtenstein, który później przeniósł tu swoją główną rezydencję. Dalsza historia średniowiecznego miasta Valtice jest nierozerwalnie związana z tą książęcą rodziną. Liechtensteinowie wielokrotnie przebudowywali zamek Valtice, a od końca XVII wieku przeprowadzali na szeroką skalę przebudowę tego średniowiecznego zamku w stylu barokowym, którą kierował włoski architekt Domenico Martinelli. Od tego czasu wyrafinowany barokowy wygląd i bujne wnętrza czeskiego zamku Valtice dotarły do nas niemal w niezmienionej formie.

Wśród licznych dekoracji architektonicznych kompleksu Lednicko-Wałtyckiego do najciekawszych należą:

Minaret lub wieża turecka, Dom Myśliwski Janów Grad, Zamek graniczny, Świątynia Apolla;, Kolumnada z trzema łaskami, Kaplica św. Huberta, Kolumnada Rendezvous, czyli Świątynia Diany, Kolumnada lub Łuk Triumfalny.

Minaret, czyli wieża turecka, został zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku i jest jedyną tego typu budowlą w Europie i pretenduje do miana najwyższego minaretu na kontynencie. Wieżę wzniesiono z bloków kamiennych o masie ponad 100 kg. Ze względu na podmokłe gleby, fundamenty minaretu musiały zostać wzmocnione za pomocą 500 drewnianych pali, każdy o długości ponad 17 metrów. W dolnej części Minaretu znajduje się 8 pomieszczeń ozdobionych wspaniałymi orientalnymi ornamentami. Minaret służył przede wszystkim jako wieża widokowa, z której można było zobaczyć cały obszar Lednicko-Valticki. Na drugim piętrze Lichtensteinowie umieścili swoje egzotyczne zbiory. Na szczyt wieży zwiedzający wspinają się po spiralnych schodach składających się z 302 stopni, które opierają się na własnym ciężarze.Dom Myśliwski Janów Grad został zbudowany z myślą o walnym zgromadzeniu panowania przed polowaniem i powszechnym pijaństwie panowania po polowaniu. Zamek w Janowie powstał na początku XIX wieku w stylu romantycznym zniszczonego zamku gotyckiego.

Niegdyś wybudowano zamek graniczny jako letni pensjonat dla panów, którzy latem przyjeżdżali do Lichtensteinów. Nazywa się ją granicznym, ponieważ granica między Morawami a Dolną Austrią przebiegała niegdyś przez środek budynku. Na fasadzie budynku nadal widnieje napis w języku niemieckim „Między Austrią a Morawami”. Kiedy w 1918 roku miejsce to stało się częścią Czechosłowacji, taka zabawa przestała mieć znaczenie. Dziś w murach pałacu mieści się luksusowy hotel i restauracja. Warto wykorzystać chwilę wolnego czasu i wybrać się w podróż do tych urokliwych miejsc, Wycieczka na Morawy to doskonała okazja aby w zaciszu przyrody podziwiać piękno architektury i jej harmonię z naturą. 

Reklama

Ciekawostki