• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

 

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / dzieciaki
IMPREZY / zajęcia i warsztaty

Przygody dzikich dzieci

Adres

Warszawa, Al. Ujazdowskie 20

Termin

Od 2021-12-11 12:00:00
Do 2021-12-11

Zobacz na mapie

Przygody dzikich dzieci – nowy cykl warsztatów rodzinnych w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach zapraszają najmłodszych widzów na cykl filmowy połączony z warsztatami rodzinnymi i dyskusjami „Przygody dzikich dzieci”. Spotkania odbywają się w soboty o 12:00 w Studiu U20 – siedzibie CKF w Al. Ujazdowskich 20. Do programu trafiły filmy krótko- i pełnometrażowe, które podbiły serca kinotrampkowej publiczności.

„Przygody dzikich dzieci” to sobotnie spotkania z dobrym kinem połączone z warsztatami rodzinnymi i dyskusjami. Filmy, które będą pokazywane w ramach cyklu, zdobyły uznanie i cieszyły się ogromną popularnością wśród publiczności Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Za warsztaty rodzinne i dyskusje odpowiadają związane od lat z branżą filmową ekspertki: Magdalena Bryll, Anna Szary i Karolina Śmigiel.

Cykl dzieli się na trzy części: „Dzikość”, „Przygody” i „Dzieci”. W pierwszej – uczestnicy przyjrzą się swoim relacjom z przyrodą, spróbują odkryć to, co w świecie dzikie, nieprzeniknione i nieskażone ludzką cywilizacją. Zastanowią się, dlaczego dla ludzi tak ważny jest kontakt z naturą i czego można nauczyć się od zwierząt i roślin. W drugiej – poznają historie pełne przygód, zabawy i wyzwań, które uruchamiają wyobraźnię i zachęcają do eksplorowania świata. W trzeciej ostatniej części bardzo ważne są dzieci i bohaterowie filmów w wieku widzów. Jak doświadczają świata? Jak zawiązują przyjaźnie? Jak układają się ich relacje ze starszymi? Bycie w świeci z innymi ludźmi to nie lada wyzwania, ale też fascynująca przygoda.

Program wszystkich warsztatów rodzinnych i regulamin: http://ckf.waw.pl/warsztaty-rodzinne.

HARMONOGRAM POKAZÓW I WARSZTATÓW:

18 września o 12:00
„Robot i wieloryb”
, Szwecja 2018, reż. Jonas Forsman, 7 min, film dla dzieci 6+

Dawno temu ludzie opuścili planetę Ziemię. Lobo, wesoły robot, który kocha zwierzęta i rośliny, pewnego dnia spotyka na plaży wieloryba. Lobo będzie musiał przezwyciężyć strach przed wodą i niebezpieczeństwo związane z rdzą, aby pomoc nowemu przyjacielowi. Po projekcji warsztaty z tworzenia animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.

18 września o 14:00
„Historia początku”
, Indie 2020, reż. Balaram J, 12 min, film dla dzieci 7+

Co daje początek potokowi – czy wielki deszcz, czy głębokie morze? Troje bohaterów spiera się, która wersja jest prawdziwa. By przekonać się, kto ma rację, wyruszają w górę potoku. Podczas podróży nawiązują szczególny kontakt z naturą i odkrywają, co tak naprawdę jest ważne. Po projekcji warsztaty z tworzenia animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.

25 września o 12:00
„Chłopiec i ośmiornica”
, Francja, Korea Południowa 2020, reż. Nils Bouvyer, Lisa Klemenz, 20 min, film dla dzieci 7+

Jun codziennie przez okno obserwuje małe ośmiornice. Chłopiec smuci się ich losem, więc postanawia uratować jedną z nich. Pewnego dnia Jun, uwolnione zwierzątko i napotkani nieznajomi wyruszają nad morze. Co się wydarzy w trakcie wyprawy? Czy chłopiec i ośmiornica mogą się zaprzyjaźnić? Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Małgorzata Niewiarowska.

2 października o 12:00
„Kraina szkła”
, Francja, Dania 2017, reż. Jeppe Vig, Marie Ronn, 88 min, film dzieci 12+

13-letni Jas spędza samotnie tydzień w domu. To nie pierwszy raz, kiedy chłopak zajmuje się sobą. Mieszka tylko z ojcem, a ten musi wyjeżdżać do pracy. Właśnie podczas nieobecności ojca, w ich stodole zjawia się dziwna para – staruszka i dziewczyna. Ewidentnie się ukrywają. Mają potargane, pełne liści włosy, dziwne ubrania i mowią, że pochodzą z lasu. Jas szybko odkrywa, że jego nowe towarzyszki raczej nie są ludźmi. Postanawia im pomoc i ocalić je przed niebezpieczeństwem. Po projekcji dyskusja, którą poprowadzi Karolina Śmigiel.

9 października o 12:00
„Zibilla”
, Szwajcaria, Belgia, Francja 2017, reż. Isabelle Favez, Urs Haberli, Maelle Chevallier, 7 min, film dla dzieci 6 +

Zibilla to mała zebra, która pochodzi z Afryki. Wychowuje się jednak w końskiej rodzinie, która ją adoptowała. Nie ma co ukrywać – Zibilla jest inna. W przeciwieństwie do kolegów ze szkoły ma paski, co nie wzbudza akceptacji. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Anna Szary.

 

16 października o 12.00
„Klub brzydkich dzieci”
, Holandia 2019, reż.: Jonathan Elbers, 90 min, film dla dzieci 10+

Paul mieszka w dziwnym kraju – niby panuje w nim porządek, wszystko jest na swoim miejscu, a ludzie wydają się zadowoleni, a jednak coś w tym idealnym świecie nie do końca gra. Pewnego dnia w szkole Paul podobnie jak inne dzieci ma pozować do szkolnej fotografii. Okazuje się, że biorą udział w dziwnym konkursie – te, które zrobią największe wrażenie na zarządzającym krajem, pojadą na wycieczkę. Paul zostaje wybrany jako jeden z pięciorga dzieci. Niestety wspaniała wycieczka, która miała być nagrodą, jest tak naprawdę zamkniętym obozem dla najbrzydszych dzieci, dzięki któremu uda się je odseparować od reszty społeczeństwa. Paul wraz z innymi dziećmi zaczyna walkę o swoją wolność i różnorodność w tym niby idealnym kraju. W przeciwieństwie do dorosłych zbuntują się przeciwko dyktatorowi, który mówi jacy powinni być i jak powinni żyć. Brzmi znajomo? Po projekcji dyskusja, którą poprowadzi Karolina Śmigiel.

23 października o 12.00
„Strażnik Jabłoni”
, Rosja 2020, reż. Alla Vartanyan, 11 min, film dla dzieci 4+

Gdzieś w Szkocji rośnie wielka jabłoń. Daje dużo owoców. Cieszy się z tego cała wioska. Opiekuje się nią jeden człowiek i jeden duszek jabłoni. Czy chodzi im o to samo? Humorystyczna opowiastka o sile dobroci i wzajemnej pomocy. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Ania Stadnik.

30 października o 12.00
„Namaki”
, Iran 2019, reż. Reyhane Kavosh, 9 min, film dla dzieci 5+

Namaki uwielbia się bawić, ale ma również swoje obowiązki. Każdego wieczoru dziewczynka musi zamknąć ośmioro drzwi, co ma chronić przed pojawieniem się nocnych potworów. Pewnego razu Namaki jest tak pochłonięta bieganiem za motylkami, że zapomina o ostatnich drzwiach. Czy w domu rzeczywiście zjawią się jacyś nieproszeni goście? Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Anna Szary.

30 października o 14.00
„Budzik”
, Czechy 2017, reż. Filip Diviak, 9 min, film dla dzieci 5+

Osadzona w zimowej scenerii malowniczej wsi opowieść o człowieku, którego zadaniem jest codzienne budzenie mieszkańców. Kolejne dni mijają. Śnieg, wiatr. Rutyna i powtarzalne czynności. Do czasu, gdy pojawia się pewien stary, błyszczący dzwonek. Zmieni on nie tylko pracę bohatera, ale również całe życie. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Anna Szary.

6 listopada o 12.00
„Nogi Maradony”
, Niemcy 2019, reż. Firas Khoury, 20 min, film dla dzieci 9+

Rok 1990, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej we Włoszech. Dwóch chłopców poszukuje nóg Maradony, które mają magiczną moc. Usilne starania wymagają poświęceń i są okupione łzami. Czy prawdziwa pasja i chęć spełniania marzeń pokonają przeciwności losu i zwątpienie? UWAGA. W jednej scenie pojawia się wulgarny język. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Ania Stadnik.

13 listopada o 12.00
„Na wskroś”
, Kanada 2017, reż. Luc Picard, 104 min, film dla dzieci 12+

Z powodu śmiertelnej choroby ojca i depresji matki nastoletnia Manon i jej młodszy brat Mimi mają być umieszczeni w rodzinach zastępczych... W tym samym czasie Montreal lat 70-tych kipi od rewolucyjnej energii. Ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Dokonują desperackich czynów. Manon razem z bratem i dwoma kuzynami postanawiają zawalczyć o swoje szczęście, rodzinę i miejsce na ziemi. Czy porwanie starszej pani, by była ich babcią, jest zbyt radykalnym posunięciem? Po projekcji dyskusja, którą poprowadzi Karolina Śmigiel.

20 listopada o 12.00
„Rehak”
, Wielka Brytania 2020, reż. Pierre B, 7 min, film dla dzieci 7+

Czy naprawdę w procesie dorastania stajemy się poważni i tracimy dziecięcą naiwność? Czy naprawdę ulatują nam z pamięci przeżycia i emocje z dzieciństwa? Niektóre relacje trwają i przywracają nam najcudowniejsze wspomnienia z czasów beztroski. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Anna Szary.

27 listopada o 12.00
„W sąsiedztwie”
, Portugalia 2019, reż. Pedro Brito, 7 min, film dla dzieci 7+

Co to znaczy być mizantropem? W poszukiwaniu odpowiedzi chłopiec odrywa się od komputera i wyrusza na przygodę – spotkanie z sąsiadami. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Małgorzata Niewiarowska.

4 grudnia o 12.00
„Dzieciaki Honoru”
, Węgry 2020, reż. Dániel Márton, 23 min, film dla dzieci 9+

Pisti i Felix razem z Gabim i Karcsim to Liga – drużyna bohaterów, którzy chcą się na coś przydać. Mogą odnaleźć zagubioną hulajkę Kati, albo uratować świat. W czasie akcji okazuje się, że stawką może być ich przyjaźń. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Anna Szary.

11 grudnia o 12.00
„Szkoła na brzegu morza”
, Norwegia 2021, reż. Solveig Melkeraaen, 28 min, film dla dzieci 6+

Co się może wydarzyć, gdy zamykają ci szkołę? Thorvin i Tilde są pierwszoklasistami w małej szkole nad morzem, ale teraz szkoła zostanie zamknięta i będą musieli uczęszczać do większej szkoły w najbliższym mieście. Tilde boli brzuch, kiedy myśli o zmianie, a Thorvin zastanawia się, co stanie się z zabawkową kuchnią. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Ania Stadnik.

EKSPERTKI:

Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Małgorzata Niewiarowska – twórcza kreatorka materiałów edukacyjnych dla festiwalu Kino w Trampkach. Nauczycielka o której marzą rodzice dla dzieci. Absolwentka Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Pomagisterskiego Studium Logopedycznego. Ukończyła Szkołę Edukacji PAFW i UW.

Ania Stadnik – współzałożycielka i dyrektorka festiwalu Kino w Trampkach. W latach 2013-2016 dyrektorka artystyczna. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Studiowała również Gender Studies na UW i scenariopisarstwo w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Od kilku lat pasjonuje ją pisanie i ulepszanie scenariuszy. Entuzjastka i pasjonatka kina.

Anna Szary – historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie), od marca 2020 pracuje w Dziale Edukacji Muzealnej Muzeum Warszawy.

Karolina Śmigiel – producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez i dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach, pomysłodawczyni programu Skok w Dok. Laboratorium pomysłów dokumentalnych.

 

Informacje organizacyjne:

Cena biletu: 15 zł. Bilety dostępne na: https://ckf.interticket.pl

Czas trwania jednego spotkania: ok. 90 lub 120 minut (w zależności od długości filmu)

Miejsce: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Al. Ujazdowskie 20, Warszawa

Współorganizator: Festiwal Kino w Trampkach

Program wszystkich warsztatów rodzinnych i regulamin: http://ckf.waw.pl/warsztaty-rodzinne

Wydarzenie jest realizowane w ramach programu TRAMPOLINA DO KINA – FILM JAKO NARZĘDZIE EDUKACJI, który finansuje Urząd m.st. Warszawy.

 

 

Ciekawostki

Jak najlepiej ubezpieczyć dziecko na rok szkolny 2022/23?

Co ile ćwiczyć brzuch?

Prywatne przedszkole - wszystko co najlepsze dla twojego dziecka

Zatańcz ze mną!

Buty dla dzieci - jak wybrać właściwą parę?

Tak to miało być...

5 pomysłów na prezent ślubny

Dlaczego należy chronić się przed stonkami ziemniaczanymi?

Czy warto zlecić remont firmie?

Sprzątanie biur w Warszawie - adres, który trzeba znać

Domy Krępa - połączenie spokoju przedmieść z wygodą centrum miasta

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

Jakie buty na jesień? 5 propozycji na ciekawe stylistyki

Dlaczego warto skorzystać z Bookero

Jaki sport warto uprawiać na wiosnę

Event firmowy? Tylko z Agencją Argentum Event!

Kolory szat liturgicznych - jakie mają znaczenie?

Euforia czy tragedia? Jakie oczekiwania przed Euro 2020?

Jaką umowę podpisać z wykonawcą usługi?

Jak mieszka się na Mokotowie?

Nie masz pomysłu co podarować siostrze pod choinkę ? Sprawdź te propozycje

Zmiany w Przepisach Podatkowych na Rok 2024: Co Musisz Wiedzieć

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Jaki ekran wybrać do kina samochodowego lub plenerowego?

Kompleksowe sprzątanie mieszkania - Warszawa, Kraków, Wrocław

5 pomysłów na zabawę z psem

Zalety kursów online przygotowujących do matury z matematyki

Który sklep jest najtańszy: Lidl czy Biedronka?

Komplet dresowy - jak nosić i z czym łączyć?

Co sprawia największe trudności w nauce języka angielskiego i jak można to zmienić?

Ekspresy do kawy - pomysł na dobry poranek

Druk 3D z nylonem

Wdrażanie HACCP Warszawa

Dlaczego warto zamieszkać na Ochocie?

Jak sprawdzają się ekspresy marki Krups?

Czym się charakteryzują lampy UV do wody?

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

Oczyszczające zabiegi na twarz – co wybrać?

Pokaz mody przerwany przez zabójstwo

Liceum dla dorosłych - sposób na uzupełnienie wykształcenia

Opuchlizna nóg - jak z nią walczyć?

Sterowanie oświetleniem - urządzamy inteligentny dom

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Discovery Phase For Software Development: How Much Does It Cost?

Jak sobie radzić z chronicznym zmęczeniem?

Sale zabaw dla dzieci. Zabawa na sto dwa!

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

HPV a brodawki - co warto wiedzieć?

Problemy ze snem?

Biuro rachunkowe – pomoc ważniejsza niż może się to wydawać!

Bez wychodzenia z domu – gdzie w stolicy najlepiej zamówić burgera

Bezpieczne Sylwestrowe Szaleństwo

Przedszkole Pruszków - wybierz Koziołki

Lokalne pozycjonowanie stron - dlaczego przedsiębiorcy powinni je stosować?

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Luksusowe wille w Konstancinie

Strategie zarządzania kapitałem w zakładach bukmacherskich

Zabawki dla dzieci w każdym wieku

Komu powierzyć sprzątanie mieszkania Warszawa

Agencja eventowa w Warszawie? Wiemy, którą firmę wybrać

Wynajem samochodu na tydzień w Warszawie

Dlaczego warto uczyć dzieci rysunku?

Pergole tarasowe - idealne rozwiązanie dla twojego domu

Żywopłot – praktyczne przemyślenia

Muzyka, której szukasz

Dobry catering dietetyczny w Warszawie, czyli jaki? Podpowiadamy, jak wybrać dietę pudełkową

Jakie zaproszenia ślubne warto wybrać?

Podróż Polska-Szwajcaria Busem

How to Build a Great Web & Mobile Marketplace

Atrakcje w Jantarze

Joga w terenie. Jak przygotować się do praktyki w terenie?

Odżywki białkowe - wsparcie diety nie tylko dla sportowców

Medical App Development

Niebo nad Polską pełne samolotów

Najlepsze imprezy techno w tym roku - na co zarezerwować bilety już dziś?

Ubezpieczenia w Warszawie dla posiadaczy samochodów osobowych – o czym warto pamiętać?

Popularne festiwale - bilety na imprezy masowe

Naprawa iphone

Jak zorganizować udany event na gokartach i jakie są koszty?

Agencja ochrony Warszawa: zadbaj o bezpieczeństwo na każdym poziomie

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

Najtańsze mieszkania w polskich miastach - ranking nieruchomości

3 sukienki, które założysz do pracy i nie zaburzysz dress-code’u!

Jakie efekty może przynieść nauka poprzez zabawę

Festiwale muzyczne – jak wybrać najlepszy?

Gdzie sprawdzają się ogrodzenia grzebieniowe i dlaczego je wybrać?

Podolog dla seniora - czy jest konieczny?

Jak uczyć się podczas studiów, by osiągać dobre wyniki?

Przekąski na urodzinowe przyjęcie

Jakie suplementy przyjmować będąc wegetarianinem?

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

Deski gastronomiczne, na które warto zwrócić uwagę

Rolety - przewodnik po dostępnych rodzajach

Zwierzak w prezencie – i co dalej?

Petsitters - domy tymczasowe dla zwierząt domowych

Ręczne pranie kanapy czy profesjonalne czyszczenie – co wybrać?

Rola gier w rozwoju dzieci

Jeśli nie garaż murowany, to może blaszany?

Wykorzystanie uprawnień budowlanych w małych i dużych przedsiębiorstwach

Automatyzacja procesów rozliczania czasu pracy dzięki biometrii

Czy dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują odzieży chroniącej przed deszczem?

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Alkoholowe inspiracje dla przyszłych par młodych

Dlaczego Firmy Przeprowadzkowe są Potrzebne?

Zrezygnuj z tłuszczu, ale nie ze smaku – czym podkręcić smak niskotłuszczowych dań?

Pomoc drogowa na terenie Warszawy

Jak bezproblemowo przeprowadzić remont mieszkania w bloku?

Buty dziecięce marki bobux - zdrowie, wygoda i najwyższa jakość wykonania

Kamizelka wraca na salony

Luksusowe aranżacje: jak stylowo połączyć nowoczesne klamki drzwiowe z ekskluzywnym wystrojem wnętrza?

Szkolenia i kursy pedagogiczne dla opiekunów żłobkowych i przedszkolnych

Jak zaplanować remont w mieszkania?

Kiedy powinno się rozpocząć terapię DDA lub DDD?

Paranoja

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Okulista Warszawa Wesoła - kompleksowa pomoc dla zdrowia oczu

Copix najlepszy serwis kserokopiarek Konica Minolta

Jak wybrać ekipę do remontu mieszkania w Warszawie?

Kontenery na wynajem – idealne rozwiązanie do wywozu gruzu i odpadów

Zamki i pałace na Morawach

Torebki Monnari - listonoszki i shopperki na jesień 2021

To nie musi kosztować...

Czym jest burza? Jak powstaje i gdzie jest na żywo na mapie

Przełam rutynę i zorganizuj wyjątkową randkę. Jak? Podpowiadamy!

Impreza Halloween w Warszawie już w tę sobotę

Berberyna - czy pomaga na trawienie?

Zamawianie online

Umowa o pośrednictwo - do czego zobowiązuje i czy warto ją podpisać?

Przełom w biznesie franczyzowym – zabezpieczenie przed ryzykiem ekonomicznym

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Ta która przeżyła...

Jak zachęcić dziecko do aktywności na zewnątrz nawet w deszczowe dni?

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Historia zakładów bukmacherskich w Polsce

Spodenki rowerowe z wkładką, czyli słuszny wybór dla pasjonatów kolarstwa

Rozwiń swoje hobby - kurs rysunku w Warszawie

Kursy maturalne w Warszawie

Nowa generacja klejów do zabawy - kleje pva

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Jak zaplanować oświetlenie salonu?

Specjalny wysłannik donosi...

Zakupy z personal shopperem

Kropelkowe nawadnianie ogrodów – co warto o nim wiedzieć?

Firma sprzątająca biura – czy sprawdzi się jako biznes?

Jak przygotować teczkę rysunkową?

Auto detailing – 3 sposoby na odzyskanie dawnego wyglądu samochodu

Na jaki kurs niemieckiego online warto się zapisać?

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie

Kiedy zdecydować się na meble na wymiar?

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Przygody dzikich dzieci

Przygody dzikich dzieci – nowy cykl warsztatów rodzinnych w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach zapraszają najmłodszych widzów na cykl filmowy połączony z warsztatami rodzinnymi i dyskusjami „Przygody dzikich dzieci”. Spotkania odbywają się w soboty o 12:00 w Studiu U20 – siedzibie CKF w Al. Ujazdowskich 20. Do programu trafiły filmy krótko- i pełnometrażowe, które podbiły serca kinotrampkowej publiczności.

„Przygody dzikich dzieci” to sobotnie spotkania z dobrym kinem połączone z warsztatami rodzinnymi i dyskusjami. Filmy, które będą pokazywane w ramach cyklu, zdobyły uznanie i cieszyły się ogromną popularnością wśród publiczności Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Za warsztaty rodzinne i dyskusje odpowiadają związane od lat z branżą filmową ekspertki: Magdalena Bryll, Anna Szary i Karolina Śmigiel.

Cykl dzieli się na trzy części: „Dzikość”, „Przygody” i „Dzieci”. W pierwszej – uczestnicy przyjrzą się swoim relacjom z przyrodą, spróbują odkryć to, co w świecie dzikie, nieprzeniknione i nieskażone ludzką cywilizacją. Zastanowią się, dlaczego dla ludzi tak ważny jest kontakt z naturą i czego można nauczyć się od zwierząt i roślin. W drugiej – poznają historie pełne przygód, zabawy i wyzwań, które uruchamiają wyobraźnię i zachęcają do eksplorowania świata. W trzeciej ostatniej części bardzo ważne są dzieci i bohaterowie filmów w wieku widzów. Jak doświadczają świata? Jak zawiązują przyjaźnie? Jak układają się ich relacje ze starszymi? Bycie w świeci z innymi ludźmi to nie lada wyzwania, ale też fascynująca przygoda.

Program wszystkich warsztatów rodzinnych i regulamin: http://ckf.waw.pl/warsztaty-rodzinne.

HARMONOGRAM POKAZÓW I WARSZTATÓW:

18 września o 12:00
„Robot i wieloryb”
, Szwecja 2018, reż. Jonas Forsman, 7 min, film dla dzieci 6+

Dawno temu ludzie opuścili planetę Ziemię. Lobo, wesoły robot, który kocha zwierzęta i rośliny, pewnego dnia spotyka na plaży wieloryba. Lobo będzie musiał przezwyciężyć strach przed wodą i niebezpieczeństwo związane z rdzą, aby pomoc nowemu przyjacielowi. Po projekcji warsztaty z tworzenia animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.

18 września o 14:00
„Historia początku”
, Indie 2020, reż. Balaram J, 12 min, film dla dzieci 7+

Co daje początek potokowi – czy wielki deszcz, czy głębokie morze? Troje bohaterów spiera się, która wersja jest prawdziwa. By przekonać się, kto ma rację, wyruszają w górę potoku. Podczas podróży nawiązują szczególny kontakt z naturą i odkrywają, co tak naprawdę jest ważne. Po projekcji warsztaty z tworzenia animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.

25 września o 12:00
„Chłopiec i ośmiornica”
, Francja, Korea Południowa 2020, reż. Nils Bouvyer, Lisa Klemenz, 20 min, film dla dzieci 7+

Jun codziennie przez okno obserwuje małe ośmiornice. Chłopiec smuci się ich losem, więc postanawia uratować jedną z nich. Pewnego dnia Jun, uwolnione zwierzątko i napotkani nieznajomi wyruszają nad morze. Co się wydarzy w trakcie wyprawy? Czy chłopiec i ośmiornica mogą się zaprzyjaźnić? Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Małgorzata Niewiarowska.

2 października o 12:00
„Kraina szkła”
, Francja, Dania 2017, reż. Jeppe Vig, Marie Ronn, 88 min, film dzieci 12+

13-letni Jas spędza samotnie tydzień w domu. To nie pierwszy raz, kiedy chłopak zajmuje się sobą. Mieszka tylko z ojcem, a ten musi wyjeżdżać do pracy. Właśnie podczas nieobecności ojca, w ich stodole zjawia się dziwna para – staruszka i dziewczyna. Ewidentnie się ukrywają. Mają potargane, pełne liści włosy, dziwne ubrania i mowią, że pochodzą z lasu. Jas szybko odkrywa, że jego nowe towarzyszki raczej nie są ludźmi. Postanawia im pomoc i ocalić je przed niebezpieczeństwem. Po projekcji dyskusja, którą poprowadzi Karolina Śmigiel.

9 października o 12:00
„Zibilla”
, Szwajcaria, Belgia, Francja 2017, reż. Isabelle Favez, Urs Haberli, Maelle Chevallier, 7 min, film dla dzieci 6 +

Zibilla to mała zebra, która pochodzi z Afryki. Wychowuje się jednak w końskiej rodzinie, która ją adoptowała. Nie ma co ukrywać – Zibilla jest inna. W przeciwieństwie do kolegów ze szkoły ma paski, co nie wzbudza akceptacji. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Anna Szary.

 

16 października o 12.00
„Klub brzydkich dzieci”
, Holandia 2019, reż.: Jonathan Elbers, 90 min, film dla dzieci 10+

Paul mieszka w dziwnym kraju – niby panuje w nim porządek, wszystko jest na swoim miejscu, a ludzie wydają się zadowoleni, a jednak coś w tym idealnym świecie nie do końca gra. Pewnego dnia w szkole Paul podobnie jak inne dzieci ma pozować do szkolnej fotografii. Okazuje się, że biorą udział w dziwnym konkursie – te, które zrobią największe wrażenie na zarządzającym krajem, pojadą na wycieczkę. Paul zostaje wybrany jako jeden z pięciorga dzieci. Niestety wspaniała wycieczka, która miała być nagrodą, jest tak naprawdę zamkniętym obozem dla najbrzydszych dzieci, dzięki któremu uda się je odseparować od reszty społeczeństwa. Paul wraz z innymi dziećmi zaczyna walkę o swoją wolność i różnorodność w tym niby idealnym kraju. W przeciwieństwie do dorosłych zbuntują się przeciwko dyktatorowi, który mówi jacy powinni być i jak powinni żyć. Brzmi znajomo? Po projekcji dyskusja, którą poprowadzi Karolina Śmigiel.

23 października o 12.00
„Strażnik Jabłoni”
, Rosja 2020, reż. Alla Vartanyan, 11 min, film dla dzieci 4+

Gdzieś w Szkocji rośnie wielka jabłoń. Daje dużo owoców. Cieszy się z tego cała wioska. Opiekuje się nią jeden człowiek i jeden duszek jabłoni. Czy chodzi im o to samo? Humorystyczna opowiastka o sile dobroci i wzajemnej pomocy. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Ania Stadnik.

30 października o 12.00
„Namaki”
, Iran 2019, reż. Reyhane Kavosh, 9 min, film dla dzieci 5+

Namaki uwielbia się bawić, ale ma również swoje obowiązki. Każdego wieczoru dziewczynka musi zamknąć ośmioro drzwi, co ma chronić przed pojawieniem się nocnych potworów. Pewnego razu Namaki jest tak pochłonięta bieganiem za motylkami, że zapomina o ostatnich drzwiach. Czy w domu rzeczywiście zjawią się jacyś nieproszeni goście? Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Anna Szary.

30 października o 14.00
„Budzik”
, Czechy 2017, reż. Filip Diviak, 9 min, film dla dzieci 5+

Osadzona w zimowej scenerii malowniczej wsi opowieść o człowieku, którego zadaniem jest codzienne budzenie mieszkańców. Kolejne dni mijają. Śnieg, wiatr. Rutyna i powtarzalne czynności. Do czasu, gdy pojawia się pewien stary, błyszczący dzwonek. Zmieni on nie tylko pracę bohatera, ale również całe życie. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Anna Szary.

6 listopada o 12.00
„Nogi Maradony”
, Niemcy 2019, reż. Firas Khoury, 20 min, film dla dzieci 9+

Rok 1990, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej we Włoszech. Dwóch chłopców poszukuje nóg Maradony, które mają magiczną moc. Usilne starania wymagają poświęceń i są okupione łzami. Czy prawdziwa pasja i chęć spełniania marzeń pokonają przeciwności losu i zwątpienie? UWAGA. W jednej scenie pojawia się wulgarny język. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Ania Stadnik.

13 listopada o 12.00
„Na wskroś”
, Kanada 2017, reż. Luc Picard, 104 min, film dla dzieci 12+

Z powodu śmiertelnej choroby ojca i depresji matki nastoletnia Manon i jej młodszy brat Mimi mają być umieszczeni w rodzinach zastępczych... W tym samym czasie Montreal lat 70-tych kipi od rewolucyjnej energii. Ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Dokonują desperackich czynów. Manon razem z bratem i dwoma kuzynami postanawiają zawalczyć o swoje szczęście, rodzinę i miejsce na ziemi. Czy porwanie starszej pani, by była ich babcią, jest zbyt radykalnym posunięciem? Po projekcji dyskusja, którą poprowadzi Karolina Śmigiel.

20 listopada o 12.00
„Rehak”
, Wielka Brytania 2020, reż. Pierre B, 7 min, film dla dzieci 7+

Czy naprawdę w procesie dorastania stajemy się poważni i tracimy dziecięcą naiwność? Czy naprawdę ulatują nam z pamięci przeżycia i emocje z dzieciństwa? Niektóre relacje trwają i przywracają nam najcudowniejsze wspomnienia z czasów beztroski. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Anna Szary.

27 listopada o 12.00
„W sąsiedztwie”
, Portugalia 2019, reż. Pedro Brito, 7 min, film dla dzieci 7+

Co to znaczy być mizantropem? W poszukiwaniu odpowiedzi chłopiec odrywa się od komputera i wyrusza na przygodę – spotkanie z sąsiadami. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Małgorzata Niewiarowska.

4 grudnia o 12.00
„Dzieciaki Honoru”
, Węgry 2020, reż. Dániel Márton, 23 min, film dla dzieci 9+

Pisti i Felix razem z Gabim i Karcsim to Liga – drużyna bohaterów, którzy chcą się na coś przydać. Mogą odnaleźć zagubioną hulajkę Kati, albo uratować świat. W czasie akcji okazuje się, że stawką może być ich przyjaźń. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Anna Szary.

11 grudnia o 12.00
„Szkoła na brzegu morza”
, Norwegia 2021, reż. Solveig Melkeraaen, 28 min, film dla dzieci 6+

Co się może wydarzyć, gdy zamykają ci szkołę? Thorvin i Tilde są pierwszoklasistami w małej szkole nad morzem, ale teraz szkoła zostanie zamknięta i będą musieli uczęszczać do większej szkoły w najbliższym mieście. Tilde boli brzuch, kiedy myśli o zmianie, a Thorvin zastanawia się, co stanie się z zabawkową kuchnią. Po projekcji warsztaty inspirowane filmem poprowadzi Ania Stadnik.

EKSPERTKI:

Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Małgorzata Niewiarowska – twórcza kreatorka materiałów edukacyjnych dla festiwalu Kino w Trampkach. Nauczycielka o której marzą rodzice dla dzieci. Absolwentka Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Pomagisterskiego Studium Logopedycznego. Ukończyła Szkołę Edukacji PAFW i UW.

Ania Stadnik – współzałożycielka i dyrektorka festiwalu Kino w Trampkach. W latach 2013-2016 dyrektorka artystyczna. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Studiowała również Gender Studies na UW i scenariopisarstwo w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Od kilku lat pasjonuje ją pisanie i ulepszanie scenariuszy. Entuzjastka i pasjonatka kina.

Anna Szary – historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie), od marca 2020 pracuje w Dziale Edukacji Muzealnej Muzeum Warszawy.

Karolina Śmigiel – producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez i dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach, pomysłodawczyni programu Skok w Dok. Laboratorium pomysłów dokumentalnych.

 

Informacje organizacyjne:

Cena biletu: 15 zł. Bilety dostępne na: https://ckf.interticket.pl

Czas trwania jednego spotkania: ok. 90 lub 120 minut (w zależności od długości filmu)

Miejsce: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Al. Ujazdowskie 20, Warszawa

Współorganizator: Festiwal Kino w Trampkach

Program wszystkich warsztatów rodzinnych i regulamin: http://ckf.waw.pl/warsztaty-rodzinne

Wydarzenie jest realizowane w ramach programu TRAMPOLINA DO KINA – FILM JAKO NARZĘDZIE EDUKACJI, który finansuje Urząd m.st. Warszawy.

 

 

Adres

Warszawa, Al. Ujazdowskie 20

Termin

Od 2021-12-11 12:00:00, Do 2021-12-11

Zobacz na mapie

Reklama

Ciekawostki