• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
 • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / kultura i wiedza

Tydzień indyjski

Adres

Warszawa

Termin

Od 2019-10-05
Do 2019-10-12

Zapraszamy na Tydzień Indyjski na Ursynowie, który potrwa od 5 do 12 października. Będzie można zobaczyć filmy, koncerty i uczestniczyć w wykładach oraz pokazach tańca.

Tydzień Indyjski na Ursynowie to wydarzenie kulturalne, skierowane do wszystkich mieszkańców Ursynowa oraz całej Warszawy. Ma na celu przybliżenie kultury, tradycji oraz zwyczajów INDII. Wstęp bezpłatny, na część  wydarzeń obowiązują karty wstępu.

 Szczegółowy harmonogram wydarzenia: 

 • 5.10 (sobota),  godz. 11.00 i 12.45 - TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE – INAUGURACJAWykłady: WOLNY UNIWERSYTET URSYNOWA: GEOGRAFIA ŚWIATA, VARSAVIANISTYKA, al. Komisji Edukacji Narodowej 61, tel. 22 443 72 45.  Wstęp wolny.

- godz. 11.00 uroczyste wciągnięcie na maszt flag przed Urzędem Dzielnicy Ursynów a następnie wykład pt. „Smak zachodnich Indii – przez barwny Radżastan po rajskie Goa” wygłosi dr Agata Cieszewska.
- godz. 12.45 – wykład pt. „Między Polską a Indiami: zapomniany wizjoner, architekt Maciej Nowicki” wygłosi Aleksandra Kresowska. Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

————————————————————————————

 • 5.10 (sobota), godz. 17.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE - Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem INDIE. KRAJ, W KTÓRYM OD WIEKÓW WSZYSTKO PŁYNIE WŁASNYM RYTMEM Indie to kobiety w sari, zaklinacze węży i Tadż Mahal. Intensywne kolory i aromatyczna kuchnia. Upał, święte krowy i kropki na czołach. Religia, która każe wciąż i wciąż rodzić się na nowo. Kasty i ogromna liczba ludności… Mamy tych skojarzeń skoro. Co tak naprawdę się za nimi kryje? URSYNOTEKA , Biblioteka na Zielonym Ursynowie, ul. 6 Sierpnia 23, tel. 22 899 18 83. Wstęp wolny.

———————————————————————————–

 • 6.10 (niedziela), godz. 17.00 – 22.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE – Najdłuższy festiwal tańca NAVRATRI 2019 GARBA & DANDIYA FESTIVAL . Hala widowiskowo-sportowa Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122, tel. 22 443 72 45. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart wstępu.

Navratri to festiwal poświęcony wielbieniu hinduskiego bóstwa Durgi. Słowo Navaratri dosłownie w sanskrycie oznacza dziewięć nocy. Podczas tych dziewięciu nocy i dziesięciu dni czci się dziewięć wcieleń Shakti. Każdemu wcieleniu oddaje się cześć kolejnego dnia. Dziesiąty dzień to Dasera, gdzie świętuje się zwycięstwo dobra nad złem.
Navratri jest uważane za najdłuższy festiwal tańca na świecie i bardzo ważny festiwal w zachodnich stanach Gujarat, Maharashtra i Karnataka, podczas którego wykonywany jest tradycyjny taniec Gujarat zwany tańcem Garba i Dandiya-Raas.

Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na festiwal Navratri: Garba & Dandiya Festival 2019 w terminie 27 września – 2 października wyślij zgłoszenie na adres: bilety.kultura@ursynow.pl .W tytule e-maila wpisz NAVRATRI oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby która będzie odbierać karty wstępu.

Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie wylosowane, 3 października otrzymasz e-mail z informacją o terminach odbioru kart wstępu w Urzędzie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy (al. KEN 61). Karty odbierzesz na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, upoważnij pisemnie do odbioru inną osobę.
Nie zostałeś wylosowany?
5 października sprawdź, ile kart nie zostało odebranych – informacja dostępna na facebook.com/warszawa.ursynow oraz wywieszona w Urzędzie od godz. 19.00. Nieodebrane karty wstępu zostaną rozdane 6 października od godz. 12.00 w Urzędzie Dzielnicy.
UWAGA!
1. E- mail wysłany w innym terminie, niż podany w informacji, nie będzie brany pod uwagę.
2. Jedna osoba może wysłać maksymalnie jednego e-mail. W przypadku wysłania więcej niż jednego e-maila na to samo wydarzenie, żadne ze zgłoszeń nie będzie brało udziału w losowaniu.
3. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres uznany za konieczny do celu w jakim zostały zebrane tzn. realizacji losowania bezpłatnych kart wstępu na ww. przedsięwzięcie kulturalne (zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów i regulacji prawnych). Dane osobowe mogą być przechowywane dłużej, w przypadku, gdy taki wymóg określają przepisy lub regulacje prawa oraz w celu ustalenia, wykonywania lub obrony praw administratora.
4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych będzie skutkować odmową udziału w losowaniu bezpłatnych kart wstępu na festiwal Navratri 2019 : Garba & Dandiya Festival w dniu 6.10.2019 r.

——————————————————————————–

 • 06.10 (niedziela), godz. 18.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Film JERSEY, (Indie, 2019), reż. Gowtham Tinnanuri. Dom Sztuki SBM „Jary”, ul. Wiolinowa 14, tel. 22 643-79-35. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce od 02.10 od godz. 18.00.

Arjun to utalentowany gracz w krykieta. Niestety, opuściło go szczęście i jego kariera sportowa załamała się. Teraz, gdy jest ponad trzydziestoletnim mężczyzną, marzy o tym, by przywrócić jej dawny blask. Na przekór wszystkim, którzy mu to odradzają, podejmuje próbę. Czy wystarczy mu wytrwałości, żeby jej sprostać?

 • 7.10 (poniedziałek), godz. 18.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Film BAJIRAO MASTANI, (Indie, 2015), reż. Sanjay Leela Bhansali. Multikino Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 60, tel. 22 443 72 45. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów od 06.10 od godz. 15.00.

 

Peshwa Bajirao podczas jednej z bitew spotyka księżniczkę Mastani. Między parą wybucha uczucie, którego nie jest w stanie pokonać żadna przeciwność losu.

 • 8.10 (wtorek), godz. 18.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Film W POGONI ZA UCZUCIEM, (Indie, 2016), reż. Radhika Rao, Vinay Sapru. Multikino Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 60, tel. 22 443 72 45. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów od 07.10 od godz. 19.00.

 

Saru wiedzie spokojne życie pracując w bibliotece i mieszkając z konserwatywnymi rodzicami. Czas wychodzić jej za mąż, jednak kandydatów na męża brak, bo ojciec ma wielkie wymagania, a dziewczyna urodą nie grzeszy. Dodatkowo młodsza siostra Saru chce wyjść za ukochanego, który coraz bardziej się niecierpliwi, ale ojciec chce najpierw wydać za mąż starszą córkę. W całą historię wplątuje się chłopak, który nie ceni tradycyjnych wartości. Co stanie się, kiedy ojciec będzie musiał zdecydować między swoimi wartościami, a córką? I czy Saru w końcu znajdzie wybranka?

 • 09.10 (środa), godz. 19.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Koncert FROM POLAND TO INDIA, The Lucyan Group. Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3, tel. 22 648 65 81. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce od 02.10 od 18.00. 

Wykonawcy:
Lucjan Wesołowski – sitar, flety indyjskie, gitara, vocal
Ireneusz Walczak – gitara
Przemysław Kowalski – drums
Anil Kumar – tabla

The Lucyan Group to zespół prezentujący repertuar łączący motywy orientalne i zachodnie. W programie obecne będą utwory indyjskie (melodie z filmów Bollywood, mantry) opracowane w stylu europejskim oraz kompozycje leadera, oparte na motywach orientalnych.

————————————————————————————–

 • 10.10 (czwartek), godz. 18.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Film GULLY BOY. GŁOS ULICY, (Indie, 2019), reż. Zoya Akhtar. Multikino Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 60
  tel. 22 443 72 45. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów od 09.10 od godz. 19.00.

 

„Gully Boy” to historia 22-letniego Murada pochodzącego z mumbajskich slumsów. Jego rodzice ciężko pracowali, aby zapewnić mu odpowiednią edukację i dobrą pracę, tymczasem Murad odkrywa w sobie pasję jaką jest uliczny rap. Sztuka jest nieosiągalnym marzeniem w mumbajskim getcie, jednak nie powstrzymuje to chłopaka to pogoni za marzeniem.

 • 11.10 (piątek), godz. 17.15 – 19.15 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. WARSZTATY TAŃCA BOLLYWOOD. Dom Kultury SMB „Imielin”, ul. Dereniowa 6, tel. 22 641 19 15, www.dkimielin.pl
  Zapisy osobiście lub telefonicznie 7-9.10 godz. 10.00-18.00.

W ramach projektu SihirStars Bollywood zostaną przeprowadzone warsztaty tańca bollywood dla grupy ok. 30 chętnych kobiet.

————————————————————————————

 • 11.10 (piątek), godz.19.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Spotkanie z podróżniczką Felicją Bilską - ŚLADAMI POLAKÓW W INDIACH. Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12 b, tel. 22 125 56 02,  www.dokursynow.pl. Wstęp wolny.

Dziś w Indiach mieszkają Polacy: dziennikarze bądź filmowcy, ale dzieje naszych śladów tam są starsze, bo oto w 1498 r. przed Vasco da Gamą staje pewien urzędnik władcy Bidżapuru i szpieg najpewniej – Gaspar da India… Zapraszamy tam, dokąd wiodą kroniki wydarzeń niezwykłych. Poznamy Gaspara, Krzysztofa Pawłowskiego, który dziwował się widząc „elefanty” i „dzieci okopciałe”, spróbujemy odkryć kim był Mustafa Khan. Wyruszymy śladami polskich dzieci tułaczych i Hanki Ordonówny – ta historia zaprowadzi nas do Dobrego Maharadży, który podczas II wojny przyjął te dzieci pod swój dach. Poznamy Wandę Dynowską i Maurycego Frydmana – przyjaciół Dalajlamy i Gandhiego, a na koniec również Bapę, bo tak na niego mówili Indusi.

———————————————————————————–

 • 11.10 (piątek), godz. 20.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. POKAZ TAŃCÓW INDYJSKICH. Dom Kultury SMB „Imielin”, ul. Dereniowa 6, tel. 22 641 19 15, www.dkimielin.pl. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce od 09.10 od godz. 18.00.

Wystąpi grupa Sihir Stars Sihir Stars to najbardziej utytułowana grupa tańca orientalnego w Polsce. Show Sihir Stars to zarówno zmysłowa podróż do bajecznego świata Bliskiego Wschodu, jak i niezapomniane widowisko, w którym belly dance w zaskakujący sposób współgra z muzyką orientalną tworząc spektakularny efekt.
SihirStars to także Mistrzowie Świata, Vice Mistrzowie Europy oraz wielokrotni Mistrzowie Polski Formacji Belly Dance. Grupę tworzy 7 tancerek, gdzie każda z nich ma swoje indywidualne sukcesy taneczne a choreografię tworzy dyplomowany choreograf – liderka zespołu Rosalia. Występ Sihirstars to gwarancja profesjonalizmu i dobrej zabawy.

———————————————————————————-

 • 12.10 (sobota), godz. 12.00 – 17.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Festiwal UROKI INDII. FESTIWAL KULTURY I KUCHNI. Teren przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów al. KEN 61
  tel. 22 443 72 45. Wstęp wolny.

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy we współpracy z India International Foundation w ramach Tygodnia Indyjskiego na Ursynowie organizuje festiwal kultury i kuchni, w programie którego znajdą się:

 

– tańce indyjskie w wykonaniu grup tanecznych: Mohini, Kathak oraz Samarpan,
– występ Michała Rudasia z Zespołem,
– indyjskie restauracje tj. Namaste India, Tulsi, Bombay Masala, India King, India Gate ,serwujące dania przygotowywane według tradycyjnych przepisów z Indii,
– targ z indyjskimi produktami spożywczymi, ubraniami i biżuterią,
– malowanie henną,
– indyjska gra carrom (indyjski billard)
– specjalne atrakcje dla dzieci.

Ciekawostki

Zakład o największy hit lata?

Jak zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski lub panieński?

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

Wczasy w raju – najpiękniejsze plaże w Tajlandii

Kod promocyjny

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

Kosz okolicznościowy – udany prezent świąteczny dla firm

Specjalny wysłannik donosi...

Sprzęt i akcesoria niezbędne do wędkowania

Tak to miało być...

Illegal Noise – specjalny projekt dla miłośników hip-hopu

Zabawy i łamigłówki. W jakim wieku dać dziecku krzyżówkę?

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

Nie wolno lekceważyć wieczoru panieńskiego

Gdzie wymienić stare wycofane banknoty?

Imprezy muzyczne, których nie można przegapić – sprawdź co będzie się działo we Wrocławiu w najbliższych miesiącach

Kurs języka polskiego: grupowy, indywidualny, a może specjalistyczny?

Najpiękniejsze kina świata

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Jak skutecznie uczyć się słownictwa w języku angielskim?

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Najszybszy Internet – jaki wybrać?

Weekend na Malcie

Przestrzeń eventowa dla organizacji zajęć

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Profesjonalne spodnie do ćwiczeń

Ogłoszenia usługi

Boliwia wycieczki do Ameryki Południowej

Praca na Jobsora

To nie musi kosztować...

Łazienkowska galeria sław

Jak wyczyścić żelazko z kamienia?

Emocje coraz bliżej

Fame MMA 4. Co czeka nas w Częstochowie?

Obstawianie zakładów na żywo

Najbardziej przydatne akcesoria wędkarskie

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Jak otworzyć drzwi bez kluczyka – metoda na zatrzaśnięte drzwi

Kurs języka angielskiego dla seniorów – zalety

Wakacje w Warszawie. Poznaj atrakcje dla całej rodziny

Zatańcz ze mną!

Jak pożyczyć pieniądze przez internet?

Co wędkarz powinien kupić pod koniec zimy?

Jak obniżyć składkę OC o ponad 50%?

Prezent dla niej - jaki wybrać, aby był zaskakujący i oryginalny?

Zabawa w plenerze – jak przygotować letnie przyjecie

Najlepsze marki wędkarskie w niskich cenach

5 powodów dla których warto skorzystać z firmy przeprowadzkowej w Warszawie

Jak zostać konserwatorem dzieł sztuki?

Repertuar Warszawskich teatrów w styczniu

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

Szukasz telefonu - postaw na Samsung Galaxy!

10 pomysłów na wyjazd weekendowy w 2020

Wieczór kawalerski Warszawa

Własna bluza z nadrukiem?

Niebo nad Polską pełne samolotów

Joga sposobem na siebie

Wskazówki dla typujących skoki narciarskie u bukmachera

Metody usuwania zmarszczek

Ceny mieszkań w Warszawie.

Co, oprócz wynajmu samochodu, oferują wypożyczalnie aut w Warszawie?

Bukmacher to nie tylko piłka nożna

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Totolotek – renomowane zakłady bukmacherskie z tradycją

Bonusy bukmacherskie na początek 2020 roku

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Tydzień indyjski

Zapraszamy na Tydzień Indyjski na Ursynowie, który potrwa od 5 do 12 października. Będzie można zobaczyć filmy, koncerty i uczestniczyć w wykładach oraz pokazach tańca.

Tydzień Indyjski na Ursynowie to wydarzenie kulturalne, skierowane do wszystkich mieszkańców Ursynowa oraz całej Warszawy. Ma na celu przybliżenie kultury, tradycji oraz zwyczajów INDII. Wstęp bezpłatny, na część  wydarzeń obowiązują karty wstępu.

 Szczegółowy harmonogram wydarzenia: 

 • 5.10 (sobota),  godz. 11.00 i 12.45 - TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE – INAUGURACJAWykłady: WOLNY UNIWERSYTET URSYNOWA: GEOGRAFIA ŚWIATA, VARSAVIANISTYKA, al. Komisji Edukacji Narodowej 61, tel. 22 443 72 45.  Wstęp wolny.

- godz. 11.00 uroczyste wciągnięcie na maszt flag przed Urzędem Dzielnicy Ursynów a następnie wykład pt. „Smak zachodnich Indii – przez barwny Radżastan po rajskie Goa” wygłosi dr Agata Cieszewska.
- godz. 12.45 – wykład pt. „Między Polską a Indiami: zapomniany wizjoner, architekt Maciej Nowicki” wygłosi Aleksandra Kresowska. Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

————————————————————————————

 • 5.10 (sobota), godz. 17.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE - Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem INDIE. KRAJ, W KTÓRYM OD WIEKÓW WSZYSTKO PŁYNIE WŁASNYM RYTMEM Indie to kobiety w sari, zaklinacze węży i Tadż Mahal. Intensywne kolory i aromatyczna kuchnia. Upał, święte krowy i kropki na czołach. Religia, która każe wciąż i wciąż rodzić się na nowo. Kasty i ogromna liczba ludności… Mamy tych skojarzeń skoro. Co tak naprawdę się za nimi kryje? URSYNOTEKA , Biblioteka na Zielonym Ursynowie, ul. 6 Sierpnia 23, tel. 22 899 18 83. Wstęp wolny.

———————————————————————————–

 • 6.10 (niedziela), godz. 17.00 – 22.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE – Najdłuższy festiwal tańca NAVRATRI 2019 GARBA & DANDIYA FESTIVAL . Hala widowiskowo-sportowa Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122, tel. 22 443 72 45. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart wstępu.

Navratri to festiwal poświęcony wielbieniu hinduskiego bóstwa Durgi. Słowo Navaratri dosłownie w sanskrycie oznacza dziewięć nocy. Podczas tych dziewięciu nocy i dziesięciu dni czci się dziewięć wcieleń Shakti. Każdemu wcieleniu oddaje się cześć kolejnego dnia. Dziesiąty dzień to Dasera, gdzie świętuje się zwycięstwo dobra nad złem.
Navratri jest uważane za najdłuższy festiwal tańca na świecie i bardzo ważny festiwal w zachodnich stanach Gujarat, Maharashtra i Karnataka, podczas którego wykonywany jest tradycyjny taniec Gujarat zwany tańcem Garba i Dandiya-Raas.

Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na festiwal Navratri: Garba & Dandiya Festival 2019 w terminie 27 września – 2 października wyślij zgłoszenie na adres: bilety.kultura@ursynow.pl .W tytule e-maila wpisz NAVRATRI oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby która będzie odbierać karty wstępu.

Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie wylosowane, 3 października otrzymasz e-mail z informacją o terminach odbioru kart wstępu w Urzędzie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy (al. KEN 61). Karty odbierzesz na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, upoważnij pisemnie do odbioru inną osobę.
Nie zostałeś wylosowany?
5 października sprawdź, ile kart nie zostało odebranych – informacja dostępna na facebook.com/warszawa.ursynow oraz wywieszona w Urzędzie od godz. 19.00. Nieodebrane karty wstępu zostaną rozdane 6 października od godz. 12.00 w Urzędzie Dzielnicy.
UWAGA!
1. E- mail wysłany w innym terminie, niż podany w informacji, nie będzie brany pod uwagę.
2. Jedna osoba może wysłać maksymalnie jednego e-mail. W przypadku wysłania więcej niż jednego e-maila na to samo wydarzenie, żadne ze zgłoszeń nie będzie brało udziału w losowaniu.
3. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres uznany za konieczny do celu w jakim zostały zebrane tzn. realizacji losowania bezpłatnych kart wstępu na ww. przedsięwzięcie kulturalne (zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów i regulacji prawnych). Dane osobowe mogą być przechowywane dłużej, w przypadku, gdy taki wymóg określają przepisy lub regulacje prawa oraz w celu ustalenia, wykonywania lub obrony praw administratora.
4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych będzie skutkować odmową udziału w losowaniu bezpłatnych kart wstępu na festiwal Navratri 2019 : Garba & Dandiya Festival w dniu 6.10.2019 r.

——————————————————————————–

 • 06.10 (niedziela), godz. 18.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Film JERSEY, (Indie, 2019), reż. Gowtham Tinnanuri. Dom Sztuki SBM „Jary”, ul. Wiolinowa 14, tel. 22 643-79-35. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce od 02.10 od godz. 18.00.

Arjun to utalentowany gracz w krykieta. Niestety, opuściło go szczęście i jego kariera sportowa załamała się. Teraz, gdy jest ponad trzydziestoletnim mężczyzną, marzy o tym, by przywrócić jej dawny blask. Na przekór wszystkim, którzy mu to odradzają, podejmuje próbę. Czy wystarczy mu wytrwałości, żeby jej sprostać?

 • 7.10 (poniedziałek), godz. 18.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Film BAJIRAO MASTANI, (Indie, 2015), reż. Sanjay Leela Bhansali. Multikino Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 60, tel. 22 443 72 45. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów od 06.10 od godz. 15.00.

 

Peshwa Bajirao podczas jednej z bitew spotyka księżniczkę Mastani. Między parą wybucha uczucie, którego nie jest w stanie pokonać żadna przeciwność losu.

 • 8.10 (wtorek), godz. 18.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Film W POGONI ZA UCZUCIEM, (Indie, 2016), reż. Radhika Rao, Vinay Sapru. Multikino Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 60, tel. 22 443 72 45. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów od 07.10 od godz. 19.00.

 

Saru wiedzie spokojne życie pracując w bibliotece i mieszkając z konserwatywnymi rodzicami. Czas wychodzić jej za mąż, jednak kandydatów na męża brak, bo ojciec ma wielkie wymagania, a dziewczyna urodą nie grzeszy. Dodatkowo młodsza siostra Saru chce wyjść za ukochanego, który coraz bardziej się niecierpliwi, ale ojciec chce najpierw wydać za mąż starszą córkę. W całą historię wplątuje się chłopak, który nie ceni tradycyjnych wartości. Co stanie się, kiedy ojciec będzie musiał zdecydować między swoimi wartościami, a córką? I czy Saru w końcu znajdzie wybranka?

 • 09.10 (środa), godz. 19.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Koncert FROM POLAND TO INDIA, The Lucyan Group. Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3, tel. 22 648 65 81. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce od 02.10 od 18.00. 

Wykonawcy:
Lucjan Wesołowski – sitar, flety indyjskie, gitara, vocal
Ireneusz Walczak – gitara
Przemysław Kowalski – drums
Anil Kumar – tabla

The Lucyan Group to zespół prezentujący repertuar łączący motywy orientalne i zachodnie. W programie obecne będą utwory indyjskie (melodie z filmów Bollywood, mantry) opracowane w stylu europejskim oraz kompozycje leadera, oparte na motywach orientalnych.

————————————————————————————–

 • 10.10 (czwartek), godz. 18.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Film GULLY BOY. GŁOS ULICY, (Indie, 2019), reż. Zoya Akhtar. Multikino Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 60
  tel. 22 443 72 45. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów od 09.10 od godz. 19.00.

 

„Gully Boy” to historia 22-letniego Murada pochodzącego z mumbajskich slumsów. Jego rodzice ciężko pracowali, aby zapewnić mu odpowiednią edukację i dobrą pracę, tymczasem Murad odkrywa w sobie pasję jaką jest uliczny rap. Sztuka jest nieosiągalnym marzeniem w mumbajskim getcie, jednak nie powstrzymuje to chłopaka to pogoni za marzeniem.

 • 11.10 (piątek), godz. 17.15 – 19.15 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. WARSZTATY TAŃCA BOLLYWOOD. Dom Kultury SMB „Imielin”, ul. Dereniowa 6, tel. 22 641 19 15, www.dkimielin.pl
  Zapisy osobiście lub telefonicznie 7-9.10 godz. 10.00-18.00.

W ramach projektu SihirStars Bollywood zostaną przeprowadzone warsztaty tańca bollywood dla grupy ok. 30 chętnych kobiet.

————————————————————————————

 • 11.10 (piątek), godz.19.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Spotkanie z podróżniczką Felicją Bilską - ŚLADAMI POLAKÓW W INDIACH. Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12 b, tel. 22 125 56 02,  www.dokursynow.pl. Wstęp wolny.

Dziś w Indiach mieszkają Polacy: dziennikarze bądź filmowcy, ale dzieje naszych śladów tam są starsze, bo oto w 1498 r. przed Vasco da Gamą staje pewien urzędnik władcy Bidżapuru i szpieg najpewniej – Gaspar da India… Zapraszamy tam, dokąd wiodą kroniki wydarzeń niezwykłych. Poznamy Gaspara, Krzysztofa Pawłowskiego, który dziwował się widząc „elefanty” i „dzieci okopciałe”, spróbujemy odkryć kim był Mustafa Khan. Wyruszymy śladami polskich dzieci tułaczych i Hanki Ordonówny – ta historia zaprowadzi nas do Dobrego Maharadży, który podczas II wojny przyjął te dzieci pod swój dach. Poznamy Wandę Dynowską i Maurycego Frydmana – przyjaciół Dalajlamy i Gandhiego, a na koniec również Bapę, bo tak na niego mówili Indusi.

———————————————————————————–

 • 11.10 (piątek), godz. 20.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. POKAZ TAŃCÓW INDYJSKICH. Dom Kultury SMB „Imielin”, ul. Dereniowa 6, tel. 22 641 19 15, www.dkimielin.pl. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce od 09.10 od godz. 18.00.

Wystąpi grupa Sihir Stars Sihir Stars to najbardziej utytułowana grupa tańca orientalnego w Polsce. Show Sihir Stars to zarówno zmysłowa podróż do bajecznego świata Bliskiego Wschodu, jak i niezapomniane widowisko, w którym belly dance w zaskakujący sposób współgra z muzyką orientalną tworząc spektakularny efekt.
SihirStars to także Mistrzowie Świata, Vice Mistrzowie Europy oraz wielokrotni Mistrzowie Polski Formacji Belly Dance. Grupę tworzy 7 tancerek, gdzie każda z nich ma swoje indywidualne sukcesy taneczne a choreografię tworzy dyplomowany choreograf – liderka zespołu Rosalia. Występ Sihirstars to gwarancja profesjonalizmu i dobrej zabawy.

———————————————————————————-

 • 12.10 (sobota), godz. 12.00 – 17.00 TYDZIEŃ INDYJSKI NA URSYNOWIE. Festiwal UROKI INDII. FESTIWAL KULTURY I KUCHNI. Teren przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów al. KEN 61
  tel. 22 443 72 45. Wstęp wolny.

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy we współpracy z India International Foundation w ramach Tygodnia Indyjskiego na Ursynowie organizuje festiwal kultury i kuchni, w programie którego znajdą się:

 

– tańce indyjskie w wykonaniu grup tanecznych: Mohini, Kathak oraz Samarpan,
– występ Michała Rudasia z Zespołem,
– indyjskie restauracje tj. Namaste India, Tulsi, Bombay Masala, India King, India Gate ,serwujące dania przygotowywane według tradycyjnych przepisów z Indii,
– targ z indyjskimi produktami spożywczymi, ubraniami i biżuterią,
– malowanie henną,
– indyjska gra carrom (indyjski billard)
– specjalne atrakcje dla dzieci.

Adres

Warszawa

Termin

Od 2019-10-05 , Do 2019-10-12

Reklama

Ciekawostki