• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
 • Tel. 22/6789666

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / sport i rekreacja

Warsaw Jumping

Adres

Warszawa, Tor Wyścigów Konnych

Termin

Od 2020-09-30
Do 2020-10-04

Zobacz na mapie

WARSAW JUMPING – POLSKA SCENA JEŹDZIECKA

WARSAW JUMPING to zawody, jakich jeszcze w Polsce nie było. Wyjątkowe są z czterech powodów.

Po pierwsze, wyjątkowa jest pula nagród – 1 mln zł. Tyle przeznaczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Jest to forma wsparcia tej gałęzi szeroko rozumianego przemysłu konnego w Polsce w czasach pandemii COVID-19. Wcześniej MRiRW wsparło taką sumą hodowców i właścicieli koni arabskich podczas Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, teraz wesprze jeźdźców i właścicieli koni sportowych.

Po drugie, na Służewcu po raz pierwszy zagoszczą jeździeckie zawody rangi ogólnopolskiej. Jednak rywalizacja sportowa nie będzie kolidować z równolegle rozgrywanymi wyścigami konnymi w sobotę i niedzielę 3-4 października. Zawody jeździeckie nie będą się bowiem odbywać na torze wyścigowym, a na parkingu samochodowym, gdzie powstał stadion jeździecki z trybunami dla widzów. 

Po trzecie, rywalizacja sportowa będzie się toczyć aż w czterech konkurencjach jeździeckich:

w skokach przez przeszkody, które będą konkurencją nr 1, ale także we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, w ujeżdżeniu oraz w powożeniu zaprzęgami dwukonnymi.

Po czwarte, patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, a ufundowany przez niego puchar uświetni niedzielne Grand Prix – najważniejszy konkurs zawodów, który odbędzie się jako memoriał o Puchar z okazji 100. rocznicy zwycięstwa nad Bolszewikami w Bitwie pod Komarowem. Było to największe starcie kawaleryjskie w wojnie polsko-bolszewickiej, przełomowy moment zwrotny na południowym froncie, porównywalne z wcześniejszą bitwą warszawską.

TOR SŁUŻEWIEC – MIESCE, GDZIE WYŚCIGI KONNE ŁĄCZĄ SIĘ Z JEŹDZIECTWEM

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

ZAWODY OGÓLOPOLSKIE W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY – ZO-B3*

Program zawodów skokowych podczas WARSAW JUMPING jest bardzo bogaty. Odbędzie się Mała, Średnia oraz Duża Runda, dwie Rundy dla Młodych Koni (dla 5 i 6-latków) oraz 3 konkursy specjalne:

- konkurs barier, 

- konkurs szybkości, 

- LOTTO TOP10 – konkursu dla 10 najlepszych zawodników z rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego.

Rywalizacja skoczków będzie trwała 5 dni, a w puli nagród zawodów w skokach przez przeszkody znajdzie się 700 000 PLN!

Najciekawsze punkty programu:

Czwartek, 1 października - Konkurs BARIER [CC1, 145 cm]

Piątek, 2 października - Konkurs SZYBKOŚCI [C, 130 cm]

Sobota, 3 października - TOP10 [dwunawrotowy, CS, 150 cm]

Niedziela, 4 października - GRAND PRIX – Finał Dużej Rundy [CC1, 145 cm, z rozgrywką]

Gwiazdy WARSAW JUMPING:

Wojciech Wojcianiec (KJ Melloni Horses) – nr 1 w rankingu PZJ

W tym roku po raz drugi z rzędu został mistrzem Polski seniorów. Wygrał też dwa konkursy zaliczane do światowego rankingu podczas CSI w Ciekocinku. Bardzo udany był dla niego sezon 2019, w którym z polską reprezentacją aż trzykrotnie zajmował miejsca w pierwszej trójce konkursów o Puchar Narodów. Najlepiej poszło mu na CSIO5* w Atenach, gdzie w konkursie drużynowym (160 cm) zaliczył podwójny bezbłędny przejazd, a w Grand Prix (też podwójne zero na parkurach 160) był drugi. Wraz ze swoim podstawowym koniem Chintablue zajął drugie miejsce w indywidualnej kwalifikacji grupy C do IO w Tokio, co stawia go na pierwszym rezerwowym miejscu przed ewentualnym wyjazdem w 2021 roku do Japonii. Łącznie w swojej karierze wygrał już 6 konkursów zaliczanych do światowego rankingu. Na co dzień Wojciech Wojcianiec pracuje i trenuje w stajni pana Grzegorza Mieleńczuka i dosiada koni które są jego własnością.

Jarosław Skrzyczyński (KJ Agro-Handel Śrem) - nr 3 w rankingu PZJ

Czterokrotny mistrz Polski seniorów, w tym roku w krajowym czempionacie sięgnął po srebrny medal, a także wygrał konkurs Grand Prix na CSI2* w Zielonej Górze. W latach 2013-19 nieprzerwanie był liderem rankingu PZJ, a w światowym zestawieniu doszedł w 2018 roku do miejsca 51, co jest najlepszą pozycją polskiego zawodnika w 12-letniej historii obecnych zasad klasyfikacji rankingowej FEI. W ciągu ostatnich 10 lat wygrał 

61 konkursów zaliczanych do światowego rankingu. Jest też autorem największych polskich sukcesów w skokach w światowych imprezach rangi mistrzowskiej. W 2019 roku zajął 11 miejsce w finale Pucharu Świata (wcześniej 20 w 2017 roku), a w 2017 22 miejsce w Mistrzostwach Europy. Ma też na swoim koncie wygrany w 2016 Puchar Narodów na CSIO4* w Linzu. Reprezentuje KJ Agro-Handel Śrem, na co dzień trenuje we własnym ośrodku jeździeckim w Krzepielowie. Dosiada koni różnych właścicieli, ale jego ostatnie największe sukcesy związane były w wierzchowcami, które do jazdy powierzał mu zmarły w tym roku Krzysztof Dyrek.

Krzysztof Ludwiczak (KJ Stajnia Ludwiczak) - nr 4 w rankingu PZJ

W tym roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, a wcześniej trzykrotnie  srebro. Doskonałą formę zaprezentował w lutym podczas Cavaliady w Krakowie, gdzie wygrał konkurs Grand Prix, co dało mu też zwycięstwo w prestiżowym cyklu Cavaliady Tour (wcześniej to trofeum sześciokrotnie zdobywał Skrzyczyński). W swojej karierze startował w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Finale Pucharu Świata i Finale Pucharu Narodów. Od kilku lat jest też podporą polskiej reprezentacji na Puchary Narodów (wygrana w Linzu w 2016 i bardzo dobry poprzedni sezon - 5 razy w pierwszej trójce). Jego największe sukcesy (m.in. 12 wygranych konkursów zaliczanych do światowego rankingu) ostatnich 12 lat związane były najpierw z KJ Wechta Rosnówko, a później z KJ HEAA Turek. W obu tych klubach spełniał się też jako trener wprowadzając na europejski poziom Maksymiliana Wechtę i Andrzeja Opłatka. Od tego roku trenuje we własnym ośrodku w Jaroszewie i reprezentuje własny klub Stajnia Ludwiczak. Jesienią zeszłego roku został selekcjonerem polskiej reprezentacji seniorów i podjął się trudnego zdania łączenia pracy pierwszego trenera i czynnego jeźdźca.

Maksymilian Wechta (KJ Wechta Rosnówko) - nr 5 w rankingu PZJ

Mistrz Polski Młodych Jeźdźców 2013 roku. W tym samym sezonie doszedł do ścisłego finału mistrzostw Europy tej kategorii (miejsce 17). Rok później w młodzieżowych ME zajął drużynowo 6 miejsce. W 2015 roku w debiucie zdobył brązowy medal MP seniorów. Mimo młodego wieku, w swojej karierze już 19 razy plasował się w pierwszych trójkach konkursów zaliczanych do światowego rankingu i 6 razy reprezentował Polskę w konkursach o Puchar Narodów. Jest zawodnikiem bardzo skutecznym, co przekłada się na wiele wygranych w Grand Prix zawodów ogólnopolskich (w tym roku wygrał GP PLJ w Warce). Trenuje w Rosnówku pod Poznaniem, w ośrodku jeździeckim stworzonym przez jego tatę Dariusza Wechtę. Ten z kolei jest miłośnikiem koni sportowych rasy holsztyńskich i sam jako hodowca używa reproduktorów tej rasy, wcześniej sprawdzonych w konkursach przez Maksymiliana, hodując polskie konie szlachetne półkrwi.

Jan Bobik (LKS Dragon Nowielice) - nr 6 w rankingu PZJ

Kontynuator rodzinnej pasji taty Janusza (mistrza Polski i srebrnego medalisty IO w Moskwie) i stryja Jacka (mistrza Polski, uczestnika mistrzostw Europy). Jako młody jeździec zdobył brązowe medale mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W minionych trzech latach był pewnym punktem polskiej reprezentacji na Puchary Narodów. Tylko w zeszłym roku z Wojciańcem, Ludwiczakiem i Opłatkiem zajmował drugie miejsca w Danii, Norwegii i Rosji oraz trzecie podczas finału II Europejskiej Dywizji na CSIO5* w Atenach. Jest jeźdźcem firmowym Stadniny Koni Nowielice, w której hodowlę koni sportowych założył jego dziadek Kazimierz Bobik. Od lat 70-tych do dzisiaj Nowielice słyną z jednych najlepszych koni sportowych w Polsce.

Kamil Grzelczyk (KJ Agri) - nr 7 w rankingu PZJ

W 2016 roku wygrał zarówno mistrzostwa Polski, jak i Puchar Polski. Od tego czasu wraz ze swoim Wibaro stanowi jedną z najskuteczniejszych par w Europie. Wygrali już razem 23 konkursy zaliczane do światowego rankingu. W minionym sezonie halowym zajął drugie miejsce w cyklu Cavaliada Tour. Trenuje w rodzinnej stajni, w której jego tata Sławomir Grzelczyk hoduje konie sportowe. W tej chwili w szerokiej stawce młodych wierzchowców Kamila większość stanowią te z hodowli taty. Niektóre z nich, jak np. Frugo i Senior, wygrywają już konkursy dużych rund na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. 

Grzegorz Kubiak (KJ SO Łąck) - nr 8 w rankingu PZJ

Najbardziej utytułowany z obecnie startujących polskich skoczków. Ośmiokrotny mistrz Polski, uczestnik wszystkich światowych imprez: Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Finału Pucharu Świata (sześciokrotnie). Aż 65 razy reprezentował Polskę w Pucharach Narodów. Po zajęciu 4. miejsca w zeszłorocznych mistrzostwach Polski po kilku latach przerwy powrócił do kadry narodowej i był najlepszym zawodnikiem polskiej drużyny w PN na CSIO4* w Rabacie. Swoją pasję do jeździectwa przekazał synom: Dawidowi i Michałowi, którzy w najtrudniejszych konkursach często skutecznie starają się dorównać ojcu. Grzegorz Kubiak stacjonuje w ośrodku KJ Chojnów koło Warszawy, gdzie nie tylko jeździ, ale i trenuje liczną grupę młodzieży różnych klubów. W ostatnich mistrzostwach Polski jego podopieczna Juliana Suska zdobyła złoty medal kategorii juniorów.

Michał Kaźmierczak (KJ Verso La Natura Szczecin) – nr 9 w rankingu PZJ

Czterokrotny wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. W swojej karierze wygrał 8 konkursów zaliczanych do światowego rankingu. 13 razy w swojej karierze reprezentował Polskę w Pucharach Narodów, zaliczając dwie wygrane (w Tallinnie w 2008 i w Linzu w 2016). Udanie startował w Mistrzostwach Europy (dwukrotnie) i Finale Pucharu Świata. Większość swoich sukcesów ostatnich 10 lat odnosił w barwach KJ Leśna Wola, ale od zeszłego prowadzi własną działalność jeździecką na terenie FJK Zatoka, reprezentuje KJ Verso La Natura Szczecin. 

Adam Grzegorzewski (KJ Okoły) - nr 10 w rankingu PZJ

Po zdobyciu kilku medali MP i PP w kategoriach młodzieżowych (w tym złoto HPP młodych jeźdźców) w 2018 roku jako dwudziestolatek zadebiutował w MP seniorów i zajął w nich 4 miejsce. W swojej krótkiej karierze wygrał już 6 konkursów zaliczanych do światowego rankingu, w tym konkurs kwalifikacyjny Pucharu Świata na CSI3*-W Cavaliada w Warszawie. Uczestniczył w Mistrzostwach Europy Pony, Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców. Jest absolwentem Young Riders Academy. Bezpośrednio po zdaniu matury zdecydował się na prowadzenie własnej działalności profesjonalnego jeźdźca. Stacjonuje w Okołach koło Opola, gdzie współpracuje z olimpijczykiem i wieloletnim trenerem polskiej kadry - Austriakiem Rudigerem Wassibauerem.

Aleksandra Kierznowska (KJ Kietlów) - nr 11 w rankingu PZJ

Najmłodsza uczestniczka przyjęta do konkursu Top10. Karierę rozpoczęła od wygrania Pucharu Polski najmniejszych kucyków grupy A1 i Mistrzostwa Polski Młodzików. Dalej zdobyła mistrzostwo Polski i drużynowy brązowy medal mistrzostw Europy kategorii Dzieci, a już w wieku 15 lat mistrzostwo Polski juniorów. Jakby tego było mało, jako 16-latka zdecydowała się na start w mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców (kategoria 19-12 lat) i od razu zdobyła srebro, w tym samym sezonie wygrywając trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu. Bardzo dobrze rozpoczęła tegoroczny sezon, wygrywając pierwsze w karierze międzynarodowe Grand Prix – podczas CSI2* Cavaliada w Lublinie. W sierpniu w Ołomuńcu Ola wygrała wszystkie trzy (w tym Grand Prix) konkursy w ramach European Youngster Cup. Trenuje w Kietlowie w pod okiem rodziców Anny (specjalistki od ujeżdżenia) i Huberta (reprezentanta polski w skokach) Kierznowskich.

ARENA WKKW

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to konkurencja olimpijska, na którą składają się trzy próby -  ujeżdżenie, kros i skoki przez przeszkody. Zawody ARENA WKKW, które odbędą się podczas WARSAW JUMPING, to forma przeniesienia próby terenowej na parkur. Tor, który będą musieli pokonać zawodnicy będzie składać się z przeszkód parkurowych, przeszkód terenowych z możliwością zrzutki, hyrd oraz bankietów. Zawodnicy na trasie oddadzą między 15-20 skoków na dystansie między 500-800 m.

Program:

Piątek, 2 października – ARENA WKKW (50.000 PLN)

Sobota, 3 października –  ARENA WKKW – FINAŁ (115.000 PLN)

Gwiazdy WARSAW JUMPIG:

Paweł Spisak (JKS Dako-Galant Skibno)

Najbardziej utytułowany WKKW-ista ostatnich lat. W swojej karierze sześciokrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2005, 2006, 2007, 2011, 2015, 2017, 2019). Reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich 

w Atenach (2004), Pekinie (2008), Londynie (2012) oraz Rio De Janeiro (2008). Zdobył także kwalifikację drużynową na kolejne Igrzyska, które odbędą się w Tokio (2021). Od 2006 roku niezmiennie jest najwyżej sklasyfikowanym polskim WKKW-istą w rankingu FEI. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął  w wieku 10 lat. Już dwa lata później wystartował w swoich pierwszych zawodach WKKW, co więcej – udało mu się uplasować wówczas na podium. Prowadzi swój ośrodek w Skibnie pod Koszalinem. Największe sukcesy Paweł odnosił na koniach Weriusz, Wag i Banderas. Na warszawskim Służewcu zaprezentuje się z koniem Emporio.

Mateusz Kiempa (SCSJ Coval Pogórze)

Reprezentant Kadry Narodowej WKKW, srebrny medalista Mistrzostw Polski (2019), złoty i srebrny medalista Pucharu Polski (2017 i 2018), trzykrotny zwycięzca Halowego Pucharu Polski rozgrywanego w ramach cyklu Cavaliada (2016/2017, 2017/2018, 2018/2019), uczestnik Mistrzostw Europy Seniorów, Mistrzostw Świata Młodych Koni w WKKW i skokach przez przeszkody. We wrześniu 2019 roku zdobył indywidualną kwalifikację olimpijską na kolejne Igrzyska z klaczą Libertina. W tym roku wywalczył 3. miejsce drużynowo w konkursie Pucharu Narodów w Strzegomiu jadąc na wałachu Lassban Radovix. Do zawodów WARSAW JUMPING Mateusz wybrał właśnie tego konia. Lassban już nie raz doskonale spisał się w podobnych konkursach podczas zawodów HPP.

Paweł Warszawski (Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko)

Dziewięciokrotny medalista Mistrzostw Polski Seniorów, członek Kadry Narodowej, dwukrotny srebrny medalista drużynowo w Mistrzostwach Europy Juniorów (rok 1998 i 1999), sześciokrotny reprezentant kraju na mistrzostwach Europy i czterokrotny zdobywca Pucharu Polski. Paweł wywalczył kwalifikację olimpijską w ramach drużynowego startu podczas zawodów w Baborówku w maj 2019 r. Obecnie dysponuje stawką obiecujących koni m.in. Filer, Lucinda ex Ani 4, Hatteria II, Delicja. Trenuje pod okiem złotego medalisty olimpijskiego z Pekinu - Andreasa Dibowskiego. Przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 12 lat w Stadninie Koni w Walewicach. Podczas zawodów ARENA WKKW zobaczymy go na koniu Hatteria II, która także ma już doświadczenie w tego typu konkursach.

ZAWODY OGÓLOPOLSKIE W POWOŻENIU ZAPRZĘGAMI PAROKONNYMI

Konkursy rozgrywane, w ramach Warsaw Jumping, są na zasadzie konkursów dwunawrotowych szybkości z punktami karnymi przeliczanymi na karne sekundy. Tempo wynosi 250m/min. Do drugiego nawrotu kwalifikuje się trzech najlepszych zawodników, którzy startują w nim w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc po pierwszym przejeździe. O miejscach pierwszej trójki decyduje wynik drugiego nawrotu, natomiast zawodnicy niestartujący w drugim nawrocie są klasyfikowani według wyników z pierwszego.

Program:

Sobota, 3 października - konkurs dwunawrotowy, klasa C   (25.000 PLN) 

Niedziela, 4 października -  konkurs dwunawrotowy, klasa C – (FINAŁ 40.000 PLN)

Gwiazdy WARSAW JUMPING:

Bartłomiej Kwiatek (SLKS Książ)

Jeden z najlepszych powożących na świecie. Zamiłowaniem do zaprzęgów zaraził go ojciec, co wkrótce przyniosło wręcz deszcz medali i tytułów. Swoje pierwsze złoto Mistrzostw Polski zdobył w 2005 r., a potem przyszedł czas na wielokrotną obronę mistrzostwa w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. Bartłomiej Kwiatek jest też pierwszym Polakiem w historii, który zdobył złoto podczas Mistrzostw Świata powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (2018), ponadto wśród innych ważnych dokonań warto wymienić triumfy na międzynarodowych zmaganiach Golden Wheel Cup (2009, 2011) czy srebro wywalczone na Mistrzostwach Świata Młodych Koni (2019). Pokłosiem ogromnych osiągnięć było też częste zajmowanie pozycji lidera w rankingach Polskiego Związku Jeździeckiego i Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, co do dziś stanowi światowy rekord. 

Weronika Kwiatek (KJ Łąck)

Pierwszy zakupiony koń był nagrodą za przyniesienie do domu świadectwa z czerwonym paskiem, a początkowo dziecięca pasja szybko zmieniła się w ekspresowo rozwijającą się karierę. Dziś Weronika Kwiatek jest liderką powożenia zarówno w Polsce, jak i na świecie, o czym najdobitniej świadczą jej spektakularne osiągnięcia. Zawodniczka jest multimedalistką najważniejszych zmagań w powożeniu, a przykładami mogą być aż dwa srebrne medale zdobyte podczas Mistrzostw Świata (2016), wicemistrzostwo wywalczone na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w powożeniu (2019) czy uplasowanie się na 3. miejscu światowego rankingu zaprzęgów jednokonnych FEI Top Driver Award (2017). Drugim ważnym elementem jest też trenerstwo, Weronika Kwiatek szkoli kadrę narodową, a także Bartłomieja Kwiatka, czyli swojego brata. 

Ireneusz Kozłowski (JKS Jagodne)

Utytułowany powożący, instruktor Polskiego Związku Jeździeckiego, trener koni i właściciel ośrodka jeździeckiego. To właśnie jemu należy zawdzięczać odrodzenie polskiego powożenia, co udało się osiągnąć dzięki temu, że niestrudzenie organizował najróżniejsze zawody w tej konkurencji, w tym np. Halowy Puchar Powożenia, Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia czy Media Driving Cup. Wśród jego najważniejszych sukcesów w sporcie należy wymienić medale wywalczone podczas Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata w powożeniu zaprzęgami parokonnymi, poza tym ma też na koncie uczestnictwo w Mistrzostwach Europy (2015) oraz Światowych Igrzyskach Jeździeckich (2014). W ostatnim czasie często startował podczas zmagań Cavaliady Driving Tour, a podczas lubelskiego etapu tych zawodów wręczono mu specjalną odznakę FEI za udział w imprezach mistrzowskich. 

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE W UJEŻDŻENIU

Zawody w Ujeżdżeniu na Służewcu rozegrane zostaną w konkursach Grand Prix (program obowiązkowy) oraz w programie dowolnym do muzyki Grand Prix Freestyle. Konkursy Grand Prix w ujeżdżeniu, w których rozgrywane są najważniejsze światowe turniej takie jak IO, MŚ czy ME prezentują najwyższy poziom wyszkolenia koni, do którego przez lata pracy dążą zawodnicy, zawierają takie elementy jak widowiskowy piaff, pasaż czy zmiany nogi w galopie co jedno tempo. Na liście startowej zobaczymy aktualnie najlepsze polskie pary, nie zabraknie medalistów ostatnich Mistrzostw Polski Seniorów, które na początku września b.r. rozegrane zostały w Radzionkowie. Mistrzostwa Polski Seniorów 2020 wygrała Magdalena Jura, srebro wywalczyła Żaneta Skowrońska-Kozubik, a brąz Mateusz Cichoń.

Program:

Środa, 30.09.20  - Grand Prix ( kwalifikacja do GPF)   (30.000 PLN)

Piątek, 02.10.20 -  Grand Prix Freestyle - konkurs dla najlepszych 8 par z konkursu GP (40.000 PLN)

Gwiazdy WARSAW JUMPING:

Magdalena Jura (LKJ Lewada)

W bieżącym roku przebojem wdarła się do czołówki polskiego ujeżdżenia, wygrywając w świetnym stylu złoty medal Mistrzostw Polski, jednocześnie uzyskując najlepsze wyniki w swojej sportowej karierze - 68,660% w Grand Prix oraz 72,950% w GPF. Przygodę ze sportem jeździeckim Magdalena Jura rozpoczęła pod koniec lat 90-tych w stajniach w Słupnie i PGR Bródno. Następnie pracowała jako luzak Wandy Wąsowskiej i masztalerz w Stajni Belvedere w Łazienkach. Największy wpływ na sportowy rozwój kariery obecnej Mistrzyni Polski mieli Jarosław Poręba i Beata Stremler. W ostatnich latach trenowała m.in. z Johnym Hilberatem, Janem Bemelmansem, Ton de Ridder czy Klausem Balkenholem. Magdalena Jura regularnie startuje na międzynarodowych arenach w konkursach małej i dużej rundy m.in. brała udział w prestiżowym turnieju CDI Aachen w Niemczech. Złoty medal MP 2020 w Radzionkowie wywalczyła na 13-letnim wałachu polskiej hodowli RON (Samba Hit II x Rabuś) wyhodowanym przez Małgorzatę Lisiecką. Obecnie trenuje pod okiem męża Bartosza Jury we własnym ośrodku Las Cesarski koło Gorzowa Wielkopolskiego.

Żaneta Skowrońska – Kozubik (LKJ Lewada)

Multimedalistka Mistrzostw Polski Seniorów (2 razy złoto w latach 2001 i 2002, 5 x srebro - 2003, 2006, 2013, 2016, 2020 i 3 x brąz w 2004, 2005 i 2007). Podopieczna trenera Andrzeja Sałackiego w swojej karierze sportowej reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Świata w 2006 i 2014, w Mistrzostwach Europy Seniorów w 2005, 2013 i 2015. W latach 2005-2008 triumfowała w Mistrzostwach Polski Młodych Koni i brała udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni. W swojej karierze ma również liczne sukcesy w kategoriach młodzieżowych w tym złote medale Mistrzostw Polski i Halowego Pucharu Polski. Aktualnie, Żaneta Skowrońska - Kozubik zajmuje drugie miejsce w rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i ma realne szanse na udział w Finale Pucharu Świata w 2021 roku.  Srebrny medal Mistrzostw Polski w Radzionkowie wywalczyła uzyskując wyniki 69,100% w Grand Prix i 71,270% w GPF na 11-letnim wł. ROMANTIC P /Rosenstein x Furst Heinrich/.

Mateusz Cichoń (KJ Lider Radzionków)

28-letni wychowanek Klub Jeździeckiego Lider w Radzionkowie, w którego barwach zdobył wszystkie juniorskie i młodzieżowe tytułu Mistrzów Polski i Puchary Polski. W Mistrzostwach Polski Seniorów zadebiutował w 2018 roku i od razu wywalczył brązowy medal. Reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Europy U25 w Lamprechtshausen 2017 i w Hagen 2016, w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców w Compiegne 2013 i w Broholm 2011 oraz w Mistrzostwach Europy Juniorów w Ermelo w 2009. 

W bieżącym roku na 13-letnim wł. HERZREGENT /Blue Horse Hotline x Alabaster/ zdobył swój drugi brązowy medal MP Seniorów uzyskując w Grand Prix 65,720% i 70,185% w GPF.  Mateusz Cichoń wraz z bratem Michałem z powodzeniem prowadzi stację ogierów Cichoń Stallions, wspierając aktywnie rozwój hodowli koni ujeżdżeniowych w Polsce. 

ZAMIANA RÓL, CZYLI POKAZY NA WARSAW JUMPING

Podczas WARSAW JUMPING spotkają się dwa światy – gospodarz świat wyścigów konnych oraz miejmy nadzieję, ze coraz częstszy gość Toru świat sportu jeździeckiego. Będzie miało to także odzwierciedlenie w programie wydarzenia. W piątek wieczorem zobaczymy dżokejów na parkurze w konkursie skokowym w konkursie na styl, a w sobotnie popołudnie zawodnicy skoków przez przeszkody i WKKW wystartują w gonitwie na torze wyścigowym. W pierwszych zmaganiach wezmą udział dżokeje Konrad Mazur, Kamil Grzybowski, Joanna Grzybowska, Natalia Hendzel, Oliwia Szarłat, Irek Wójcik, a w drugich zawodnicy: Jarosław Skrzyczyński, Adam Grzegorzewski, Marek Lewicki, Joanna Pawlak, Paweł Warszawski, Daria Kobiernik, Maksymilian Wechta, Hubert Kierznowski.

WYŚCIGOWA DWUDNIÓWKA 

Równolegle z zawodami WARSAW JUMPING odbywać się będą dni wyścigowe w sobotę i niedzielę (3-4.10.2020). Wszyscy uczestnicy zawodów będą mogli wejść do strefy mitingu wyścigowego bezpłatnie i podziwiać konie wyścigowe w akcji. Aż 19 gonitw zobaczymy w ten weekend. Nie zabraknie też zmagań kłusaków francuskich, a przedostatnie odsłony wyścigów w ramach Women Power Series i Czempionatu Młodych Jeźdźców zbliżą nas do ostatecznych rozstrzygnięć.

Służewiecki maraton dla koni czystej krwi

W sobotę pierwsza z gonitw ruszy już o 11.30, natomiast w niedzielę o 12.30. W wyścigach pozagrupowych zobaczymy czteroletnie i starsze araby (Nagroda Wielkiego Szlema) oraz trzyletnie i starsze klacze pełnej krwi angielskiej (Nagroda Rzeki Wisły). Pierwszy z tych biegów rozgrywany jest na dystansie 3000 metrów, co oznacza, że widzowie zgromadzeni na torze, zobaczą więc konie na prostej dwukrotnie. Podobnie będzie podczas sobotniej rywalizacji w Nagrodzie Łeb w Łeb, gdzie uczestnicy także pokonają dystans powyżej jednego okrążenia – 2600 m (start sprzed trybuny).

Height of Beauty zrewanżuje się Mary Elizabeth?

W niedzielę najważniejszym sprawdzianem będzie gonitwa o Nagrodę Rzeki Wisły, w której dojdzie do drugiego starcia klaczy trzyletnich i starszych. Pierwszy taki sprawdzian, Nagrodę SK Krasne, wygrała Nemezis. Pod jej nieobecność walkę o zwycięstwo stoczą ze sobą trzecia wówczas weteranka Height of Beauty i druga na celowniku wiceoaksistka Mary Elizabeth, które ostatnio w celowniku dzieliła niespełna długość. Nie można też lekceważyć czwartej w SK Krasne podopiecznej trenera Piątkowskiego – Frantic oraz Zefory, biegające od początku sezonu na solidnym poziomie.

Jeździeckie serie wkraczają w finałową fazę

Zarówno Czempionat Młodych Jeźdźców, jak i Women Power Series, zbliżają się do końcowych rozstrzygnięć. W 7. wyścigu Czempionatu Młodych Jeźdźców zgłoszonych jest aż 11 uczestników. Trzeba przyznać, że w zapisie pojawiły się naprawdę dobre konie, które mają za sobą starcia nawet na pierwszogrupowym poziomie. Dla młodych adeptów jeździectwa będzie to nie lada wyzwanie. W klasyfikacji sporą przewagę wypracowali sobie Oliwia Szarłat i Sanzhar Altynbekow. Czy uda im się utrzymać, lub nawet powiększyć, przewagę punktową przed ostatnią gonitwą serii?

Na starcie Women Power Series zobaczymy siedem amazonek, które dosiadać będą klaczy IV grupy. W klasyfikacji przewodzi czwórka: Joanna Wyrzyk (15 punktów), Joanna Grzybowska (14) oraz Daria Pantchev i Karolina Kamińska (po 13 punktów). Całą czwórkę zobaczymy też w niedzielnej gonitwie, co zapowiada kapitalne emocje.

WARSAW JUMPING - LIVE

Cztery konkurencje jeździeckie, 5 dni zawodów, Tor Służewiec i pula nagród wynosząca 1 000 000 zł, tak w skrócie można przedstawić pierwsze zawody WARSAW JUMPING. Jak zwykle przy tak ważnych wydarzeniach jak to, nie może zabraknąć relacji On-Line. Dlatego Organizatorzy wraz z ekipą Świata Koni zapraszają przed ekrany komputerów, telefonów itp...

PROGRAM TRANSMISJI

Środa - 30 września

 • 11.00 Konkurs 1 – Runda Młodych Koni – 5-latki [P1, 115 cm, dwufazowy]
 • 13.00 Konkurs 2 – Runda Młodych Koni – 6-latki [N, 120 cm, dwufazowy]
 • 15.30 Konkurs 3 – Mała Runda [N, 120 cm, na punkty i czas]
 • 19.00 Konkurs 4 – Grand Prix Ujeżdżenie


Czwartek - 1 października

 • 8.00 Konkurs 5 – Runda Młodych Koni – 5-latki [P1, 115 cm, na punkty i czas]
 • 10.00 Konkurs 6 – Mała Runda [N, 120 cm, na punkty i czas]
 • 13.45 Konkurs 7 – Średnia Runda [C, 130 cm, na punkty i czas]
 • 17.30 Konkurs 8 – Duża Runda [CC, 140 cm, dwufazowy]
 • 21:00 Konkurs 9 – Konkurs BARIER [CC1, 145 cm]


Piątek - 2 października

 • 7.30 Konkurs 10 – Runda Młodych Koni – 6-latki [N, 120 cm, na punkty i czas]
 • 10.00 Konkurs 11 – Średnia Runda [C, 130 cm, dwufazowy]
 • 13.00 Konkurs 12 -Duża Runda [CC, 140 cm, na punkty i czas]
 • 16.30 Konkurs 13 – Grand Prix Freestyle – FINAŁ
 • 19.00 Konkurs 14 – ARENA WKKW
 • 21.00 Konkurs 15 – Konkurs SZYBKOŚCI [C, 130 cm]

 

Sobota - 3 października

 • 7.30 Konkurs 16 – Finał Rundy Młodych Koni – 5-latki [N, 120 cm, z rozgrywką]
 • 9.30 Konkurs 17 – Finał Rundy Młodych Koni, 6-latki, N1, 125 cm, z rozgrywką
 • 12.00 Konkurs 18 -Finał Małej Rundy, N1, 125 cm, dwufazowy
 • 16.00 Konkurs 19 – POWOŻENIE ZAPRZĘGAMI PAROKONNYMI – [konkurs kombinowany, C]
 • 18.00 Konkurs 20 – ARENA WKKW – FINAŁ
 • 20.00 Konkurs 21 – LOTTO TOP10 [dwunawrotowy, CS, 150 cm]Niedziela - 4 października

 • 8.00 Konkurs 22 – Finał Średniej Rundy, [C1, 135 cm, dwufazowy]
 • 11.00 Konkurs 23 – GRAND PRIX – Finał Dużej Rundy [CC1, 145 cm, z rozgrywką]
 • 15.00 Konkurs 24 – POWOŻENIE ZAPRZĘGAMI PAROKONNYMI – FINAŁ [konkurs kombinowany, C]
 • 17.30 Konkurs 25 – Konkurs Z JOKEREM, C1, 135 cm, o wzrastającym stopniu trudności]

 


Przez wszystkie dni "Warsaw Jumping" będzie dostępna relacja live, realizowana przez redakcję Świata Koni. Transmisja on-line oraz retransmisje są dostępne na platformie www.ClipMyHorse.TV. 

 

Ciekawostki

Wskazówki dla typujących skoki narciarskie u bukmachera

Co wędkarz powinien kupić pod koniec zimy?

Zakład o największy hit lata?

Szukasz telefonu - postaw na Samsung Galaxy!

Przestrzeń eventowa dla organizacji zajęć

Metody usuwania zmarszczek

Najlepsze marki wędkarskie w niskich cenach

Wieczór kawalerski Warszawa

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

Ogłoszenia usługi

Kosz okolicznościowy – udany prezent świąteczny dla firm

Bonusy bukmacherskie na początek 2020 roku

Jak zostać konserwatorem dzieł sztuki?

Jak pożyczyć pieniądze przez internet?

Sprzęt i akcesoria niezbędne do wędkowania

Łazienkowska galeria sław

Własna bluza z nadrukiem?

Praca na Jobsora

Zabawa w plenerze – jak przygotować letnie przyjecie

Joga sposobem na siebie

Specjalny wysłannik donosi...

Nie wolno lekceważyć wieczoru panieńskiego

10 pomysłów na wyjazd weekendowy w 2020

Boliwia wycieczki do Ameryki Południowej

Wakacje w Warszawie. Poznaj atrakcje dla całej rodziny

Imprezy muzyczne, których nie można przegapić – sprawdź co będzie się działo we Wrocławiu w najbliższych miesiącach

Medical App Development

Kurs języka angielskiego dla seniorów – zalety

Illegal Noise – specjalny projekt dla miłośników hip-hopu

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Dlaczego należy chronić się przed stonkami ziemniaczanymi?

Jak przygotować teczkę rysunkową?

Emocje coraz bliżej

Weekend na Malcie

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Jak wyczyścić żelazko z kamienia?

Jak zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski lub panieński?

Pomoc drogowa na terenie Warszawy

Profesjonalne spodnie do ćwiczeń

Obstawianie zakładów na żywo

Bukmacher to nie tylko piłka nożna

Tak to miało być...

Ceny mieszkań w Warszawie.

5 powodów dla których warto skorzystać z firmy przeprowadzkowej w Warszawie

Tu o bezpieczeństwo dba Pikuś - ubezpieczenie nie tylko dla Uczniów

Zabawy i łamigłówki. W jakim wieku dać dziecku krzyżówkę?

Zatańcz ze mną!

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

Najszybszy Internet – jaki wybrać?

Sale zabaw dla dzieci. Zabawa na sto dwa!

Wczasy w raju – najpiękniejsze plaże w Tajlandii

Niebo nad Polską pełne samolotów

Fame MMA 4. Co czeka nas w Częstochowie?

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

Prezent dla niej - jaki wybrać, aby był zaskakujący i oryginalny?

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

Jak obniżyć składkę OC o ponad 50%?

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Dlaczego warto uczyć dzieci rysunku?

Gdzie wymienić stare wycofane banknoty?

Najbardziej przydatne akcesoria wędkarskie

Rozwiń swoje hobby - kurs rysunku w Warszawie

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

To nie musi kosztować...

Co, oprócz wynajmu samochodu, oferują wypożyczalnie aut w Warszawie?

Najpiękniejsze kina świata

Auto detailing – 3 sposoby na odzyskanie dawnego wyglądu samochodu

Kurs języka polskiego: grupowy, indywidualny, a może specjalistyczny?

Repertuar Warszawskich teatrów w styczniu

Historia zakładów bukmacherskich w Polsce

Jak otworzyć drzwi bez kluczyka – metoda na zatrzaśnięte drzwi

Kod promocyjny

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

Totolotek – renomowane zakłady bukmacherskie z tradycją

Jak skutecznie uczyć się słownictwa w języku angielskim?

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Warsaw Jumping

WARSAW JUMPING – POLSKA SCENA JEŹDZIECKA

WARSAW JUMPING to zawody, jakich jeszcze w Polsce nie było. Wyjątkowe są z czterech powodów.

Po pierwsze, wyjątkowa jest pula nagród – 1 mln zł. Tyle przeznaczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Jest to forma wsparcia tej gałęzi szeroko rozumianego przemysłu konnego w Polsce w czasach pandemii COVID-19. Wcześniej MRiRW wsparło taką sumą hodowców i właścicieli koni arabskich podczas Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, teraz wesprze jeźdźców i właścicieli koni sportowych.

Po drugie, na Służewcu po raz pierwszy zagoszczą jeździeckie zawody rangi ogólnopolskiej. Jednak rywalizacja sportowa nie będzie kolidować z równolegle rozgrywanymi wyścigami konnymi w sobotę i niedzielę 3-4 października. Zawody jeździeckie nie będą się bowiem odbywać na torze wyścigowym, a na parkingu samochodowym, gdzie powstał stadion jeździecki z trybunami dla widzów. 

Po trzecie, rywalizacja sportowa będzie się toczyć aż w czterech konkurencjach jeździeckich:

w skokach przez przeszkody, które będą konkurencją nr 1, ale także we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, w ujeżdżeniu oraz w powożeniu zaprzęgami dwukonnymi.

Po czwarte, patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, a ufundowany przez niego puchar uświetni niedzielne Grand Prix – najważniejszy konkurs zawodów, który odbędzie się jako memoriał o Puchar z okazji 100. rocznicy zwycięstwa nad Bolszewikami w Bitwie pod Komarowem. Było to największe starcie kawaleryjskie w wojnie polsko-bolszewickiej, przełomowy moment zwrotny na południowym froncie, porównywalne z wcześniejszą bitwą warszawską.

TOR SŁUŻEWIEC – MIESCE, GDZIE WYŚCIGI KONNE ŁĄCZĄ SIĘ Z JEŹDZIECTWEM

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

ZAWODY OGÓLOPOLSKIE W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY – ZO-B3*

Program zawodów skokowych podczas WARSAW JUMPING jest bardzo bogaty. Odbędzie się Mała, Średnia oraz Duża Runda, dwie Rundy dla Młodych Koni (dla 5 i 6-latków) oraz 3 konkursy specjalne:

- konkurs barier, 

- konkurs szybkości, 

- LOTTO TOP10 – konkursu dla 10 najlepszych zawodników z rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego.

Rywalizacja skoczków będzie trwała 5 dni, a w puli nagród zawodów w skokach przez przeszkody znajdzie się 700 000 PLN!

Najciekawsze punkty programu:

Czwartek, 1 października - Konkurs BARIER [CC1, 145 cm]

Piątek, 2 października - Konkurs SZYBKOŚCI [C, 130 cm]

Sobota, 3 października - TOP10 [dwunawrotowy, CS, 150 cm]

Niedziela, 4 października - GRAND PRIX – Finał Dużej Rundy [CC1, 145 cm, z rozgrywką]

Gwiazdy WARSAW JUMPING:

Wojciech Wojcianiec (KJ Melloni Horses) – nr 1 w rankingu PZJ

W tym roku po raz drugi z rzędu został mistrzem Polski seniorów. Wygrał też dwa konkursy zaliczane do światowego rankingu podczas CSI w Ciekocinku. Bardzo udany był dla niego sezon 2019, w którym z polską reprezentacją aż trzykrotnie zajmował miejsca w pierwszej trójce konkursów o Puchar Narodów. Najlepiej poszło mu na CSIO5* w Atenach, gdzie w konkursie drużynowym (160 cm) zaliczył podwójny bezbłędny przejazd, a w Grand Prix (też podwójne zero na parkurach 160) był drugi. Wraz ze swoim podstawowym koniem Chintablue zajął drugie miejsce w indywidualnej kwalifikacji grupy C do IO w Tokio, co stawia go na pierwszym rezerwowym miejscu przed ewentualnym wyjazdem w 2021 roku do Japonii. Łącznie w swojej karierze wygrał już 6 konkursów zaliczanych do światowego rankingu. Na co dzień Wojciech Wojcianiec pracuje i trenuje w stajni pana Grzegorza Mieleńczuka i dosiada koni które są jego własnością.

Jarosław Skrzyczyński (KJ Agro-Handel Śrem) - nr 3 w rankingu PZJ

Czterokrotny mistrz Polski seniorów, w tym roku w krajowym czempionacie sięgnął po srebrny medal, a także wygrał konkurs Grand Prix na CSI2* w Zielonej Górze. W latach 2013-19 nieprzerwanie był liderem rankingu PZJ, a w światowym zestawieniu doszedł w 2018 roku do miejsca 51, co jest najlepszą pozycją polskiego zawodnika w 12-letniej historii obecnych zasad klasyfikacji rankingowej FEI. W ciągu ostatnich 10 lat wygrał 

61 konkursów zaliczanych do światowego rankingu. Jest też autorem największych polskich sukcesów w skokach w światowych imprezach rangi mistrzowskiej. W 2019 roku zajął 11 miejsce w finale Pucharu Świata (wcześniej 20 w 2017 roku), a w 2017 22 miejsce w Mistrzostwach Europy. Ma też na swoim koncie wygrany w 2016 Puchar Narodów na CSIO4* w Linzu. Reprezentuje KJ Agro-Handel Śrem, na co dzień trenuje we własnym ośrodku jeździeckim w Krzepielowie. Dosiada koni różnych właścicieli, ale jego ostatnie największe sukcesy związane były w wierzchowcami, które do jazdy powierzał mu zmarły w tym roku Krzysztof Dyrek.

Krzysztof Ludwiczak (KJ Stajnia Ludwiczak) - nr 4 w rankingu PZJ

W tym roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, a wcześniej trzykrotnie  srebro. Doskonałą formę zaprezentował w lutym podczas Cavaliady w Krakowie, gdzie wygrał konkurs Grand Prix, co dało mu też zwycięstwo w prestiżowym cyklu Cavaliady Tour (wcześniej to trofeum sześciokrotnie zdobywał Skrzyczyński). W swojej karierze startował w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Finale Pucharu Świata i Finale Pucharu Narodów. Od kilku lat jest też podporą polskiej reprezentacji na Puchary Narodów (wygrana w Linzu w 2016 i bardzo dobry poprzedni sezon - 5 razy w pierwszej trójce). Jego największe sukcesy (m.in. 12 wygranych konkursów zaliczanych do światowego rankingu) ostatnich 12 lat związane były najpierw z KJ Wechta Rosnówko, a później z KJ HEAA Turek. W obu tych klubach spełniał się też jako trener wprowadzając na europejski poziom Maksymiliana Wechtę i Andrzeja Opłatka. Od tego roku trenuje we własnym ośrodku w Jaroszewie i reprezentuje własny klub Stajnia Ludwiczak. Jesienią zeszłego roku został selekcjonerem polskiej reprezentacji seniorów i podjął się trudnego zdania łączenia pracy pierwszego trenera i czynnego jeźdźca.

Maksymilian Wechta (KJ Wechta Rosnówko) - nr 5 w rankingu PZJ

Mistrz Polski Młodych Jeźdźców 2013 roku. W tym samym sezonie doszedł do ścisłego finału mistrzostw Europy tej kategorii (miejsce 17). Rok później w młodzieżowych ME zajął drużynowo 6 miejsce. W 2015 roku w debiucie zdobył brązowy medal MP seniorów. Mimo młodego wieku, w swojej karierze już 19 razy plasował się w pierwszych trójkach konkursów zaliczanych do światowego rankingu i 6 razy reprezentował Polskę w konkursach o Puchar Narodów. Jest zawodnikiem bardzo skutecznym, co przekłada się na wiele wygranych w Grand Prix zawodów ogólnopolskich (w tym roku wygrał GP PLJ w Warce). Trenuje w Rosnówku pod Poznaniem, w ośrodku jeździeckim stworzonym przez jego tatę Dariusza Wechtę. Ten z kolei jest miłośnikiem koni sportowych rasy holsztyńskich i sam jako hodowca używa reproduktorów tej rasy, wcześniej sprawdzonych w konkursach przez Maksymiliana, hodując polskie konie szlachetne półkrwi.

Jan Bobik (LKS Dragon Nowielice) - nr 6 w rankingu PZJ

Kontynuator rodzinnej pasji taty Janusza (mistrza Polski i srebrnego medalisty IO w Moskwie) i stryja Jacka (mistrza Polski, uczestnika mistrzostw Europy). Jako młody jeździec zdobył brązowe medale mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W minionych trzech latach był pewnym punktem polskiej reprezentacji na Puchary Narodów. Tylko w zeszłym roku z Wojciańcem, Ludwiczakiem i Opłatkiem zajmował drugie miejsca w Danii, Norwegii i Rosji oraz trzecie podczas finału II Europejskiej Dywizji na CSIO5* w Atenach. Jest jeźdźcem firmowym Stadniny Koni Nowielice, w której hodowlę koni sportowych założył jego dziadek Kazimierz Bobik. Od lat 70-tych do dzisiaj Nowielice słyną z jednych najlepszych koni sportowych w Polsce.

Kamil Grzelczyk (KJ Agri) - nr 7 w rankingu PZJ

W 2016 roku wygrał zarówno mistrzostwa Polski, jak i Puchar Polski. Od tego czasu wraz ze swoim Wibaro stanowi jedną z najskuteczniejszych par w Europie. Wygrali już razem 23 konkursy zaliczane do światowego rankingu. W minionym sezonie halowym zajął drugie miejsce w cyklu Cavaliada Tour. Trenuje w rodzinnej stajni, w której jego tata Sławomir Grzelczyk hoduje konie sportowe. W tej chwili w szerokiej stawce młodych wierzchowców Kamila większość stanowią te z hodowli taty. Niektóre z nich, jak np. Frugo i Senior, wygrywają już konkursy dużych rund na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. 

Grzegorz Kubiak (KJ SO Łąck) - nr 8 w rankingu PZJ

Najbardziej utytułowany z obecnie startujących polskich skoczków. Ośmiokrotny mistrz Polski, uczestnik wszystkich światowych imprez: Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Finału Pucharu Świata (sześciokrotnie). Aż 65 razy reprezentował Polskę w Pucharach Narodów. Po zajęciu 4. miejsca w zeszłorocznych mistrzostwach Polski po kilku latach przerwy powrócił do kadry narodowej i był najlepszym zawodnikiem polskiej drużyny w PN na CSIO4* w Rabacie. Swoją pasję do jeździectwa przekazał synom: Dawidowi i Michałowi, którzy w najtrudniejszych konkursach często skutecznie starają się dorównać ojcu. Grzegorz Kubiak stacjonuje w ośrodku KJ Chojnów koło Warszawy, gdzie nie tylko jeździ, ale i trenuje liczną grupę młodzieży różnych klubów. W ostatnich mistrzostwach Polski jego podopieczna Juliana Suska zdobyła złoty medal kategorii juniorów.

Michał Kaźmierczak (KJ Verso La Natura Szczecin) – nr 9 w rankingu PZJ

Czterokrotny wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. W swojej karierze wygrał 8 konkursów zaliczanych do światowego rankingu. 13 razy w swojej karierze reprezentował Polskę w Pucharach Narodów, zaliczając dwie wygrane (w Tallinnie w 2008 i w Linzu w 2016). Udanie startował w Mistrzostwach Europy (dwukrotnie) i Finale Pucharu Świata. Większość swoich sukcesów ostatnich 10 lat odnosił w barwach KJ Leśna Wola, ale od zeszłego prowadzi własną działalność jeździecką na terenie FJK Zatoka, reprezentuje KJ Verso La Natura Szczecin. 

Adam Grzegorzewski (KJ Okoły) - nr 10 w rankingu PZJ

Po zdobyciu kilku medali MP i PP w kategoriach młodzieżowych (w tym złoto HPP młodych jeźdźców) w 2018 roku jako dwudziestolatek zadebiutował w MP seniorów i zajął w nich 4 miejsce. W swojej krótkiej karierze wygrał już 6 konkursów zaliczanych do światowego rankingu, w tym konkurs kwalifikacyjny Pucharu Świata na CSI3*-W Cavaliada w Warszawie. Uczestniczył w Mistrzostwach Europy Pony, Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców. Jest absolwentem Young Riders Academy. Bezpośrednio po zdaniu matury zdecydował się na prowadzenie własnej działalności profesjonalnego jeźdźca. Stacjonuje w Okołach koło Opola, gdzie współpracuje z olimpijczykiem i wieloletnim trenerem polskiej kadry - Austriakiem Rudigerem Wassibauerem.

Aleksandra Kierznowska (KJ Kietlów) - nr 11 w rankingu PZJ

Najmłodsza uczestniczka przyjęta do konkursu Top10. Karierę rozpoczęła od wygrania Pucharu Polski najmniejszych kucyków grupy A1 i Mistrzostwa Polski Młodzików. Dalej zdobyła mistrzostwo Polski i drużynowy brązowy medal mistrzostw Europy kategorii Dzieci, a już w wieku 15 lat mistrzostwo Polski juniorów. Jakby tego było mało, jako 16-latka zdecydowała się na start w mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców (kategoria 19-12 lat) i od razu zdobyła srebro, w tym samym sezonie wygrywając trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu. Bardzo dobrze rozpoczęła tegoroczny sezon, wygrywając pierwsze w karierze międzynarodowe Grand Prix – podczas CSI2* Cavaliada w Lublinie. W sierpniu w Ołomuńcu Ola wygrała wszystkie trzy (w tym Grand Prix) konkursy w ramach European Youngster Cup. Trenuje w Kietlowie w pod okiem rodziców Anny (specjalistki od ujeżdżenia) i Huberta (reprezentanta polski w skokach) Kierznowskich.

ARENA WKKW

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to konkurencja olimpijska, na którą składają się trzy próby -  ujeżdżenie, kros i skoki przez przeszkody. Zawody ARENA WKKW, które odbędą się podczas WARSAW JUMPING, to forma przeniesienia próby terenowej na parkur. Tor, który będą musieli pokonać zawodnicy będzie składać się z przeszkód parkurowych, przeszkód terenowych z możliwością zrzutki, hyrd oraz bankietów. Zawodnicy na trasie oddadzą między 15-20 skoków na dystansie między 500-800 m.

Program:

Piątek, 2 października – ARENA WKKW (50.000 PLN)

Sobota, 3 października –  ARENA WKKW – FINAŁ (115.000 PLN)

Gwiazdy WARSAW JUMPIG:

Paweł Spisak (JKS Dako-Galant Skibno)

Najbardziej utytułowany WKKW-ista ostatnich lat. W swojej karierze sześciokrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2005, 2006, 2007, 2011, 2015, 2017, 2019). Reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich 

w Atenach (2004), Pekinie (2008), Londynie (2012) oraz Rio De Janeiro (2008). Zdobył także kwalifikację drużynową na kolejne Igrzyska, które odbędą się w Tokio (2021). Od 2006 roku niezmiennie jest najwyżej sklasyfikowanym polskim WKKW-istą w rankingu FEI. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął  w wieku 10 lat. Już dwa lata później wystartował w swoich pierwszych zawodach WKKW, co więcej – udało mu się uplasować wówczas na podium. Prowadzi swój ośrodek w Skibnie pod Koszalinem. Największe sukcesy Paweł odnosił na koniach Weriusz, Wag i Banderas. Na warszawskim Służewcu zaprezentuje się z koniem Emporio.

Mateusz Kiempa (SCSJ Coval Pogórze)

Reprezentant Kadry Narodowej WKKW, srebrny medalista Mistrzostw Polski (2019), złoty i srebrny medalista Pucharu Polski (2017 i 2018), trzykrotny zwycięzca Halowego Pucharu Polski rozgrywanego w ramach cyklu Cavaliada (2016/2017, 2017/2018, 2018/2019), uczestnik Mistrzostw Europy Seniorów, Mistrzostw Świata Młodych Koni w WKKW i skokach przez przeszkody. We wrześniu 2019 roku zdobył indywidualną kwalifikację olimpijską na kolejne Igrzyska z klaczą Libertina. W tym roku wywalczył 3. miejsce drużynowo w konkursie Pucharu Narodów w Strzegomiu jadąc na wałachu Lassban Radovix. Do zawodów WARSAW JUMPING Mateusz wybrał właśnie tego konia. Lassban już nie raz doskonale spisał się w podobnych konkursach podczas zawodów HPP.

Paweł Warszawski (Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko)

Dziewięciokrotny medalista Mistrzostw Polski Seniorów, członek Kadry Narodowej, dwukrotny srebrny medalista drużynowo w Mistrzostwach Europy Juniorów (rok 1998 i 1999), sześciokrotny reprezentant kraju na mistrzostwach Europy i czterokrotny zdobywca Pucharu Polski. Paweł wywalczył kwalifikację olimpijską w ramach drużynowego startu podczas zawodów w Baborówku w maj 2019 r. Obecnie dysponuje stawką obiecujących koni m.in. Filer, Lucinda ex Ani 4, Hatteria II, Delicja. Trenuje pod okiem złotego medalisty olimpijskiego z Pekinu - Andreasa Dibowskiego. Przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 12 lat w Stadninie Koni w Walewicach. Podczas zawodów ARENA WKKW zobaczymy go na koniu Hatteria II, która także ma już doświadczenie w tego typu konkursach.

ZAWODY OGÓLOPOLSKIE W POWOŻENIU ZAPRZĘGAMI PAROKONNYMI

Konkursy rozgrywane, w ramach Warsaw Jumping, są na zasadzie konkursów dwunawrotowych szybkości z punktami karnymi przeliczanymi na karne sekundy. Tempo wynosi 250m/min. Do drugiego nawrotu kwalifikuje się trzech najlepszych zawodników, którzy startują w nim w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc po pierwszym przejeździe. O miejscach pierwszej trójki decyduje wynik drugiego nawrotu, natomiast zawodnicy niestartujący w drugim nawrocie są klasyfikowani według wyników z pierwszego.

Program:

Sobota, 3 października - konkurs dwunawrotowy, klasa C   (25.000 PLN) 

Niedziela, 4 października -  konkurs dwunawrotowy, klasa C – (FINAŁ 40.000 PLN)

Gwiazdy WARSAW JUMPING:

Bartłomiej Kwiatek (SLKS Książ)

Jeden z najlepszych powożących na świecie. Zamiłowaniem do zaprzęgów zaraził go ojciec, co wkrótce przyniosło wręcz deszcz medali i tytułów. Swoje pierwsze złoto Mistrzostw Polski zdobył w 2005 r., a potem przyszedł czas na wielokrotną obronę mistrzostwa w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. Bartłomiej Kwiatek jest też pierwszym Polakiem w historii, który zdobył złoto podczas Mistrzostw Świata powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (2018), ponadto wśród innych ważnych dokonań warto wymienić triumfy na międzynarodowych zmaganiach Golden Wheel Cup (2009, 2011) czy srebro wywalczone na Mistrzostwach Świata Młodych Koni (2019). Pokłosiem ogromnych osiągnięć było też częste zajmowanie pozycji lidera w rankingach Polskiego Związku Jeździeckiego i Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, co do dziś stanowi światowy rekord. 

Weronika Kwiatek (KJ Łąck)

Pierwszy zakupiony koń był nagrodą za przyniesienie do domu świadectwa z czerwonym paskiem, a początkowo dziecięca pasja szybko zmieniła się w ekspresowo rozwijającą się karierę. Dziś Weronika Kwiatek jest liderką powożenia zarówno w Polsce, jak i na świecie, o czym najdobitniej świadczą jej spektakularne osiągnięcia. Zawodniczka jest multimedalistką najważniejszych zmagań w powożeniu, a przykładami mogą być aż dwa srebrne medale zdobyte podczas Mistrzostw Świata (2016), wicemistrzostwo wywalczone na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w powożeniu (2019) czy uplasowanie się na 3. miejscu światowego rankingu zaprzęgów jednokonnych FEI Top Driver Award (2017). Drugim ważnym elementem jest też trenerstwo, Weronika Kwiatek szkoli kadrę narodową, a także Bartłomieja Kwiatka, czyli swojego brata. 

Ireneusz Kozłowski (JKS Jagodne)

Utytułowany powożący, instruktor Polskiego Związku Jeździeckiego, trener koni i właściciel ośrodka jeździeckiego. To właśnie jemu należy zawdzięczać odrodzenie polskiego powożenia, co udało się osiągnąć dzięki temu, że niestrudzenie organizował najróżniejsze zawody w tej konkurencji, w tym np. Halowy Puchar Powożenia, Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia czy Media Driving Cup. Wśród jego najważniejszych sukcesów w sporcie należy wymienić medale wywalczone podczas Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata w powożeniu zaprzęgami parokonnymi, poza tym ma też na koncie uczestnictwo w Mistrzostwach Europy (2015) oraz Światowych Igrzyskach Jeździeckich (2014). W ostatnim czasie często startował podczas zmagań Cavaliady Driving Tour, a podczas lubelskiego etapu tych zawodów wręczono mu specjalną odznakę FEI za udział w imprezach mistrzowskich. 

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE W UJEŻDŻENIU

Zawody w Ujeżdżeniu na Służewcu rozegrane zostaną w konkursach Grand Prix (program obowiązkowy) oraz w programie dowolnym do muzyki Grand Prix Freestyle. Konkursy Grand Prix w ujeżdżeniu, w których rozgrywane są najważniejsze światowe turniej takie jak IO, MŚ czy ME prezentują najwyższy poziom wyszkolenia koni, do którego przez lata pracy dążą zawodnicy, zawierają takie elementy jak widowiskowy piaff, pasaż czy zmiany nogi w galopie co jedno tempo. Na liście startowej zobaczymy aktualnie najlepsze polskie pary, nie zabraknie medalistów ostatnich Mistrzostw Polski Seniorów, które na początku września b.r. rozegrane zostały w Radzionkowie. Mistrzostwa Polski Seniorów 2020 wygrała Magdalena Jura, srebro wywalczyła Żaneta Skowrońska-Kozubik, a brąz Mateusz Cichoń.

Program:

Środa, 30.09.20  - Grand Prix ( kwalifikacja do GPF)   (30.000 PLN)

Piątek, 02.10.20 -  Grand Prix Freestyle - konkurs dla najlepszych 8 par z konkursu GP (40.000 PLN)

Gwiazdy WARSAW JUMPING:

Magdalena Jura (LKJ Lewada)

W bieżącym roku przebojem wdarła się do czołówki polskiego ujeżdżenia, wygrywając w świetnym stylu złoty medal Mistrzostw Polski, jednocześnie uzyskując najlepsze wyniki w swojej sportowej karierze - 68,660% w Grand Prix oraz 72,950% w GPF. Przygodę ze sportem jeździeckim Magdalena Jura rozpoczęła pod koniec lat 90-tych w stajniach w Słupnie i PGR Bródno. Następnie pracowała jako luzak Wandy Wąsowskiej i masztalerz w Stajni Belvedere w Łazienkach. Największy wpływ na sportowy rozwój kariery obecnej Mistrzyni Polski mieli Jarosław Poręba i Beata Stremler. W ostatnich latach trenowała m.in. z Johnym Hilberatem, Janem Bemelmansem, Ton de Ridder czy Klausem Balkenholem. Magdalena Jura regularnie startuje na międzynarodowych arenach w konkursach małej i dużej rundy m.in. brała udział w prestiżowym turnieju CDI Aachen w Niemczech. Złoty medal MP 2020 w Radzionkowie wywalczyła na 13-letnim wałachu polskiej hodowli RON (Samba Hit II x Rabuś) wyhodowanym przez Małgorzatę Lisiecką. Obecnie trenuje pod okiem męża Bartosza Jury we własnym ośrodku Las Cesarski koło Gorzowa Wielkopolskiego.

Żaneta Skowrońska – Kozubik (LKJ Lewada)

Multimedalistka Mistrzostw Polski Seniorów (2 razy złoto w latach 2001 i 2002, 5 x srebro - 2003, 2006, 2013, 2016, 2020 i 3 x brąz w 2004, 2005 i 2007). Podopieczna trenera Andrzeja Sałackiego w swojej karierze sportowej reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Świata w 2006 i 2014, w Mistrzostwach Europy Seniorów w 2005, 2013 i 2015. W latach 2005-2008 triumfowała w Mistrzostwach Polski Młodych Koni i brała udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni. W swojej karierze ma również liczne sukcesy w kategoriach młodzieżowych w tym złote medale Mistrzostw Polski i Halowego Pucharu Polski. Aktualnie, Żaneta Skowrońska - Kozubik zajmuje drugie miejsce w rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i ma realne szanse na udział w Finale Pucharu Świata w 2021 roku.  Srebrny medal Mistrzostw Polski w Radzionkowie wywalczyła uzyskując wyniki 69,100% w Grand Prix i 71,270% w GPF na 11-letnim wł. ROMANTIC P /Rosenstein x Furst Heinrich/.

Mateusz Cichoń (KJ Lider Radzionków)

28-letni wychowanek Klub Jeździeckiego Lider w Radzionkowie, w którego barwach zdobył wszystkie juniorskie i młodzieżowe tytułu Mistrzów Polski i Puchary Polski. W Mistrzostwach Polski Seniorów zadebiutował w 2018 roku i od razu wywalczył brązowy medal. Reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Europy U25 w Lamprechtshausen 2017 i w Hagen 2016, w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców w Compiegne 2013 i w Broholm 2011 oraz w Mistrzostwach Europy Juniorów w Ermelo w 2009. 

W bieżącym roku na 13-letnim wł. HERZREGENT /Blue Horse Hotline x Alabaster/ zdobył swój drugi brązowy medal MP Seniorów uzyskując w Grand Prix 65,720% i 70,185% w GPF.  Mateusz Cichoń wraz z bratem Michałem z powodzeniem prowadzi stację ogierów Cichoń Stallions, wspierając aktywnie rozwój hodowli koni ujeżdżeniowych w Polsce. 

ZAMIANA RÓL, CZYLI POKAZY NA WARSAW JUMPING

Podczas WARSAW JUMPING spotkają się dwa światy – gospodarz świat wyścigów konnych oraz miejmy nadzieję, ze coraz częstszy gość Toru świat sportu jeździeckiego. Będzie miało to także odzwierciedlenie w programie wydarzenia. W piątek wieczorem zobaczymy dżokejów na parkurze w konkursie skokowym w konkursie na styl, a w sobotnie popołudnie zawodnicy skoków przez przeszkody i WKKW wystartują w gonitwie na torze wyścigowym. W pierwszych zmaganiach wezmą udział dżokeje Konrad Mazur, Kamil Grzybowski, Joanna Grzybowska, Natalia Hendzel, Oliwia Szarłat, Irek Wójcik, a w drugich zawodnicy: Jarosław Skrzyczyński, Adam Grzegorzewski, Marek Lewicki, Joanna Pawlak, Paweł Warszawski, Daria Kobiernik, Maksymilian Wechta, Hubert Kierznowski.

WYŚCIGOWA DWUDNIÓWKA 

Równolegle z zawodami WARSAW JUMPING odbywać się będą dni wyścigowe w sobotę i niedzielę (3-4.10.2020). Wszyscy uczestnicy zawodów będą mogli wejść do strefy mitingu wyścigowego bezpłatnie i podziwiać konie wyścigowe w akcji. Aż 19 gonitw zobaczymy w ten weekend. Nie zabraknie też zmagań kłusaków francuskich, a przedostatnie odsłony wyścigów w ramach Women Power Series i Czempionatu Młodych Jeźdźców zbliżą nas do ostatecznych rozstrzygnięć.

Służewiecki maraton dla koni czystej krwi

W sobotę pierwsza z gonitw ruszy już o 11.30, natomiast w niedzielę o 12.30. W wyścigach pozagrupowych zobaczymy czteroletnie i starsze araby (Nagroda Wielkiego Szlema) oraz trzyletnie i starsze klacze pełnej krwi angielskiej (Nagroda Rzeki Wisły). Pierwszy z tych biegów rozgrywany jest na dystansie 3000 metrów, co oznacza, że widzowie zgromadzeni na torze, zobaczą więc konie na prostej dwukrotnie. Podobnie będzie podczas sobotniej rywalizacji w Nagrodzie Łeb w Łeb, gdzie uczestnicy także pokonają dystans powyżej jednego okrążenia – 2600 m (start sprzed trybuny).

Height of Beauty zrewanżuje się Mary Elizabeth?

W niedzielę najważniejszym sprawdzianem będzie gonitwa o Nagrodę Rzeki Wisły, w której dojdzie do drugiego starcia klaczy trzyletnich i starszych. Pierwszy taki sprawdzian, Nagrodę SK Krasne, wygrała Nemezis. Pod jej nieobecność walkę o zwycięstwo stoczą ze sobą trzecia wówczas weteranka Height of Beauty i druga na celowniku wiceoaksistka Mary Elizabeth, które ostatnio w celowniku dzieliła niespełna długość. Nie można też lekceważyć czwartej w SK Krasne podopiecznej trenera Piątkowskiego – Frantic oraz Zefory, biegające od początku sezonu na solidnym poziomie.

Jeździeckie serie wkraczają w finałową fazę

Zarówno Czempionat Młodych Jeźdźców, jak i Women Power Series, zbliżają się do końcowych rozstrzygnięć. W 7. wyścigu Czempionatu Młodych Jeźdźców zgłoszonych jest aż 11 uczestników. Trzeba przyznać, że w zapisie pojawiły się naprawdę dobre konie, które mają za sobą starcia nawet na pierwszogrupowym poziomie. Dla młodych adeptów jeździectwa będzie to nie lada wyzwanie. W klasyfikacji sporą przewagę wypracowali sobie Oliwia Szarłat i Sanzhar Altynbekow. Czy uda im się utrzymać, lub nawet powiększyć, przewagę punktową przed ostatnią gonitwą serii?

Na starcie Women Power Series zobaczymy siedem amazonek, które dosiadać będą klaczy IV grupy. W klasyfikacji przewodzi czwórka: Joanna Wyrzyk (15 punktów), Joanna Grzybowska (14) oraz Daria Pantchev i Karolina Kamińska (po 13 punktów). Całą czwórkę zobaczymy też w niedzielnej gonitwie, co zapowiada kapitalne emocje.

WARSAW JUMPING - LIVE

Cztery konkurencje jeździeckie, 5 dni zawodów, Tor Służewiec i pula nagród wynosząca 1 000 000 zł, tak w skrócie można przedstawić pierwsze zawody WARSAW JUMPING. Jak zwykle przy tak ważnych wydarzeniach jak to, nie może zabraknąć relacji On-Line. Dlatego Organizatorzy wraz z ekipą Świata Koni zapraszają przed ekrany komputerów, telefonów itp...

PROGRAM TRANSMISJI

Środa - 30 września

 • 11.00 Konkurs 1 – Runda Młodych Koni – 5-latki [P1, 115 cm, dwufazowy]
 • 13.00 Konkurs 2 – Runda Młodych Koni – 6-latki [N, 120 cm, dwufazowy]
 • 15.30 Konkurs 3 – Mała Runda [N, 120 cm, na punkty i czas]
 • 19.00 Konkurs 4 – Grand Prix Ujeżdżenie


Czwartek - 1 października

 • 8.00 Konkurs 5 – Runda Młodych Koni – 5-latki [P1, 115 cm, na punkty i czas]
 • 10.00 Konkurs 6 – Mała Runda [N, 120 cm, na punkty i czas]
 • 13.45 Konkurs 7 – Średnia Runda [C, 130 cm, na punkty i czas]
 • 17.30 Konkurs 8 – Duża Runda [CC, 140 cm, dwufazowy]
 • 21:00 Konkurs 9 – Konkurs BARIER [CC1, 145 cm]


Piątek - 2 października

 • 7.30 Konkurs 10 – Runda Młodych Koni – 6-latki [N, 120 cm, na punkty i czas]
 • 10.00 Konkurs 11 – Średnia Runda [C, 130 cm, dwufazowy]
 • 13.00 Konkurs 12 -Duża Runda [CC, 140 cm, na punkty i czas]
 • 16.30 Konkurs 13 – Grand Prix Freestyle – FINAŁ
 • 19.00 Konkurs 14 – ARENA WKKW
 • 21.00 Konkurs 15 – Konkurs SZYBKOŚCI [C, 130 cm]

 

Sobota - 3 października

 • 7.30 Konkurs 16 – Finał Rundy Młodych Koni – 5-latki [N, 120 cm, z rozgrywką]
 • 9.30 Konkurs 17 – Finał Rundy Młodych Koni, 6-latki, N1, 125 cm, z rozgrywką
 • 12.00 Konkurs 18 -Finał Małej Rundy, N1, 125 cm, dwufazowy
 • 16.00 Konkurs 19 – POWOŻENIE ZAPRZĘGAMI PAROKONNYMI – [konkurs kombinowany, C]
 • 18.00 Konkurs 20 – ARENA WKKW – FINAŁ
 • 20.00 Konkurs 21 – LOTTO TOP10 [dwunawrotowy, CS, 150 cm]Niedziela - 4 października

 • 8.00 Konkurs 22 – Finał Średniej Rundy, [C1, 135 cm, dwufazowy]
 • 11.00 Konkurs 23 – GRAND PRIX – Finał Dużej Rundy [CC1, 145 cm, z rozgrywką]
 • 15.00 Konkurs 24 – POWOŻENIE ZAPRZĘGAMI PAROKONNYMI – FINAŁ [konkurs kombinowany, C]
 • 17.30 Konkurs 25 – Konkurs Z JOKEREM, C1, 135 cm, o wzrastającym stopniu trudności]

 


Przez wszystkie dni "Warsaw Jumping" będzie dostępna relacja live, realizowana przez redakcję Świata Koni. Transmisja on-line oraz retransmisje są dostępne na platformie www.ClipMyHorse.TV. 

 

Adres

Warszawa, Tor Wyścigów Konnych

Termin

Od 2020-09-30 , Do 2020-10-04

Zobacz na mapie

Reklama

Ciekawostki