• ul. Jórskiego 22; 03-584 Warszawa
  • Tel. 22/6789666

 

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

IMPREZY / konkursy i akcje

Zdalny wolontariat dla młodzieży

Adres

Warszawa

Termin

Od 2020-11-03
Do 2020-12-31

Zdalny wolontariat dla młodzieży, czyli jak można pomagać w pandemii

Wprowadzone z powodu pandemii nauczanie zdalne wstrzymało wiele szkolnych programów wolontariatu. Dla uczniów, którzy chcieliby jeszcze w tym roku zaangażować się w wolontariat, nadal istnieje możliwość odbycia wolontariatu w formie zdalnej. Takie rozwiązanie wprowadziła Fundacja Świętego Mikołaja, która zaprasza chętną młodzież do pisania ręcznie listów do darczyńców.

Każdy uczeń, który chciałby zostać wolontariuszem, może zgłosić się do Fundacji Świętego Mikołaja i podjąć zdalny wolontariat bez wychodzenia z domu. Zadaniem wolontariuszy jest napisanie listów z podziękowaniami i życzeniami świątecznymi do osób, które w minionym roku wpłaciły darowiznę na nasze działania. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Wolontariat wirtualny, czyli ochotnicza praca na rzecz potrzebujących, w której za pośrednictwem Internetu wolontariuszom przydzielane są różne zadania, funkcjonuje w Polsce już od kilku lat. Taki wolontariat może przybierać różne formy: udzielanie bezpłatnych porad, wyszukiwanie informacji, tłumaczenie dokumentów czy tworzenie grafik na potrzeby organizacji pozarządowych i ich działań. Są to jednak zazwyczaj aktywności, które mogą wykonywać osoby już z jakimś doświadczeniem zawodowym i umiejętnościami.

Z myślą o uczniach szkół podstawowych i średnich, którzy aktualnie ze względu na pandemię nie mogą zaangażować się stacjonarnie w wolontariat, pojawiają się możliwości odbycia zdalnego wolontariatu, jakie oferują niektóre organizacje pozarządowe, takie jak Fundacja Świętego Mikołaja.

Każdego roku w grudniu Fundacja Świętego Mikołaja wysyła listowne podziękowania swoim darczyńcom. W pisaniu świątecznych listów wspierają fundację wolontariusze. Ponieważ w tym roku można otrzymać dodatkowe punkty na egzaminie ósmoklasisty za wolontariat, fundacja chce umożliwić młodzieży szkolnej odbycie zdalnego wolontariatu. Za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej w formie wolontariatu przyznaje się uczniom dodatkowe 3 punkty. Aby otrzymać taką liczbę punktów, należy poświęcić na wolontariat łącznie 15 godzin.

Akcja pisania listów wystartowała 19 października i potrwa miesiąc. Fundacja wyśle do swoich darczyńców kilka tysięcy ręcznie napisanych listów. Do akcji może przystąpić każdy chętny uczeń, najważniejsze jest to, żeby listy były ładnie napisane. Według wyliczeń fundacji, napisanie jednego listu zajmuje średnio pół godziny, więc za każde dwa napisane starannie listy, zostanie zaliczona jedna godzina wolontariatu.

Wysyłanie ręcznie napisanych podziękowań do darczyńców, którzy wsparli nasze działania w minionym roku, to już nasza świąteczna tradycja. Kto z nas nie chciałby znaleźć w skrzynce napisanego ręcznie listu? W tym roku sytuacja jest wyjątkowa, więc postanowiliśmy zorganizować zdalny wolontariat. Każdy chętny uczeń może nam pomóc pisząc listy ze swojego domu. Zgłasza się do nas młodzież z całej Polski! To niesamowite, bo gdyby nie pandemia, pewnie nie wpadlibyśmy na pomysł, by szukać wolontariuszy spoza Warszawy. Zapraszamy wszystkie osoby, które ładnie piszą i chciałyby zostać wolontariuszami Świętego Mikołaja. - zachęca Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Aby zgłosić się do akcji, należy napisać wiadomość o tytule:Wolontariat – pisanie listów na adres:  natalia.chruscicka@mikolaj.org.pl. W treści maila należy podać imię i nazwisko, numer telefonu, a także do której klasy i szkoły chodzi dany uczeń i ile listów chciałby napisać. Nauczyciele mogą zgłosić również całą klasę. Listy można pisać w domu, a następnie przynieść je lub wysłać do biura Fundacji Świętego Mikołaja przy ulicy Koszykowej 24 lok. 7 w Warszawie.

Zgłosiłam się jako wolontariuszka do Fundacji Świętego Mikołaja, bo bardzo podoba mi się możliwość napisania ręcznie listu z podziękowaniami do osoby, dzięki której zdolne dziecko ma szansę na rozwój. Pisanie listów jest dla mnie nie tylko ciekawą formą pomocy fundacji, ale również dobrą okazją do oderwania się od wirtualnego świata. To, co mi się podoba, to zupełnie inna forma wolontariatu, dopasowana do naszej aktualnej rzeczywistości. - mówi siedemnastoletnia Aleksandra Just, uczennica ZS nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.

Zdalny wolontariat dla uczniów to odpowiedź Fundacji na dynamicznie zmieniające się obecnie sytuację. Poprzez ręcznie napisany list do osób, które wsparły działania fundacji w minionym roku, Fundacja chce podkreślić swoją wdzięczność i wyjątkowy sposób podziękować za wsparcie. Więcej informacji i szczegółów dotyczących akcji można znaleźć na stronie mikolaj.org.pl

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja"). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

Ciekawostki

Nie nudź się w domu – posłuchaj najlepszych koncertów

Dlaczego warto zamieszkać na Ochocie?

Prywatne przedszkole - wszystko co najlepsze dla twojego dziecka

Tak to miało być...

Jaką umowę podpisać z wykonawcą usługi?

Rodzaje bonusów bukmacherskich i ich zalety dla typerów

Wczasy w raju – najpiękniejsze plaże w Tajlandii

Jaki ekran wybrać do kina samochodowego lub plenerowego?

Umowa o pośrednictwo - do czego zobowiązuje i czy warto ją podpisać?

Event firmowy? Tylko z Agencją Argentum Event!

Obstawianie zakładów na żywo

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Sale zabaw dla dzieci. Zabawa na sto dwa!

Sprzęt i akcesoria niezbędne do wędkowania

Auto detailing – 3 sposoby na odzyskanie dawnego wyglądu samochodu

Zakład o największy hit lata?

Jeśli nie garaż murowany, to może blaszany?

5 pomysłów na prezent ślubny

Nie wolno lekceważyć wieczoru panieńskiego

Co wędkarz powinien kupić pod koniec zimy?

Dobry psycholog rodzinny w Warszawie - profesjonalna pomoc w PsychoCare

Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie

Niebo nad Polską pełne samolotów

To nie musi kosztować...

Dlaczego warto uczyć dzieci rysunku?

Podłoga drewniana – idealna do każdego wnętrza

Metody usuwania zmarszczek

Jak mieszka się na Mokotowie?

Historia zakładów bukmacherskich w Polsce

Sterowanie oświetleniem - urządzamy inteligentny dom

Systemy gipsowe – na jaki się zdecydować?

Dobry catering dietetyczny w Warszawie, czyli jaki? Podpowiadamy, jak wybrać dietę pudełkową

5 powodów dla których warto skorzystać z firmy przeprowadzkowej w Warszawie

How to Build a Great Web & Mobile Marketplace

Dlaczego należy chronić się przed stonkami ziemniaczanymi?

Zatańcz ze mną!

Pomoc drogowa na terenie Warszawy

Emocje coraz bliżej

W jaki sposób przygotować się do łowienia ryb zimą?

Tu o bezpieczeństwo dba Pikuś - ubezpieczenie nie tylko dla Uczniów

Specjalny wysłannik donosi...

Najtańsze mieszkania w polskich miastach - ranking nieruchomości

Zabawy i łamigłówki. W jakim wieku dać dziecku krzyżówkę?

Liceum dla dorosłych - sposób na uzupełnienie wykształcenia

Odkryj magiczny świat wraz z Elle i Lottie

Najlepsze imprezy techno w tym roku - na co zarezerwować bilety już dziś?

Medical App Development

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Wieczór kawalerski Warszawa

Jak rozwijać mięśnie na siłowni? Garść praktycznych porad

Repertuar Warszawskich teatrów w styczniu

Kurs języka polskiego: grupowy, indywidualny, a może specjalistyczny?

Rozwiń swoje hobby - kurs rysunku w Warszawie

Jak ubierać niemowlę na wiosnę?

Zwierzak w prezencie – i co dalej?

Jak wybrać ekipę do remontu mieszkania w Warszawie?

Na jaki kurs niemieckiego online warto się zapisać?

Jak przygotować teczkę rysunkową?

Opieka nad bliskimi zmagającymi się z NTM

10 pomysłów na wyjazd weekendowy w 2020

Podolog dla seniora - czy jest konieczny?

Najlepsze marki wędkarskie w niskich cenach

Co zrobić, żeby szybko zasnąć?

Jaki prezent na Wielkanoc wybrać?

Własna bluza z nadrukiem?

Jak dbać o dobrą jakość lodowiska?

Powiadom o imprezie

Info na czerwony pasek PSI

Zamów fotoletter

Wolna sobota

Zdalny wolontariat dla młodzieży

Zdalny wolontariat dla młodzieży, czyli jak można pomagać w pandemii

Wprowadzone z powodu pandemii nauczanie zdalne wstrzymało wiele szkolnych programów wolontariatu. Dla uczniów, którzy chcieliby jeszcze w tym roku zaangażować się w wolontariat, nadal istnieje możliwość odbycia wolontariatu w formie zdalnej. Takie rozwiązanie wprowadziła Fundacja Świętego Mikołaja, która zaprasza chętną młodzież do pisania ręcznie listów do darczyńców.

Każdy uczeń, który chciałby zostać wolontariuszem, może zgłosić się do Fundacji Świętego Mikołaja i podjąć zdalny wolontariat bez wychodzenia z domu. Zadaniem wolontariuszy jest napisanie listów z podziękowaniami i życzeniami świątecznymi do osób, które w minionym roku wpłaciły darowiznę na nasze działania. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Wolontariat wirtualny, czyli ochotnicza praca na rzecz potrzebujących, w której za pośrednictwem Internetu wolontariuszom przydzielane są różne zadania, funkcjonuje w Polsce już od kilku lat. Taki wolontariat może przybierać różne formy: udzielanie bezpłatnych porad, wyszukiwanie informacji, tłumaczenie dokumentów czy tworzenie grafik na potrzeby organizacji pozarządowych i ich działań. Są to jednak zazwyczaj aktywności, które mogą wykonywać osoby już z jakimś doświadczeniem zawodowym i umiejętnościami.

Z myślą o uczniach szkół podstawowych i średnich, którzy aktualnie ze względu na pandemię nie mogą zaangażować się stacjonarnie w wolontariat, pojawiają się możliwości odbycia zdalnego wolontariatu, jakie oferują niektóre organizacje pozarządowe, takie jak Fundacja Świętego Mikołaja.

Każdego roku w grudniu Fundacja Świętego Mikołaja wysyła listowne podziękowania swoim darczyńcom. W pisaniu świątecznych listów wspierają fundację wolontariusze. Ponieważ w tym roku można otrzymać dodatkowe punkty na egzaminie ósmoklasisty za wolontariat, fundacja chce umożliwić młodzieży szkolnej odbycie zdalnego wolontariatu. Za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej w formie wolontariatu przyznaje się uczniom dodatkowe 3 punkty. Aby otrzymać taką liczbę punktów, należy poświęcić na wolontariat łącznie 15 godzin.

Akcja pisania listów wystartowała 19 października i potrwa miesiąc. Fundacja wyśle do swoich darczyńców kilka tysięcy ręcznie napisanych listów. Do akcji może przystąpić każdy chętny uczeń, najważniejsze jest to, żeby listy były ładnie napisane. Według wyliczeń fundacji, napisanie jednego listu zajmuje średnio pół godziny, więc za każde dwa napisane starannie listy, zostanie zaliczona jedna godzina wolontariatu.

Wysyłanie ręcznie napisanych podziękowań do darczyńców, którzy wsparli nasze działania w minionym roku, to już nasza świąteczna tradycja. Kto z nas nie chciałby znaleźć w skrzynce napisanego ręcznie listu? W tym roku sytuacja jest wyjątkowa, więc postanowiliśmy zorganizować zdalny wolontariat. Każdy chętny uczeń może nam pomóc pisząc listy ze swojego domu. Zgłasza się do nas młodzież z całej Polski! To niesamowite, bo gdyby nie pandemia, pewnie nie wpadlibyśmy na pomysł, by szukać wolontariuszy spoza Warszawy. Zapraszamy wszystkie osoby, które ładnie piszą i chciałyby zostać wolontariuszami Świętego Mikołaja. - zachęca Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Aby zgłosić się do akcji, należy napisać wiadomość o tytule:Wolontariat – pisanie listów na adres:  natalia.chruscicka@mikolaj.org.pl. W treści maila należy podać imię i nazwisko, numer telefonu, a także do której klasy i szkoły chodzi dany uczeń i ile listów chciałby napisać. Nauczyciele mogą zgłosić również całą klasę. Listy można pisać w domu, a następnie przynieść je lub wysłać do biura Fundacji Świętego Mikołaja przy ulicy Koszykowej 24 lok. 7 w Warszawie.

Zgłosiłam się jako wolontariuszka do Fundacji Świętego Mikołaja, bo bardzo podoba mi się możliwość napisania ręcznie listu z podziękowaniami do osoby, dzięki której zdolne dziecko ma szansę na rozwój. Pisanie listów jest dla mnie nie tylko ciekawą formą pomocy fundacji, ale również dobrą okazją do oderwania się od wirtualnego świata. To, co mi się podoba, to zupełnie inna forma wolontariatu, dopasowana do naszej aktualnej rzeczywistości. - mówi siedemnastoletnia Aleksandra Just, uczennica ZS nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.

Zdalny wolontariat dla uczniów to odpowiedź Fundacji na dynamicznie zmieniające się obecnie sytuację. Poprzez ręcznie napisany list do osób, które wsparły działania fundacji w minionym roku, Fundacja chce podkreślić swoją wdzięczność i wyjątkowy sposób podziękować za wsparcie. Więcej informacji i szczegółów dotyczących akcji można znaleźć na stronie mikolaj.org.pl

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja"). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

Adres

Warszawa

Termin

Od 2020-11-03 , Do 2020-12-31

Reklama

Ciekawostki